Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őssejt levételről mit gondolto...

Őssejt levételről mit gondoltok, nektek megérné ez a befektetés?

Figyelt kérdés
Ti levetettétek vagy majd le fogjátok? Úgy vettem észre,hogy a különböző őssejtbankok nem a teljes igazságot írják le csak mindenképp meg akarják győzni az embert. Most úgy olvastam,hogy a tudomány jelenlegi állása szerint csak vérképzőszervi megbetegedésekre tudják felhasználni (Leukémiák) viszont akié a vér az ennél a betegségnél fel sem használhatja csak nagyon közeli hozzátartozó. A többi betegséggel kapcsolatban csak kísérletek folynak,talán a 15 vagy 20 év alatt amíg le van fagyasztva addig fejlődik annyit az orvostudomány,hogy más betegségekre is jo legyen(daganatok, stb) és magyarországon nem is tudják mind a kétféle átültetést megcsinálni csak az egyik fajtát és nem is támogatják határok nélkül. Maga a műtét akár 15millio is lehet de az állam korlátozott számban füzeti ki nem mindenkinek. Viszont az idő múlásával lehet,hogy fejlődik annyit az orvostudomány,hogy ezek ne legyenek gondok. nem? Szóval nagyon nagyon kicsi az esélye hogy valaha is fel lehet majd használni. NEKTEK MEGÉRNÉ EZ A BEFEKTETÉS?
2012. nov. 1. 16:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha lenne rá keret, mindenképp levetetném.

Most várom a harmadik manót, de most sem lesz levetetve.

12hkm.

2012. nov. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mert pl. mit érünk vele ha a gyerek leukémiás lesz de nem használhatjuk fel a vérét csak ha a testvére lenne beteg, ő használhatná fel vagy öt éven belül lesz beteg de azt a betegséget csak 10 év múlva tudják gyógyitani ilyen módszerrel vagy 60 kg-os súllyal lesz beteg de csak 50kg-ig felhasználható?
2012. nov. 1. 16:21
 3/9 anonim ***** válasza:
Én levetettem a 3. gyermekemnek és nem bántam meg...
2012. nov. 1. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én levetettem,és rengeteg dologra jó,úgy gondolom nem kidobott pénz,megéri.
2012. nov. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen 18. évig megőrzik. Gondolj bele, hol tartott az orvosi tudomány 18. éve és ma. Lehet ma nem sok betegségre tudják felhasználni de 10. év múlva már a százszorosára.
2012. nov. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen. Én is ebben reménykedem, a fejlődésben.
2012. nov. 1. 16:32
 7/9 anonim ***** válasza:
megnyugtatlak, megéri. nem hinném én sem, de a genetika hihetetlen gyorsan fejlődik. idén például megtalálták a hízásért felelős géneket, és már tesztelés alatt áll egy (100%-ig természetes anyagokból gyártott) anyag, ami újra tudja ezeket indítani. és mindezt őssejt nélkül. napról napra fejlődik az orvoslás, csak nem verik nagydobra...
2012. nov. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt sajnálom, hogy az átlagembernek nem elérhető, mert annyira drága.

Mindenkinek joga lenne hozzá, méghozzá szerintem ingyenesen.

2012. nov. 1. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mi levetettük,ha csak egy kicsi esélye van,hogy segít egy esetlegesen előforduló betegségnél,már megérte.
2012. nov. 2. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!