Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermekkel külföldön élők!...

Gyermekkel külföldön élők! Szerintetek anyagilag megérné költöznünk?

Figyelt kérdés
Igazából nem is tudom, szívesen mennénk külföldre élni ez a korona helyzet után pár év múlva, ami tudom elég tág fogalom hogy külföld, nincs konkrét ország kinézve. Azért is érdekelne több féle válasz, hogy lássam hol mennyire éri meg. Azért is érdekel gyermekesek válasza, mert ott már más az igény, más lakás kell, több kiadás stb mint huszonévesen. Nekünk egy 3 éves lányunk van. Mind a ketten beszélünk angolul és németül jól. A férjemnek logisztikai diplomája van, nekem külkeres. Mind a ketten dolgozunk, össz nettó bevételünk itt 620e ft havonta, + évi párszor jutalmak. Kiadásunk lakáshitel 80e, rezsi kaja havi kiadások meg olyan 150-200e között. Tehát havi 340e megmarad miután mindent kifizettünk és kaja is van. Külföldön élve nektek pl mennyi marad a megélhetésen felül? Nem tudom mennyire érné meg nekünk elköltözni, mert csak akkor mennénk, ha lényegesen jobban tudnánk élni.
2020. dec. 11. 16:22
 1/2 anonim ***** válasza:
83%
Mi Németországban élünk és nekünk megéri mindenképp anyagilag. Mindkettőnknek van diplomája, de nem a szakmánkban dolgozunk. Nekünk egy kétéves kisfiúnk van akivel jelenleg itthon vagyok, így csak a férjem dolgozik. Egy éves koráig kaptam “GYES-t” mostmár “csak” havi 250 euró támogatást, hogy itthon nevelem három éves koráig óvoda helyett. Így a jövedelmünk egy hónapban kb. 3000 euró plusz évi 2500 euró jutalom+adóvisszatérítés. Bajorországban vagyunk egyébként. Van lakáshitelünk meg egy autó hitelünket is. Így a rezsivel együtt kötelezően elmegy ezekre 1000 euró összesen havonta, plusz évi kb 1500 euró különböző biztosításokra (autó, ház) összesen. Az egészségbiztosítás úgy megy nekünk, hogy a férjem munkaadója fizeti a férjemnek és ezáltal mi is biztosítva vagyunk, mint családi biztosítás. Kb 2000 euró marad havonta a kötelezőkön kívül amiből megy az élelmiszer, ruha, háztartás, házfelújítás stb. Élelmiszerre mi elég sokat költünk kb. 500 eurót havonta, mert csak tanyasi vagy bioélelmiszert eszünk, de nekünk ez a “luxus” kevesebből is ki lehet jönni bőven. A későbbiekben ami plusz költség lesz a gyerekkel kapcsolatban mindenképp az az óvoda, ami 200/250 euró plusz étkeztetés, aztán az állami iskolák ingyenesek.
2020. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
85%

Mi Németországban lakunk, Észak-Rajna Wesztfáliában, 2 gyerekünk van, most már a kisebbik is ovis de én még nem dolgozom. Egy fizetésből élünk, ami így havi nettó 3800 EUR, ebben már a családi pótlék is benne van. Havonta így kb 1200 EUR-t tudunk félretenni. Óvoda idén már ingyenes, csak az ebédpénzt (2x50 EUR-t) kell fizetnünk. Egy 77nm-es lakást bérlünk és nincs hitelünk, a kaján mi se szoktunk spórolni.

Szeretnénk házat venni, de még nem találtunk.

2020. dec. 11. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!