Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez nolmaris? De hozzateszem...

Pussz kérdése:

Ez nolmaris? De hozzateszem az en fiam nem egy egyszeru eset. A modszerek amik egy atlagos gyereknel bejonnek nala egy sem.

Figyelt kérdés
Kozel 4 eves fiammal csak hangos parancsal es kiabalassal tudok kommunikalni. Pedig annyiszor probaltam szepen finoman vele beszelni, de o egyenest semmibe vesz. Attol felek hogy ezt szokja meg. Hogyan birjam ra dolgokra ha nem lehet csak kemenyen vele?
2015. nov. 18. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

nálunk is megesett hogy azt vettem észre magamon hogy egy decibellel már úgy beszélek és dirigálo hangosabban mintha az lenne a normál hangom, ezzel párhuzaosan csak az tükröződött vissza, hogy nem boldog a gyermekem.

eszembe jutott hogy de én nem ezért hoztam őt a világra én boldoggá akarom őt tenni.

másnap elhatároztam, ma a kedvében fogok járni egész nap.

és harmónia köszöntött be.

és ez maradt másnap is harmadnap is továbbra is.


egyszerűen csak fordulni kell egyet és a világ is velünkfordul :)

2015. nov. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
72%
Ne ordibálj vele, hanem menj el és vizsgáltasd ki lehet baj van a hallásával. Semmi esetre se ordibálj és ne lépj fel vele fenyegetően, nekem az jött be, hogy elmondtam neki mit szeretnék, hogy legyen és ha nem akarta, akkor mondja el miért nem akarja és ő hogy szeretné, hallgasd meg ő mit akarna..és ha Te azt nem tartod helyesnek akkor mond meg neki hogy az ugy nem jó, legyen ugy ahogy Te mondtad és ha nem fogad szót, akkor valamit tilsd meg tőle, amit nagyon szeret.. de mindig mond el neki, de ami fontos kérdezz rá hogy miért nem akar szótfogadni. Volt egy aranyos esetem, 4 éves volt a kislányom és imádta a babákat, és mindig levette a polcról és nézegette az üzletekbe és én meg mindig ettől ideges lettem és orditottam rá, hogy ne nyuljon hozzá, meg nem tudjuk megvenni és egyszer megkérdeztem tőle, hogy miért, és ő meg elmondta, hogy nem akarja hogy megvegyük csak meg akarja nézni.. és akkor kiegyeztünk hogy rendben, végülis kedvére megnézegetheti. Lehet nem kérdezed meg tőle sosem miért ellenkezik veled.
2015. nov. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Nem normális. Néha nálunk is előfordul, hogy bármit mondok, a gyerekek mintha meg se hallanák. De igazad van abban, hogy ha így folytatjátok, a gyerek ezt szokja meg. Ha semmibe veszi, amit mondasz, menj hozzá közel, nézz a szemébe, és úgy kérd meg ugyanarra. Ha akkor se megy, ajánld fel a segítségedet. És mindezt nyugodtan és halkan.
2015. nov. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is nezesd meg a hallasat...Nálunk is volt egy ilyen időszak,kiderült,hogy gyulladt volt a füle,fajdalom nélkül,es tenyleg nem hallotta,ha normalis hangerovel szoltunk hozzá
2015. nov. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!