Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az emberek valóban azért...

Az emberek valóban azért akarnak átlagban gyereket, hogy öreg korukra legyen segítség, ne legyenek egyedül?

Figyelt kérdés
Én nem akarok gyereket pedig már 36 vagyok. És erre mindig azt szokták mondani hogy mi lesz így veled idős korodra, ki lesz aki ápol és vigyáz rád, aki gondoskodik majd rólad stb.
2020. dec. 4. 09:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%

"Az emberek valóban azért akarnak átlagban gyereket, hogy öreg korukra legyen segítség, ne legyenek egyedül?"


A való életben nem, kizárólag itt a gyakorin. :-))))))))))))


Az én személyes ismeretségi körömben mindenki azért akar gyereket, mert CSAK! Mert szereti a gyerekeket, mert így érzi teljesnek a családját, mert neki így természetes az élet. El se tudom képzelni, hogy amikor a szülő pelenkázza a gyerekét, vagy kíséri óvodába/iskolába, vagy fürdeti, vagy esti mesét olvas neki, vagy elviszi őket játszótérre, akkor azon kattog az agya, hogy ezért cserébe majd ápolni fogja a gyereke idős korában.

2020. dec. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Biztos vannak ilyenek. De a közvetlen környezetemben nem ismerek ilyent és én sem emiatt akartam gyereket.
2020. dec. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%

Nem. Mi azért akarunk gyereket, mert szeretnénk Vele mindent megosztani - értékeket, jólétet, élményeket - ami nekünk fontos és ami nekünk van. Szeretnénk egy teljes embert nevelni, elindítani az életben, látni ahogy cseperedik, tanítani. Ez egy magasabb/hosszabb célt is ad az ember életének, amire MI vágyunk (nem vágyik erre mindenki, és ez teljesen rendben van szerintem!).


Nem arra bazírozok hogy majd ő ott lesz nekünk öregségben. Mármint kisebb dolgokban, persze, de terhére nem akarunk lenni.

Aki csak emiatt vállal gyereket (és sajnos sokan vannak), az nem megfelelő indok szerintem.

2020. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
7%
Én bizony azt látom, hogy igen, ezért DE! mivel ez ma már nem "divat", nagyon sokan p*fára esnek.
2020. dec. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet én is csak a neten olvastam még, a való életben vagy nem ismerek ilyen embert, vagy szemtől-szembe nem vállalta még ezt fel senki.


Az biztos, hogy én nem ezért vállaltam a gyereket.

2020. dec. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van ilyen, de én kikötöttem, hogy idősek otthonába fogok menni, ha szükségem van felügyeletre. Nem akarok a gyerekeim terhére lenni, lekötni őket éveken keresztül.
2020. dec. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért, hogy ápoljon? Nem, nem azért.

Azért, hogy ne legyek egyedül? Igen, szeretnék öreg koromban a gyerekeim, unokáim körében lenni.

Hogy önzőség lenne, hogy szeretnék szeretni és szeretném, ha szeretnének? Ez legyen a legnagyobb bűnöm.

2020. dec. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát az elég cink lenne, ha valaki csak ezért vállalna gyereket, nagyon sokakat ismerek, akiknek egyáltalán nem olyan a kapcsolata a szüleivel (többek között nekem sem), hogy előbb kerülne öregek otthonába a szülő, minthogy a gyereke ápolgassa meg gondoskodjon róla. És ha valaki nem leli örömét a gyerekvállalásban, nem tölt szívesen időt a gyerekeivel, csak későbbi időkre gondolkodik előre, hogy majd legyen aki rányitja az ajtót, hát esélyes, hogy neki is ilyen kapcsolata lesz a gyerekeivel.


Amúgy bizonyára vannak ilyenek, de szerintem senki sem színtisztán csak emiatt vállal gyereket, tuti van ott azért valami minimális vágy a kicsik iránt, máskülönben nagyon nem lenne egyensúlyban a befektetett energia és a (potenciális) nyereség.

2020. dec. 4. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
88%

Ez amúgy nagy kamu, ha el kell téged látni öreg korodra, akkor jobb ha félreteszel rá 5-10 millát biztos ami biztos és felfogadsz valakit, vagy otthonba költözöl, de egy gyerek felnevelése ha jól tudom valahol 50 milla között van.


Érdekből gyereket vállalni NEM éri meg! Csak akkor, ha mindennél jobban szeretnél :)

2020. dec. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki komolyan ezzel az elhatározással vállal gyereket, az idő előtt beleun a nevelésbe.


Eleve semmi nem garantálja, hogy megéred az öregkort. Semmi nem garantálja, hogy a gyerekedet érdekled majd. Ezt a kettőt figyelembe véve, kb 20 évig kéne nevelni egy gyereket és bízni abban, hogy még 10 év alatt eljut egy olyan szintre, hogyha te kiszolgáltatott állapotban leszel, akkor segít. 30 éves futamidővel számolva meg lényegében bármilyen életbiztosítás jobb, ami pénzből fizethetsz egy jobb otthont és ott legalább szakemberek fognak ápolni téged.


Tehát szerintem ez egy hibás logika, aki gyereket vállal, általában azért, mert örömét leli abban, hogy kiteljesedjen a családja, legyen kiről neki gondoskodni. Persze ha a gyerek később segít a szülőnek szeretetből, az jó érzés, de ezt nem szokták biztosra venni.

2020. dec. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!