Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjem gyereket szeretne,...

Férjem gyereket szeretne, viszont nem óhajta kivenni belőle a részét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Férjemmel 2 éve ismerjük egymást, és idén, az év legelején házasodtunk össze. A férjem egyből neki is szeretett volna látni a baba-projektnek, de kértem, hogy várjunk vele még egy kicsit. A héten ismét felhozta a témát, hogy lassan itt van az első házassági évfordulónk, mit szólnék, ha most már belekezdenénk.

Rábólintottam, de kértem, hogy előtte mindenképpen üljünk le beszélni róla komolyabban is. Szerettem volna tisztázni legalább nagy vonalakban, hogy a gyerekvállalást melyikünk hogy látja, mert eddig nagyjából csak arról beszéltünk, hogy ki hány gyereket szeretne, stb.


Kiderült, hogy annak ellenére, hogy a férjem nagyon, de nagyon szeretne már apa lenni, nem igazán tervezett besegíteni a baba napi gondozásába, úgy mint pelenkázás, etetés, stb. Szerinte a csecsemő ellássa elsősorban az anya dolga, nem az övé. Szerintem viszont nagyon rosszul látja ezt. Elvégre két szülője lesz annak a gyereknek, szóval szerintem nem csak az én dolgom, hogy ellássam.


A férjem azt mondja, az ő dolga megteremteni nekem minden szükséges feltételt ahhoz, hogy kizárólag a gyermekünkre koncentrálhassak. Szerinte az ő feladata dolgozni, pénzt keresni, eltartani minket, és biztosítani a kényelmes életet, megvenni/megadni mindent, amit csak szeretnénk, hogy másra ne legyen gondom/gondunk.

Szerintem viszont igenis ki kellene vennie a részét a baba ellátásából is. Nem gondolhatja komolyan, hogy egyedül fogok éveken keresztül éjszakázni? Erre azt mondta, ő mégse kelhet fel a gyerekhez minden éjjel, ha egyszer másnap dolgoznia kell. Mondtam neki, hogy nem is kéne minden éjjel, de azért hetente egy-két alkalommal, mondjuk hétvégén...? Erre azzal jött, hogy és akkor mikor fog pihenni, ha hétközben dolgozik, hétvégén meg éjszakázik?


Nem nagyon jutottunk dűlőre egymással, mivel a férjem egy az egyben úgy gondolja, a gyerek ellátása az én dolgom. A rólunk való gondoskodás meg az övé.


Mondtam neki, hogy rendben, akkor cseréljünk. Én úgyis jobban keresek, mint ő, mi lenne, ha én dolgoznék, és ő maradna otthon a gyerekkel. Erre elkezdte magyarázni, hogy ő olyat még sosem hallott, hogy a férfi menjen gyesre, hát hogy nézne már az ki, meg egyébként is, ez nemcsak hogy "b*zis" (ő mondta így, nem én...), de teljesen logikátlan is, mert a kisbabát amúgy is sokkal jobban el tudja látni az anyuka, mint az apuka. Jött a mindenféle hormonális szöveggel, a kötődéssel, stb. Mondtam neki, hogy a szoptatáson kívül mindent meg tudna tanulni ő is, elvégre én sem úgy jöttem világra, hogy tudom, hogy kell gondozni egy csecsemőt. Erre megint csak a hormonális változásokat emlegette, amiken várandósság alatt elvileg át fogok esni, meg az anyai ösztönt, és hogy mindenképpen úgy látná jónak, ha én maradnék itthon, mert szerinte ez a nő dolga, nem a férfié.


Ennél a pontnál megmondtam neki, hogy én így, ezekkel a feltételekkel viszont nem szeretnék gyereket vállalni, mert úgy gondolom, hogy ez nem csak az én dolgom/felelősségem kellene, hogy legyen, hanem kettőnké, és ha ő ebből nem hajlandó kivenni a részét, én biztos nem fogok egyedül gürizni. Erre megkaptam, hogy abszolút nem vagyok csapatjátékos, a legtöbb nőnek ezzel nincs semmi gondja, sőt, természetesnek veszik, és nem érti, nekem mégis mi bajom van, de tuti én vagyok rosszul bekötve, stb.


Ebből végül lett egy egész nagy vita köztünk, ő folyamatosan azt hajtotta, hogy a gyerek az anyja dolga, én meg azt, hogy én így biztos nem fogok gyereket szülni.


Végül oda jutottunk, hogy azt mondta, ő mindenképpen szeretne gyereket és családot, szóval gondoljam végig, hogy én mit szeretnék, mert ha én kitartok amellett, hogy nem akarok szülni, akkor úgy gondolja, nekünk nincs közös jövőnk együtt, és jobb lesz, ha nem húzzuk egymás idejét, hanem inkább elválunk.


Szerintetek????

Igaza van a férjemnek, hogy a gyerek ellátása, gondozása elsősorban az én dolgom? Túlreagálom a dolgot?



2020. dec. 10. 12:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
98%
Nincs igaza, mert nekem ilyen a vilàgnèzetem. Màs szerint meg igaza lesz, az egyetlen megoldàs, hogy egyező szemlèletű emberrel vàllalsz gyereket. Sajnàlom, hogy nem előbb derült ki nàlatok.
2020. dec. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 anonim ***** válasza:
89%
Mindkét nézőpontban van igazság, és mindkettő elfogadható, ha a házastársnak is megfelel így. Nálatok az a baj, hogy csak most derül ki, hogy mennyire különbözik az értékrend. Ha ő nem akar a gyerekkel foglalkozni, kényszeríteni nem fogod tudni. Neked kell tisztáznod magadban, hogy el tudnád-e fogadni, hogy így vállalj gyereket. Bármennyire is szereted a férjedet, gondolj arra hogy a gyerekvállalás egy olyan kapcsolatot is nagyon meg tud terhelni, ahol a felek egyetértenek és hasonlóan gondolkodnak. Csak akkor vállalj vele gyereket, ha meg tudsz elégedni ezzel a helyzettel. Ha nem, akkor jobb ha megbeszélitek és egymás hibáztatása nélkül különváltok.
2020. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
94%
Sajnálatos, hogy ez nem az esküvő előtt derült ki. Én válnék. Szerintem igazad van.
2020. dec. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
30%
Jajj. A ferfiak 90% a igy gondolkodik sajnos. Ritka h egy no leul elotte atbeszelni. Nekem az elsonel nagyon sokat segitett,a masodiknal ellogta mar kicsit. Egy eves a kicsim es kb egyszer hagytam ra,egyszer etetett es egyszer pelenkazott. En keltem fel hozza mindig. Nekem ezzel nincs is gondom,mert en akartam masodikat ,vallaltam. Ha betegseg van,nah akkor azert megborulok,akkor segit,amugy mi elvagyunk igy. Nagyon sokat dolgozik,ertunk,lassan osszejon egy csaladi haz ara. Most kerjem h helyette gyerekezzen ,mikor en azert vagyok itthon? Persze hetvegen megkerem erre,arra. De ha amugy szereted a ferjed ,egyezzetek meg. Ha elvaltok es lesz uj ferjed,ugyanez lesz. Az osszes ismerosom kozul ahol sok gyerek van ,kb 2 apuka van,aki mindent tud vinni egyedul is.
2020. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
37%

Nem véletlen van az a mondás, hogy egy nő magának szül.

Ha szoptatsz, csak te tudod ellátni, de ezt most nem kioktatásnak írom.

Sok férfi van aki segít a gyerek körül, sok férfi viszont egyáltalán nem.


Nehéz kérdés amúgy.

De tény, hogy a nőnek sokkal jobban oda kell tennie magát.

Viszont addig amíg meg nem születik a kisbaba, nem tudhatja egyik fél sem, hogy hogyan fognak illetve kell gondoskodni róla.

Szóval ez nem fekete vagy fehér.

2020. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
91%
Ennek az embernek biztos nem szülnék gyereket. Bár az én férjem nem éjszakázik (csak szopizik a gyerek és alszik is vissza), viszont minden mást csinál, ez nem is volt kérdés.
2020. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
80%

4.babámat várom. Szerintem elsősorban az én dolgom ellátni a kicsit. Éjjel soha nem kértem a férjem, hogy keljen fel hozzá. Viszont! Elvárom tőle hogy segítsen. Délután munka után foglalkozzon vele ő is. Fürdesse le néha. Segítsen a házimunkában hétvégén. Vigyázzon rá, amég saját magammal foglalkozok. Pl hajmosás...

A gyerekeket kettőnknek szültem, nem magamnak...

2020. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 A kérdező kommentje:
Hát, abban maximálisan igazatok van, hogy valóban jobb lett volna, ha ez kicsit hamarabb kiderül. De azt gondolom, még így is időben vagyunk, az sokkal rosszabb lett volna, ha csak akkor derül fény minderre, ha már itt van a baba is.
2020. dec. 10. 12:59
 9/88 anonim ***** válasza:
97%
Nem reagálod túl...egyáltalán nem. Az én férjem is eljár dolgozni, reggel 6-kor kel és este 7 körül ér haza. Minden nap. Mégis zokszó nèlkül kel a gyerekhez ha este sír. Persze utána átveszem tőle, had pihenjen. Megetetem és fekszek vissza ha a gyerek is úgy akarja. Ez mellett pelenkázik, fürdet, figyel rá ameddig én fürdök, eszek vagy bármit csinálok. Hétvégén még azt is megoldja, hogy én tudjak aludni egy kicsit. Azon kívül boltba, gyógyszertárba jár, mert nem akarja, hogy most emberek közé menjünk. Igaz, hogy hétközben kevesebb ideje van babázni de azért ilyet, hogy az én dolgom a gyerek, sosem mondott.
2020. dec. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
95%

jol tetted hogy a terhesseg elott kezdted ezeket megbeszelni, talan meg jobb lett volna a hazassag elott de meg mindig jobb mintha a bolcso mellett jon fel eloszor hogy ki ejszakazik.

a kerdesre a valaszt szerintem magad is tudod, en biztos nem szulnek olyan embernek, aki szerint egy ferfinak ellatni a gyereket "b.zis".

2020. dec. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!