Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mások is elveszítik a hobbijuk...

Mások is elveszítik a hobbijukat az anyasággal?

Figyelt kérdés

Két kislányom van, 2 év különbséggel, tehát részmunkaidőben dolgozok, amikor igen már 4 éve.


Túlzás nélkül minden percem róluk szól, ezzel nincs is semmi baj, örülök, hogy jó anyukájuk tudok lenni.


Viszont eszembe jutott a napokban, hogy régebb (huszonévesen..most 30 lettem) folyton csináltam valamit. Írtam, festettem, tudatosan testet építettem, szervezetekben vettem részt, tüntetésekre jártam, voltak projektek amik lekötöttek és hobbik, amik kitöltötték az időmet (zenekarban voltam, számokat írtam).



A terhesség alatt még csinálgattam ezt azt de egyre kevésbé éreztem fontosabbnak bármit a babánál.

Hamarosan azok a barátnőim, akiknek nem volt, vagy nem terveztek gyereket teljesen elkoptak mellőlem. Nem azt mondom, hogy lenéztem őket, de irrelevásnak éreztm azokat atémákat amik korábban foglalkoztattak.


Kit érdekel az ilyen olyan állatmenhelyen való segédkezés, mikor a gyerekem náthás...?

Mikor segítsek uj szöveget kitalálni ha minden percben résen vagyok, hogy a kicsik jól vannak e.


SOHA nem gondoltam, hogy ilyen leszek és ahogy most ezt visszaolvastam ilyen tipikus ősanyának tűnök pedig nem vagyok az csak a gyereknevelés, életbentartás az új hobbim.

Szeretnénk majd 3 év múlva még egy kistestvért nekik a férjemmel, ami azt jelentené, hogy én 1-2 év munka után ismét kiesek 2-re.


Mással is így van?


2020. dec. 11. 23:21
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
87%
4 gyerekem van es az egyik legjobb baratnom gyermektelen szingli. Mindig tudunk beszelgetni, engem egyreszt erdekel az o elete, masreszt olyan temak is amik gyerektol fuggetlenek. A gyerkeimrol is esik szo, de nem annyi. A gyermekes barataimmal is akkor beszelunk a gyerekekrol, ha van valami. Pl. most a Karacsony, ki mit kap, ha van valami a suliban ilyesmi. De ott sok az egyeb nem gyerekes tema is, mert erdekel mas minket a gyereken kivul.
2020. dec. 12. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
82%

Nem vagy Ősanya és ha nagyobbak lesznek gyerekek vissza térhetsz hobbiaidhoz.

Én nekem film nézés hobby ,de szívesen kirándulók gyerekek de néha egyedül is,igaz most egy faluba lakom egy természetvédelmi terület mellett,de barátnőmmel nagyon jókat dumáltunk bármiről igaz mi eleve családosok vagyunk, illetve barátaim mind családosok gyerekel de nem csak gyerekről tudunk beszélgetni.

2020. dec. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
62%

Nekem a kutyázás volt a hobbim. Elköltöztünk másik városba a férjemmel, panelba. Ide nem hozhattam a kutyám (nem egy benti kutya típus).


Nagyon hiányzik az esti kutyasétáltatás, a mindennapi kutyázás. :(

2020. dec. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a gyerekvállalással együtt jött vissza a hobbim. Régebben írtam, rajzoltam, festettem, de az egyetemen ellustultam, a munka mellett meg valahogy úgy voltam vele, hogy esténként csak zombulok, nem volt különösebb motivációm egyiket se csinálni. Aztán jött a gyerek, és valahogy tudatosan elkezdtem időt szakítani ezekre a dolgokra, mert rettegtem tőle, hogy szellemi kihívások nélkül egész nap a gyereknek gügyörészve én meg fogok gárgyulni. Most elkezdtem kreatív írás kurzusokra járni, hogy fejlődjek és egyébként is keretet ad a dolognak, rákényszerít, hogy ha szabadidőm van, azt ne (csak) a gyakorin agyzsibbadással töltsem, illetve nekiálltam nyelvet tanulni, hogy legyen még egy nyelvvizsgám, hátha a munkaerőpiacon minimálisan nagyobb sikereim lesznek a visszatéréskor.


A barátokról nem tudok nyilatkozni, a legrégebbi barátaim mindig is kicsit on/off barátságok voltak, ovitól kezdve mostanáig mindig időszakos volt, hogy most közelebb vagyunk-e egymáshoz és minden nap beszélünk, vagy hónapokig egyáltalán nem szólunk egymáshoz. De olyan társas kapcsolataim, akikkel azonosak az aktuális érdeklődési köreink, a témák, az élethelyzetünk, olyanom mindig volt, most is van, és így nincsenek soha olyan témák, amiket valahogy érdektelennek éreznék velük.


Egyébként ha direkt, tudatosan nem tennék ellene, akkor pontosan ugyanúgy lennék vele, mint te, pedig nekem csak egy kislányom van, ő sincs még fél éves se, szóval van még hova csökkennie a szabadidőmnek :D

2020. dec. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki van így. En most tanulok új szakmát és az összes hobbim is megmaradt. Igaz csak egy gyerekem van. Kettő nyilván keményebb dió.
2020. dec. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
76%
Nem értem. Azok az anyák, akik nem akarnak belehalni az anyaságba és szakítanak időt magukra, azok vannak pontozva, ráadásul az én válaszom is törölve lett, pedig csak annyit írtam, hogy nem vagyok ősanya, és nem vagyok ott a gyerek felett napi 24-ből 24-et, és nem nézem azt, hogy hány levegőt vett egy nap során.
2020. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
42%
Én is le lettem pontozva kb 30 ember által, mert leírtam hogy minden hobbimat megtartottam, és még így is jut időm a gyerekre bőven, anélkül hogy egy éleunt depressziós háziasszony lennék. :D Úgy látszik ezek szerint xar anya vagyok (vagy csak simám féltékeny itt mindenki).
2020. dec. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
81%

Bírom mikor a hozzád hasonlók mások sértegetése, minősítgetése, ősanyázás nélkül nem tudnak véleményt írni, majd komolyan azt hiszed azért vagy lepontozva mert van hobbid.

Olyan mint jómodor mond valamit? Nem is ismered azt az embert akivel így beszélsz, nem zavar?

2020. dec. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
42%

19#

“” Hamarosan azok a barátnőim, akiknek nem volt, vagy nem terveztek gyereket teljesen elkoptak mellőlem. Nem azt mondom, hogy lenéztem őket, de irrelevásnak éreztm azokat atémákat amik korábban foglalkoztattak.


Kit érdekel az ilyen olyan állatmenhelyen való segédkezés, mikor a gyerekem náthás...?

Mikor segítsek uj szöveget kitalálni ha minden percben résen vagyok, hogy a kicsik jól vannak e.””


Na mert ezek alapjan a kerdezonek olyan jomodora van. ;D

2020. dec. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
68%

#16: Nem tudom melyik a válaszod és ki miért pontozott le, de te szimplán bunkó vagy. Szándékosan sértegeted a kérdezőt, egy olyan kérdés miatt, amivel nem véletlen fordult " másokhoz". Nyilván neki is vannak igényei, de hogy lehetősége, segítsége, ereje, ideje, szíve van-e elengedni azokból a feladatokból amik ráhárulnak, nem tudhatod.


#17: Neked mikor/mennyi időd jut a hobbijaidra?


#19: Ezek közül melyik modorzalan/bántó mondat számodra???

2020. dec. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!