Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mások is elveszítik a hobbijuk...

Mások is elveszítik a hobbijukat az anyasággal?

Figyelt kérdés

Két kislányom van, 2 év különbséggel, tehát részmunkaidőben dolgozok, amikor igen már 4 éve.


Túlzás nélkül minden percem róluk szól, ezzel nincs is semmi baj, örülök, hogy jó anyukájuk tudok lenni.


Viszont eszembe jutott a napokban, hogy régebb (huszonévesen..most 30 lettem) folyton csináltam valamit. Írtam, festettem, tudatosan testet építettem, szervezetekben vettem részt, tüntetésekre jártam, voltak projektek amik lekötöttek és hobbik, amik kitöltötték az időmet (zenekarban voltam, számokat írtam).



A terhesség alatt még csinálgattam ezt azt de egyre kevésbé éreztem fontosabbnak bármit a babánál.

Hamarosan azok a barátnőim, akiknek nem volt, vagy nem terveztek gyereket teljesen elkoptak mellőlem. Nem azt mondom, hogy lenéztem őket, de irrelevásnak éreztm azokat atémákat amik korábban foglalkoztattak.


Kit érdekel az ilyen olyan állatmenhelyen való segédkezés, mikor a gyerekem náthás...?

Mikor segítsek uj szöveget kitalálni ha minden percben résen vagyok, hogy a kicsik jól vannak e.


SOHA nem gondoltam, hogy ilyen leszek és ahogy most ezt visszaolvastam ilyen tipikus ősanyának tűnök pedig nem vagyok az csak a gyereknevelés, életbentartás az új hobbim.

Szeretnénk majd 3 év múlva még egy kistestvért nekik a férjemmel, ami azt jelentené, hogy én 1-2 év munka után ismét kiesek 2-re.


Mással is így van?


2020. dec. 11. 23:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
34%

#19 a kérdező modoráról semmi nem derül ki ezek alapján, csupán annyi, hogy kicsit belezombult az anyaságba.

Te viszont a válaszaid alapján egy tipikus magaslóról itélkező kihanem én vagy.

2020. dec. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
60%

Hat nem is tudom. :D Konkretan azert vesztette el a baratnoit mert keptelen volt a gyereken kivul masrol beszelni? Minden mast irrelevansnak erzett, emberi kommunikaciora nem volt kepes csak azért, mert anya lett. Furcsa, az en anyuka baratnommel kb mindenrol beszelunk mikor ott vagyok, a gyerek csak egy kis resze. Es ez igy lenne normalis. Es meg a kerdezot kellene sajnalni?

Masreszrol kit erdekel hogy a masik allatmenhelyen segedkezik, neki erre nincs ideje, vagy hogy pl a baratnoivel gondolkozzanak valami szovegen amit emlitett. :D Kb lexar mindent es mindenkit miota anya lett, es meg az o lelke legyen patyolgatva? Mikor leirja vilagosan hogy szoszerint nem csinal semmit a gyerekei miatt? Es akkor megkerdezi hogy jajj masoknak is ilyen rossz? Nem, nem mindenkinek ilyen rossz. De ha neki igy jo, csak majd amikor 20 evesen elkoltoznek a csemetei o meg egyedul marad egyetlen barat nelkul, nulla hobbival, akkor majd jon ide megint vissza hogy sirjon egy kicsit.

En ugyanugy elvegzem a hazimunkat, talalkozok a baratnommel, kirandulgatunk, utazunk a csaladdal, elmegyunk bálozni, ugyanugy leulok a gep ele jatszani, konyvet olvasok, sorozatot nezek. Hogy hogy csinalom? Nekem az a fura hogy masok hogy nem tudjak az idot elosztani. Lehet jonni azzal hogy jujj en biztos xar anya vagyok, mert ezt igy lehetetlen csinalni. Nem, nem az. 🙃 Sogornom kis gyerek mellett sajat valallkozast vitt, es rengeteg rengeteg no van meg a vilagon aki ugyanigy tesz. Megis szeretik imadjak oket a gyerekeik, de mellette anyuci is egy onallo ember, onallo nő voltY

2020. dec. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
a kit érdekelt azt ironikusan írtam, mert amúgy nagyon is érdekelt még 4 éve és most ezzel érzékeltettem az ellentétét...
2020. dec. 12. 14:01
 24/28 anonim ***** válasza:
97%

1. vagyok. Elszomorito, hogy eldurvult ez a beszélgetés a végére. Én sem értem, miért nem lehet elfogadni kulturáltan, ha másnál más a priotas, más a fontos az életben. Én tisztelem azokat, akik képesek több gyereket nevelni, sose osanyaznek le senkit, sőt kicsit tán még irigylem is, akinek ilyen anya jut, hiszen a gyereknek az csak jó.


Azokat sem jutna eszembe bántani, aki nem vállal gyermeket, nyilván oka van, és ő tudja mit és miért csinál.


Ki is törlöm ezt nem kérdést a negvalaszoltjaim közül, mert tényleg elszomorít, hogy egymást ekézitek nem végén. Jó hétvégét mindenkinek.

2020. dec. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:
nem értem miért lesz gyakorin ilyen minden kérdés..
2020. dec. 12. 14:10
 26/28 anonim ***** válasza:
100%
24-re: "őt kicsit tán még irigylem is, akinek ilyen anya jut, hiszen a gyereknek az csak jó" szerintem ez egyáltalán nem ilyen fekete vagy fehér, mert egy 24/24 anya lehet mérgező, lehet túl sok, sokféleképpen kártékony. Nem az együtt töltött idő mennyisége, hanem a minősége számít. Én például úgy gondolom, hogy egy olyan anya a legjobb a gyereknek, akinek vannak más elfoglaltságai, felnőtt hobbijai, saját dolgai is mellette, úgy tud lelkileg egészséges maradni és a gyerekével együtt töltött időt a legjobban élvezni.
2020. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Én értem, mire gondolsz, és szerintem alapvetően nem gáz. Ha neked így rossz, akkor persze van lehetőséged változtatni. Én is olyan vagyok, hogy egyszerre általában egy téma körül tudnak csak forogni a gondolataim, mondjuk volt kertészkedős, ásványgyűjtős, túrázós, stb. időszakom, de egyszerre mindig csak az egyik, és ha egy újabb kezdett lekötni, akkor a korábbi már nem érdekelt. Most ugyanígy vagyok a terhességgel, nagyon leköti a gondolataimat. Lelkifurdalok is kicsit, mert egy képzés árát már korábban befizettem, és most, hogy már nem köt le, nemigen haladok vele.
2020. dec. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
mindenkinek arra van ideje amire szeretné. Nem kozhely, igaz, 2 gyerek , részmunkaidő mellett időd lehetne, ha férj ks vigyáz a gyerekekre. Talán már s régi nem érdekel. Nekem előtte a sziklamászás volt a hobbim, hát gyerekkel egyenlőre nem anyora kivitelezhető, de találtam mást, ami feldob.
2020. dec. 23. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!