Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósék a szomszédban laknak....

Anyósék a szomszédban laknak. Ti átmennétek 24-én?

Figyelt kérdés
Én olyan családban nőttem fel, ahol 24-én csak mi ünnepeltünk négyen, és 25-én jöttek a mamák. Most úgy élünk, hogy én, a férjem és a 10 hónapos babánk a saját házunkban, és a szomszédban anyósék a három másik gyerekükkel. Amíg nem volt a babánk, a 24-ét ott töltöttük, de nekem ez fura lenne, hogy már a gyerekekkel is a nagyszülőknél töltjük a szentestét. Ti mit csinálnátok/csináltok? Meg fog sértődni, ha csak 25-én megyünk át? Én nagyon erre hajlok amúgy. Férjemmel még nem beszéltem róla.
2020. dec. 12. 15:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
43%

Mi 3an vagyunk testvérek. Mindannyiónknak van már gyereke (6 unoka), de továbbra is megyünk anyukámékhoz.

Szerintem meg az a furcsa, hogy gyerek van, akkor már nem mentek...

2020. dec. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%

Szia!

Egy utcában lakunk, egy faluban, nem az anyósom, csak párom anyja.

Ő átmegy 24.-én,de csak délelőtt. Lesz is ebből baromi nagy hiszti, nem tudja elengedni pici fiát, nem baj, hogy már 33 éves. :)

Mi a lányommal nem megyünk át, a mi karácsonyunkat senki ne b... a el, főleg ő ne!

Reggel mondta, hogy 25.-én is át "kell" menjen, mert ott lesz anyja hapsija, vagykét órát ott tölt. Bánja a f#szom, mondtam neki, de 24.-én itthon vagy, ebben a házban déltől, nem anyádnál. Mondta, hogy oké, csak az anyjának olyan furcsa lesz, hisz az elmúlt 10 évet vele élte, együtt karácsonyoztak blablabla. Mondtam, majd megszokja anyád.

Bocs, gondolom érződik hogy nem alap a vérnyomásom.


Én nem mennék a helyetekben, szerintem Szenteste hármasban legyetek. Persze ha jóban vagytok, az más, de én Szenteste soha nem bóklásztam.

2020. dec. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

24.-én és 25.-én csak hármasban, 26.án rokonokkal.


Nekem ez az ideális.

24 az úgyis csak este, sokan dolgoznak aznap is, a karácsony napja a 25 pedig legyen a szűk családé, és a 26 a rokonokkal együtt töltött idő.

2020. dec. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
45%
Majd, amikor a ti gyereketek "b@szik átmenni" karácsonykor, vagy a díszes családja sz@rik rátok, és majd nem értitek miért van ez, akkor olvassátok vissza ezeket, és akkor minden kérdésre választ kaptok! Addig élvezzétek a karácsonyt, amíg ott a gyerek, mert a ti felfogásotok szerint 33 évesen illik már rátok sz@rni 😘
2020. dec. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
98%

Mi előre megbeszéltük, hogy 24-én otthon ünneplünk. Így mindig úgy szerveződik az ünneplés, hogy mindenki ráérjen. Ha 27-én érünk rá, akkor akkor.

De váratlanul sosem megyünk át.


Előre beszéljétek meg, hogy ne legyen sértődés.

2020. dec. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
#4 nem karácsonykor nem akarnak átmenni, hanem szenteste.
2020. dec. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk mindig is természetes volt, hogy a szentestét együtt tölti az egész család.Legalább 1-2 órát együtt vagyunk. 24-e a szeretet ünnepe.
2020. dec. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
76%

Mi együtt töltjük a 24-ét az én szüleimmel és keresztanyámmal, pedig 2 gyerekünk is van, de mi mondjuk szeretjük egymást és szeretünk együtt lenni. Nekünk így jó, másnak máshogy.

Off: 2-es! Ez a stílus valami borzasztó, sokat nem veszítenek veled anyósék.

2020. dec. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%
24 itthom csak mi negyesben, 25 anyosek, 26 anyukamek es ott is alszunk
2020. dec. 12. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
76%

Férjemék is 3-an vannak testvérek és mi is. Vannak gyerekeink, férjem öccseinek még nincs, ők még kamaszok, de nővéreimnek és nekünk is, összesen 5, mégis együtt ünnepeljük a szentestét, először anyósomnál, egy késői ebéd, ott vagyunk 5-6ig, utána az én tesóimhoz megyünk. Nekünk anyukánk sajnos már nem él, így felosztottuk egymás között a szentestét, minden évben másnál van, aput is elhívjuk. Amikor rajtam a sor, akkor anyósomék is hozzánk jönnek, akkor egybe tartjuk.

Mi így szoktuk meg, nem tudnám elképzelni, hogy csak 4-en leszünk itthon.

2020. dec. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!