Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Férjem gyereket szeretne,...

Férjem gyereket szeretne, viszont nem óhajta kivenni belőle a részét. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Férjemmel 2 éve ismerjük egymást, és idén, az év legelején házasodtunk össze. A férjem egyből neki is szeretett volna látni a baba-projektnek, de kértem, hogy várjunk vele még egy kicsit. A héten ismét felhozta a témát, hogy lassan itt van az első házassági évfordulónk, mit szólnék, ha most már belekezdenénk.

Rábólintottam, de kértem, hogy előtte mindenképpen üljünk le beszélni róla komolyabban is. Szerettem volna tisztázni legalább nagy vonalakban, hogy a gyerekvállalást melyikünk hogy látja, mert eddig nagyjából csak arról beszéltünk, hogy ki hány gyereket szeretne, stb.


Kiderült, hogy annak ellenére, hogy a férjem nagyon, de nagyon szeretne már apa lenni, nem igazán tervezett besegíteni a baba napi gondozásába, úgy mint pelenkázás, etetés, stb. Szerinte a csecsemő ellássa elsősorban az anya dolga, nem az övé. Szerintem viszont nagyon rosszul látja ezt. Elvégre két szülője lesz annak a gyereknek, szóval szerintem nem csak az én dolgom, hogy ellássam.


A férjem azt mondja, az ő dolga megteremteni nekem minden szükséges feltételt ahhoz, hogy kizárólag a gyermekünkre koncentrálhassak. Szerinte az ő feladata dolgozni, pénzt keresni, eltartani minket, és biztosítani a kényelmes életet, megvenni/megadni mindent, amit csak szeretnénk, hogy másra ne legyen gondom/gondunk.

Szerintem viszont igenis ki kellene vennie a részét a baba ellátásából is. Nem gondolhatja komolyan, hogy egyedül fogok éveken keresztül éjszakázni? Erre azt mondta, ő mégse kelhet fel a gyerekhez minden éjjel, ha egyszer másnap dolgoznia kell. Mondtam neki, hogy nem is kéne minden éjjel, de azért hetente egy-két alkalommal, mondjuk hétvégén...? Erre azzal jött, hogy és akkor mikor fog pihenni, ha hétközben dolgozik, hétvégén meg éjszakázik?


Nem nagyon jutottunk dűlőre egymással, mivel a férjem egy az egyben úgy gondolja, a gyerek ellátása az én dolgom. A rólunk való gondoskodás meg az övé.


Mondtam neki, hogy rendben, akkor cseréljünk. Én úgyis jobban keresek, mint ő, mi lenne, ha én dolgoznék, és ő maradna otthon a gyerekkel. Erre elkezdte magyarázni, hogy ő olyat még sosem hallott, hogy a férfi menjen gyesre, hát hogy nézne már az ki, meg egyébként is, ez nemcsak hogy "b*zis" (ő mondta így, nem én...), de teljesen logikátlan is, mert a kisbabát amúgy is sokkal jobban el tudja látni az anyuka, mint az apuka. Jött a mindenféle hormonális szöveggel, a kötődéssel, stb. Mondtam neki, hogy a szoptatáson kívül mindent meg tudna tanulni ő is, elvégre én sem úgy jöttem világra, hogy tudom, hogy kell gondozni egy csecsemőt. Erre megint csak a hormonális változásokat emlegette, amiken várandósság alatt elvileg át fogok esni, meg az anyai ösztönt, és hogy mindenképpen úgy látná jónak, ha én maradnék itthon, mert szerinte ez a nő dolga, nem a férfié.


Ennél a pontnál megmondtam neki, hogy én így, ezekkel a feltételekkel viszont nem szeretnék gyereket vállalni, mert úgy gondolom, hogy ez nem csak az én dolgom/felelősségem kellene, hogy legyen, hanem kettőnké, és ha ő ebből nem hajlandó kivenni a részét, én biztos nem fogok egyedül gürizni. Erre megkaptam, hogy abszolút nem vagyok csapatjátékos, a legtöbb nőnek ezzel nincs semmi gondja, sőt, természetesnek veszik, és nem érti, nekem mégis mi bajom van, de tuti én vagyok rosszul bekötve, stb.


Ebből végül lett egy egész nagy vita köztünk, ő folyamatosan azt hajtotta, hogy a gyerek az anyja dolga, én meg azt, hogy én így biztos nem fogok gyereket szülni.


Végül oda jutottunk, hogy azt mondta, ő mindenképpen szeretne gyereket és családot, szóval gondoljam végig, hogy én mit szeretnék, mert ha én kitartok amellett, hogy nem akarok szülni, akkor úgy gondolja, nekünk nincs közös jövőnk együtt, és jobb lesz, ha nem húzzuk egymás idejét, hanem inkább elválunk.


Szerintetek????

Igaza van a férjemnek, hogy a gyerek ellátása, gondozása elsősorban az én dolgom? Túlreagálom a dolgot?



2020. dec. 10. 12:44
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 51/88 anonim ***** válasza:
83%

#50

Ne aggódj, szerintem ez kiderül hamar egy tartós kapcsolatban. Látod, hogy áll a rokongyerekekhez, a házimunkából kiveszi-e a részét, el tudja-e látni magát, elismeri-e a karriered/munkád, támogat-e, hogy áll hozzád, ha beteg vagy...stb.

Én se beszéltem soha erről a párommal, nem is kellett. A kerdezőben nem véletlenül merült ez fel, hogy itt gond lesz...

Amúgy szerintem manapság nagyon nem jellemző ez a hozzáállás már a férfiaknál, legalábbis itt a környezetemben. Szülőiken, meg ovi/suli előtt a gyerekeket várva is minimum a fele apuka. (nálunk meg épp a férjem van otthon a két kisebb gyerekkel, akik betegek, mert nekem határidő miatt bent kell lennem a mhelyen. :))

Szóval ugyan valaki írta fent, hogy minden férfi ilyen, de én a környezetemben nagyon nem ezt látom. A 3 gyerekünk kapcsán elég sok gyerekes család életére van rálátásunk, és elvétve, ha akad olyan, mint a kérdező férje.

2020. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/88 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: igen, ahogy eddig megismertem a párom, fel sem merülne bennem, hogy ilyen a mentalitása a gyerek nevelésről. Kíváncsi vagyok, hogy a kérdező hogy nem vette észre eddig, és végül mi sarkallta rá, hogy beszéljen vele róla. Remélem még visszajön és válaszol.
2020. dec. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/88 anonim ***** válasza:
92%
Amúgy az is hülyeség, hogy a párod nem hallott arról, hogy apuka legyen otthon GYED-en. Nálunk unokatesóméknál, miután a kislányuk betöltötte a fél éves kort, anyuka visszament dolgozni, és az apja maradt otthon vele, és kollégáim között is van olyan, akik még a babatervezés időszakában vannak, de már tudják, hogy az apa lesz otthon a gyerekkel. Mindegyik esetben amúgy azért, mert a nő keres többet, ahogy nálatok is. De ez nem olyan újkeletű dolog, a férjemmel is az apja volt otthon két évig, és az még a 80-as években volt, szóval nagyon gyér a kifogás a párod részéről. És szerintem amúgy kevés férfiasabb dolog van annál, minthogy valaki felelősséget vállal a családjáért és szívét-lelkét beleadva részt vesz a gyerek körüli teendőkben. Messze van a b.*zistól.
2020. dec. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/88 anonim ***** válasza:
20%

Sztem te nem

Igazan akarsz gyereket. A ferjed azt mondta, h sose fog pelenkat cserelni? Vagy csak tulreagalod azt, ami teny, ha te vagy otthon a gyerekkel, te fogsz vele tobbet foglalkozni. De ha ennyire feminista harcos vagy, akkor lehet az egesz intezmeny nem neked valo. Mar most azon harcolsz, h miert neked kell a gyereket nevelni.

2020. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/88 anonim ***** válasza:
88%

azt mondta, ő mindenképpen szeretne gyereket és családot, szóval gondoljam végig, hogy én mit szeretnék, mert ha én kitartok amellett, hogy nem akarok szülni"

Azért ezt a részét tedd tisztába és világosan hozd a tudomására, hogy te AKARSZ gyereket szülni, csak nem ilyen feltételekkel, ezért NEM TŐLE fogsz.

2020. dec. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/88 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem az apukának is segitenie kell mert a pici babával csak úgy lehet törődni eleinte ha etetjük, fürdetjük foglalkozunk vele. Az apukának is kell vele foglalkozni. Egyrészt azért is hogy ne sirjon ha csak apa van a közelébe. Neki is megkell tudnia nyugtatni. Az en férjem is sokat dolgozik ennek ellenére segít mindenben, hétvégén még többet. Pedig mikor szóba került az elején a baba téma azt mondta még várna pár évet de én fiatal anyuka akartam lenni. De egyáltalan nem banja hogy igy alakult és odáig van a kislányáért szeret is foglalkozni vele.
2020. dec. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/88 anonim ***** válasza:
9%

Egy normális érett kapcsolat eleve ott indul, hogy mindent megbeszéltek, igen, még az ilyen dolgokat is. Sőt még azt is, hogy ki viszi le a szemetet. Meglepő? Nem csodálom, mivel 2 év alatt, ne haragudj és pontozz csak le bátran ezért, de nem ismeritek meg egymást annyira, hogy ezek már rutinszerűen jöjjenek. Normál kapcsolatban egyébként fel sem merül az ilyen probléma, mert a párok a közös életre fókuszálnak. Két évből, amin ti most túl vagytok, gyakorlatilag 1 év a mézes rózsaszín felhős időszak, amit normál esetben egy-két évig tartó stagnálás követ és csak azután kezdenek az érzelmeitek és a kötődésetek egymás iránt olyan masszívvá és méllyé válni, hogy a közös élet, család, jövő már ne csak egy divatálom legyen, hanem egy komoly elhatározás, amit igenis csak tudatosan lehet meghozni, mert ha nem így tesztek, akkor csak saját magatoknak és a későbbi gyerekeiteknek ártotok.


Senkinek nem fáj annyira egy szakítás, mint később egy parázs vitákkal tarkított válás gyerek elhelyezési per mellett.


Úgy gondolom, hogy ti még nem álltok készen arra, hogy abba a bizonyos nagybetűs életbe közösen belevágjatok, mert még nem értétek el a pároddal azt az érzelmi szintet, ami ehhez feltétlen szükséges.


A gyerekvállalás sajnos pont egy olyan téma, ami esetében, ha bármi balul sül el, akkor nem csak ti sérültök, hanem a gyerek is. Leginkább a gyerek, ha belegondolsz, hogy ő lesz majd az, aki végighallgat minden vitát, veszekedést közöttetek, majd pedig ha elváltok, akkor őt fogjátok traktálni és próbáljátok majd érzelmi befolyásolással magatok mellé állítani.


A modern kor asszonyaival sajnos az a baj, hogy már annyira egyenjogúak akarnak lenni a férfival, hogy a saját női mivoltukból eredő joggal elvárható dolgokat is azt akarják, hogy a férfi legalább félig vállalja át, de azt már azért nem veszik észre, hogy a férfi emellett egyébként általában a saját kötelezettségeit is ellátja. Természetes, hogy így az erőviszonyok felborulnak és feszültség keletkezik csak a férfi és a nő között.


Divat és jól néz ki, hogy van egy gyűrű az ujjadon, meg milyen cuki lesz majd posztolni a terhes pocakot és a kisbabát a facebookon, instán, de a háttérben meg elvárnád, hogy a te gyerekedet más gondozza helyetted? Ne haragudj, de ezt a gyakorlatban amúgy mégis hogy gondolod kivitelezni? Majd ha kakis lesz a pelusa és cserélni kell, akkor nem fogsz hozzányúlni a gyerekhez, mert te már aznap megtetted, majd a férjed megteszi ha hazaért a munkahelyéről, mert így fair, egyszer te, egyszer ő?


Tudom, ez egy kisarkított példa, de az, hogy gondoskodni kell egy gyerekről nem azt jelenti, hogy a nap 24 órájából 24 órát folyamatosan valakinek a karján kell, hogy lógjon az a gyerek, ez a legnagyobb ostobaság sajnos, amit a mai modern anyák a legtöbbször elkövetnek, ebből születnek sajnos azok a tévképzetek, hogy a férfinak igenis be kell segíteni, ha törik, ha szakad.


El fog szomorítani, amit írok, de ez nem így van. Nem, a férfinak nem KELL besegítenie. Igen, jó érzés, és szép, ha egy férfi besegít, de nem KELL, mert neked, mint a gyerek anyjának a feladata, hogy ezt megtegye a háztartás vezetése mellett, mert te vagy otthon és nem a férjed. Más kérdés, ha a férjed marad otthon a gyerekkel, mert akkor pedig az ő dolga lesz, míg neked az lesz a dolgod, hogy pénzt keress, de nem ez a megszokott dolog jelenleg.


Persze, tudva azt, hogy nem lehet általánosítani a saját tapasztalataimat, de csak példaként a saját Párommal való kapcsolatot tudom felhozni. Én 26 éves vagyok, Párom 36, tíz és fél éve vagyunk együtt, abból 6 éve élünk együtt, 4 éve kérte meg a kezemet, és 2 éve vagyunk házasok. A Párom nem csupán a szerelmem, hanem a legjobb barátom és legfőbb bizalmasom, és ez fordítva is igaz. Mindent tudunk egymásról, minden apró rezdülését ismerjük a másiknak, tudjuk, hogy milyen a legjobb és a legrosszabb állapotában és mindenek előtt tudjuk, hogy a másiktól mit várhatunk, akár gondolatról, véleményről, tervekről, érzésekről, döntésekről vagy bármiről legyen is szó.


Nekem, mint nőnek, soha eszembe nem jutna, hogy a Páromat, a férfit, azok után, hogy megkeresi a betevőnket, ellátja a ház körüli munkákat és mindenben támogat, még azzal is traktáljam, hogy segítsen be nekem a háztartásban és gyereknevelésben úgy, hogy én közben nem dolgozok, mert otthon vagyok szülési szabadságon. Ha megtenném, akkor a közös célért elvégzendő feladatok már nem 50-50%-ban oszlanának el közöttünk, hanem a Páromnak már 75%-ot kellene ellátnia, míg én csak 25%-ot kellene, hogy teljesítsek. Ez nem lenne fair vele szemben, főleg nem akkor ha tiszteled és szereted a Társadat. Ugyanakkor a Páromnak eszébe nem jutna az, hogy ne segítsen ott, ahol tud, ha éppen szükség van rá és én megkérem, hogy segítsen.


Az a baj, hogy a mai nők nagy része viszont nem így gondolkozik. Csak azt látják a hozzád hasonlók, hogy ez a divat, mindenben segítsen be a férfi. Jó hogy azt nem várják el lassan az ilyen nők, hogy a férfi szülje meg a gyerek 50%-át, hogy kivegye ő is a részét a terhességből...


A kérdésedre válaszolva: szerintem a legjobb, ha ezzel a baba dologgal vártok még addig, amíg a kapcsolatotok megérik rá. Az első döccenőnél gyakorlatilag eljutottatok odáig, hogy ha nem tudtok döntést hozni, akkor válni fogtok, ebben a helyzetben pedig a legnagyobb ostobaság lenne egy gyereket még bevállalni.


Nincs egyikőtöknek sem igaz, és mindkettőtöknek egy kicsit engednie kellene a sztereotípiáiból. Ezt legfőképpen azért kellene sürgősen megtenni, hogy ne ti legyetek a következő pár, akik beadják a válókeresetet.

2020. dec. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/88 anonim ***** válasza:
100%
Nem reagàlod túl. De, igy nincs közös nevezö. Igen, vàlnotok kellene.
2020. dec. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/88 anonim ***** válasza:
87%
57-es, "én közben nem dolgozok, mert otthon vagyok szülési szabadságon." erre majd térj(ünk) vissza, amikor lesz gyereked. A szülési szabadság nem szabadság, hanem 0-24 készenlét, keményebb meló, mint amit a betevőtöket megkereső Párod valaha is végezni fog.
2020. dec. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/88 anonim ***** válasza:
19%

Na ezért is van ennyi válás manapság. Szerelemből, rózsaszín ködben korai házasság, aztán hopp egy akadály váljunk el. Ezért nincs már értéke a házasságnak.

Régen is voltak gondok, de az emberek próbálták helyre hozni a dolgokat, áthidalni a problémákat és komolyan véve a házasságot kitartottak egymás mellett, manapság ez már nem jellemző.

2020. dec. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!