Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mások is elveszítik a hobbijuk...

Mások is elveszítik a hobbijukat az anyasággal?

Figyelt kérdés

Két kislányom van, 2 év különbséggel, tehát részmunkaidőben dolgozok, amikor igen már 4 éve.


Túlzás nélkül minden percem róluk szól, ezzel nincs is semmi baj, örülök, hogy jó anyukájuk tudok lenni.


Viszont eszembe jutott a napokban, hogy régebb (huszonévesen..most 30 lettem) folyton csináltam valamit. Írtam, festettem, tudatosan testet építettem, szervezetekben vettem részt, tüntetésekre jártam, voltak projektek amik lekötöttek és hobbik, amik kitöltötték az időmet (zenekarban voltam, számokat írtam).



A terhesség alatt még csinálgattam ezt azt de egyre kevésbé éreztem fontosabbnak bármit a babánál.

Hamarosan azok a barátnőim, akiknek nem volt, vagy nem terveztek gyereket teljesen elkoptak mellőlem. Nem azt mondom, hogy lenéztem őket, de irrelevásnak éreztm azokat atémákat amik korábban foglalkoztattak.


Kit érdekel az ilyen olyan állatmenhelyen való segédkezés, mikor a gyerekem náthás...?

Mikor segítsek uj szöveget kitalálni ha minden percben résen vagyok, hogy a kicsik jól vannak e.


SOHA nem gondoltam, hogy ilyen leszek és ahogy most ezt visszaolvastam ilyen tipikus ősanyának tűnök pedig nem vagyok az csak a gyereknevelés, életbentartás az új hobbim.

Szeretnénk majd 3 év múlva még egy kistestvért nekik a férjemmel, ami azt jelentené, hogy én 1-2 év munka után ismét kiesek 2-re.


Mással is így van?


2020. dec. 11. 23:21
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Igen így volt. De én csak egyet vállaltam, így amikor nagyobb lett, újra tudtam a hobbimmal és magammal is törődni. Azaz én nem mertem felaldozni magamat ennél jobban az anyaság oltárán. Imadom mindennel jobban, de kell a saját életem is. Kinek mi... Mindenki maga tudja, neki mi fér bele és mi nem. 😊
2020. dec. 11. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
19%
Nem, nem mindenkivel van igy. Es nem csak ősanyának tűnsz, az is vagy. Fel is akasztottam volna magam ha a gyerek mellett nem tudtam volna ugyanazokat a dolgokat csinalni mint elotte. Fel se merult hogy barmit is feladjak ezert.
2020. dec. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
75%

Nálam hasonlóan alakult, mint nálad. Szerintem ez normális dolog és nem feltétlenül negatív.

Nemcsak az anyaság miatt, hanem a kor előrehaladtával is a hobbik, érdeklődési körök változhatnak. Egy idő után sokkal jobban körvonalazódik az érdeklődés, jobban szelekzál az ember. Másrészt valljuk be, egy 2-3 gyerekes anyukának nem igazán van énideje minimum a legkisebb óvodás koráig, de akkor is csak munkaidőben... Szóval az elsőnek igaza van. Tudni kell, hogy ki mennyit bír, hol van a tűréshatár és nem elmenni addig, hanem még előtte leállni! Ha neked az a legfontosabb, hogy 3 gyerek legyen, akkor a régi hobbikról mondasz le, ha a hobbikban teljesedsz ki, akkor szerintem a gyerekek nagyobb korában be tudsz iktatni majd kis lopott hobbiravaló időt :)


A pozitív része viszont, amikor boldogok a gyerekeim, amikor imádják a sütit, amit sütök nekik, amikor elmesélik az élményeiket és az egész folyamat, ahogy látom őket felnőni, valami egészen különleges dolog!

2020. dec. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
92%
Nem, egyedül hosszabb regényírásba nem kezdek bele a 11 hónapos fiam mellett, de ha lenne ihletem, megoldanám. Ma este is számítógépes játékot játszom, szoktam fotózni is. Egyik barátnőmnek sincs gyereke, minden témájuk ugyanúgy érdekel, mint azelőtt. Ők is meghallgatják a gyerekkel kapcsolatos dolgokat, mivel a barátaim, érdekli őket, de én kb csak 25%ban beszélek erről, a többi téma független a családi életemtől. Nem azért, mert nem akarom őket terhelni, hanem mert így alakul. Amúgy imádom a fiamat, a legjobb dolog az életemben, büszkélkedem is vele a barátaimnak, de a korábbi érdeklődési köreim nem szűntek meg.
2020. dec. 12. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
71%
Nem sőt, lettek új hobbijaim.
2020. dec. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
97%
#5! Mikor foglalkozol a hobbijaiddal és milyen gyakran?
2020. dec. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

6: edzeni minden nap szoktam már egy ideje többnyire délután de van, hogy reggel mielőtt felkel a család, nem is tudom azelőtt hogy tudtam enélkül élni. Napi fél órát nyomom intenzíven + 15 / 15 perc koncentrált, van hogy a gyerekek meg a kutya is ugrálnak körülöttem de amúgy nekik mókás.

A másik új hobbim a körmözés, mondjuk ezt (erősített géllakkot) értelemszerűen csak 2-3 hetente csinálom magamnak, az olyankor egy egész délután, akkor szoktam amikor alszanak vagy a férjem kisegít de ez is már lassan 2 éve van. A gyerekeim amúgy a nagyobb 3 éves lesz, a kicsi 1 éves lesz.

+ 1: a főzés, mindig szerettem főzni de sokáig egyáltalán nem foglalkoztam vele, mióta viszont családom van állandóan kotyvasztok, kísérletezek, sütök és nagyon élvezem. Minden nap kétszer főzök / sütök és mindig igyekszem új receptek után kutatni, teljesen kikapcsol.

Itthon döglöm amúgy, úgyhogy a férjen, gyerekeken, a kutyán kívül semmi dolgom nincsen, a gyerekeimmel pedig marha szerencsés vagyok mert teljesen jól elvannak és nem lógnak rajtam 0-24.

2020. dec. 12. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
92%

Nem a gyerekem (5 és fél hónapos), hanem a covid miatt szűnt meg a legfőbb hobbim (kórusba járás), de arra például nagyon ügyelek, hogy az a pár igazi barátságom, ami van, életben legyen tartva. Heti egyszer online beszélgetek és társasozom három barátnőmmel, a legjobb barátnőmmel minden héten hívjuk egymást, és akármennyire is irrelevánsnak tűnik, amiket elmesél/nek, egyrészt tudom, fontosak nekem és odafigyelek rájuk, és én ugyanezt kapom tőlük. Egyik nagy félelmem volt a terhesség előtt és közben, hogy mivel nekik nincs gyerekük, el fogunk távolodni. Szerencsére nem így lett, de ezért kölcsönösen tenni kell.

Önálló hobbim az olvasás illetve a sorozatnézés, ezeket aktívan űzöm.

2020. dec. 12. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
83%
Nem, de csak mert gyerek kompatibilis hobbim van, viszont így is kevesebb időm van rá.
2020. dec. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
29%
Nekem nem szűnt meg a hobbim, mert én sokakkal ellentétben nem vagyok ősanya, és nem vagyok napi 24-ből napi 25-öt a gyerekkel, mert nem vagyunk összenőve.
2020. dec. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!