Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek fontos, hogy a...

Szerintetek fontos, hogy a gyereknek ne nagyon átlagos/unalmas neve legyen?

Figyelt kérdés

Nem túlzásra gondolok de a férjem vezetékneve Nagy.

Az enyém sokkal hangzatosabb, mégse akar belemenni, hogy a gyerek nevét kötőjellel írjuk.

A keresztnév már biztosra megvan, Flóra lesz.


Azt ajánlottam fel kompromisszumként, hogy ha tényleg muszáj Nagy legyen akkor adjunk neki két keresztvenvet és legyen Nagy Flóra Viola


Így választhatna majf, hogy melyiket használja és nem olyan átlagos. A következő babát közel tervezzük és ő Anna lenne.

Nekem eddig természetes volt, hogy nem akarom a gyerekeim Nagy Flórának és Nagy Annának hívni hanem kötőjellel a saját vezetéknevemmel.


Mi a véleményetek?

28 hetes kismama



2020. dec. 8. 14:30
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
80%
Már a második gyerek nemét is tudod? 🔮 Jó neked 😃
2020. dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
63%
Nem tudom, mennyire fontos, de én egyetértek veled. Ha már adott egy szép, különleges vezetéknév nálad, és egy tucatnév az apukánál, én is ragaszkodnék a kötőjeleshez... Nem azért, hogy hangzatosabb legyen, hanem hogy könnyebben megkülönböztethessék a hasonló nevűektől. Meg mert szép :) Nyugi, még van 3 hónapod a párod fülébe ültetni a bogarat, hátha addigra megszokja a gondolatot :D
2020. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 A kérdező kommentje:

Fiún nem tudunk összeveszni mert arra nincs ötlet :D


Az a baj, hogy teljesen elvetette a második keresztnév lehetőségét is és meg van sértődve rám, hogy most derül ki szerintem béna a vezetékneve...dehát tényleg az.

2020. dec. 8. 14:37
 4/35 anonim ***** válasza:
96%
Az én vezeték nevem is Nagy + 1 keresztnevem van. Valóban elég átlagos de engem ez sose érdekelt, szerintem egy szép keresztnév sokkal fontosabb, úgyis azon hívják majd :) és mellé örülök hogy nem 3-4 nevet kell folyton leírjak pl aláírásoknál :D
2020. dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
85%
vezetéknevem*
2020. dec. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
83%
inkább átlagos, mint olyan amit leírni se tudsz vagy fogalmad nincs, hogy lány vagy fiú.
2020. dec. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem nem fontos egyáltalán, nem a nevétől lesz különleges a gyerek- számomra pláne nem, de egyébként sem. Viszont tökmindegy, hogy én mit tartok fontosnak, ha neked ez kardinális kérdés lenne. A férjed kissé vaskalapos a kérdésben, de még van időd meggyőzni, hogy két keresztneve legyen, ha már nem kötőjeleztek :)
2020. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen felesleges különleges nevet adni. Ugyanis nem attól lesz a gyerek is különleges, hanem az egyéniségétől.
2020. dec. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
51%

Fontos, de ha a férjed nem megy bele ebbe a kettős vezetéknévbe, akkor az éltérő keresztnév a helyes út. Bár a Flóra jóval kevésbé mainstream a keresztnevek között, mint a Nagy, azért nem túl ritka, nem is értem, ilyen gondolkodásmóddal hogyan jutott ez eszetekbe (az Anna meg pláne...)


Van még úgy kétezer lány név, vannak szerintem jó tippjeim, de nem fogok adni, ennyiből nyilván találtok legalább egyet, ami egyrészt egyedi, másrészt mindkettőtök tetszését elnyeri.

2020. dec. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
46%
Én is "meg lennék sértődve" ha a párom ledegradálná a vezetéknevem. Főleg úgy, hogy teljesen átlagos...mert ha még fura lenne ( pl Retkes...van olyan ismerősöm) akkor azt mondom, hogy oké...de még úgy is rosszul esne. Az én értékrendembe az apa vezetékneve fér bele, de a 2 keresztnév nem rossz ötlet. Az én lányomnak is 2 neve van.
2020. dec. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!