Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyerektartás csökkentése?

Gyerektartás csökkentése?

Figyelt kérdés
Van egy apa, nettó 600 ezret keres, fizetése 40%-át adja gyerektartásrs, 240.000 forintot. Közben újraházasodott, úgy volt, hogy nem lehet gyerekem ( egyik petevezető eltávolítva méhen kívüli miatt, de több méhen kívüli is volt, összenövések, műtéték) emiatt nem figyeltük annyira a védekezésre,már 5 éve nem estem teherbe, aztán egyszercsak terhes lettem, ráadásul ikrekkel, most 3 hónaposak. Családomban történt tragédia, oda is be kellett segíteni anyagilag. CSED most fog lejárni, GYED-em 140 körül lesz. Az egyik babánk születése közben enyhén sérült,fejlesztésre hordjuk, sok pénz megy el. Az ex is jól keres, próbáltunk vele beszélni, hogy 240 helyett csak 160-at fizetnénk tekintettel erre az új helyzetre. Hallani sem akar róla. Bíróságon megítélnék a csökkentést szerintetek? Pontosan hogy van ez? Tudom, keressek ügyvédet,de először gondoltam itt is érdeklődök.
2020. dec. 7. 13:43
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
96%
Jól értem, hogy a gyerektartást még azelőtt ítélték meg, hogy a férfinek újabb gyermeke született? Ebben valószínűleg csökkenteni fogják.
2020. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogjátok kapni a csökkentést, figyelembe fogják venni a két új gyereket és az egyik gyerek sérülését!
2020. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Előtte született. 12 éves a gyerek.
2020. dec. 7. 13:55
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
12 éves Az előző kapcsolatból való és van 2 harom hónapos veled? Be kell adni a kérvényt. Gyermektartasdij maximum a kötelezett jövedelmének 50%-a lehet, az pedig összes gyerekre elosztva. 600e 50%-a 300e, abból gyerekenként 100e jár. Magyaran simán lecsökkentik 100ezerre
2020. dec. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Na, elmondom ezt az exnek, mert nem hiszi el. Nem akarunk úgymond elvonni olyan sok pénzt a nagyobb gyerektől, 160 ezret kifizetnénk neki, ha megegyeznénk.. de a volt -féleség azt mondja,hogy ő fellebbezhet, mert a gyereke megszokott egy bizonyos életszinvonalat és az nem csökkenhet,mert akkor sérülnek az érdekei. ( magántanár, lovaglás,most kapott zongorát, balettozik, síel, bár ugye azt idén nem, és ez sokba van ugye)
2020. dec. 7. 14:29
 6/40 anonim ***** válasza:
98%
Akkor a gyereke majd megszok egy alacsonyabb színvonalat.
2020. dec. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

A ti gyerekeitek színvonala is számít, nem lehet az apuka egyik gyerekének sokkal jobb, mint a fiatalabb gyerekeknek..


A tesók születésével minden gyereknek meg kell szoknia a változó körülményeket. Nem biztos, hogy 160ra csökkentik, lehet csak 200ra, de teljesen biztos vagyok benne, hogy csökkenteni fogják! MINDIG csökkentik ilyen esetben! Ha apukának másfajta kötelező kiadásai lesznek, fogy a pénze, akkor nincs miből megtartani a megszokott szintet az egyik gyereknek a másik kettő kárára!


Nyugodtan adjátok be, anyukát majd felvilágosítja az ügyvéde. Így is brutál sokat kapott eddig.

2020. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Hát a 100 ezret mi sem tartjuk igazságosnak 240 helyett, de ha már 80 ezret megspórolunk az sokat segítene. Nagyon drágák itthon a fejlesztések, Covid idején külön tortúra most egy beteg baba..
2020. dec. 7. 14:39
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
Na ne vicceljen már az ex, örüljön, hogy korrektek vagytok és nem 100 ezerre csökkentitek. Nyugodtan menjen és támadja meg, nem fognak többet megítélni, mert már ez is irreálisan magas, ha hozzávesszük, hogy a családit, adókedvezményt ő kapja, meg persze gondolom anyagilag még ő is hozzátesz.
2020. dec. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok híve a gyerektartás csökkentésének, úgy általában, de jelen esetben jogos lenne. Bíróság megítélné.
2020. dec. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!