Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit teszel kisgyerekes anyakén...

Mit teszel kisgyerekes anyaként, ha úgy érzed, hogy nem vagy alkalmas a munkahelyeden a munkádra?

Figyelt kérdés

Értem ezt úgy, hogy van sok olyan feladat amit más nem végzett előtted megfelelően és most neked kell helyreállítanod mindent, de menet közben már belezavarodsz, nem érted a végén.

Mi ilyenkor a megoldás?

A gyermekeddel feszült vagy otthon, mert érzed nem vagy jó a munkahelyeden, akárhogy is próbálod nem hazavinni a dolgokat.

Úgy érzed te megteszed amit lehet, de nem vagy rá képes, úgy érzed egyedül vagy a problémával. Mi a megoldás?

Te szeretnéd megcsinálni, csak épp az eszed, az agyad egy idő után leblokkol, nem fog, nem érted már az egészet.

Mi lehet a gond?

Kérlek nagyon őszintén válaszoljatok hogyan lehetne ebből kimászni? Hogyan lehetne ezt megoldani, hogy végre behozd a lemaradásokat, ami nem kis falat?

Nem beszólásokat kérek, hanem válaszokat, magyarázattal, segítséggel.

Úgy érzem nem tudok ebből kimászni. Amióta itt dolgozok csak egy ...-nak érzem magam, aki nem alkalmas semmire. Még a munkahelyen elég türelmesek is, nem is azzal van a baj, hanem azzal, hogy úgy érzem betelt az agyam és nem fog tovább. Beleszédülök, ha rá is gondolok. Aztán vannak jó napok, aztán jönnek a nehéz napok.

Mi van velem?

Lehet tényeg nem nekem való a munkahelyem? Vagy más dologban van a hiba?

Csak az a baj, hogy ez az egy munkahely ami mellett a gyerekemet meg tudom oldani. Ez is nagy szó. Na meg a mai világban örülök, hogy tudok hol dolgozni. Nem a munkával van bajom, hanem hogy minden erőfeszítésem ellenére az agyam leblokkol és vége. Nagyon el vagyok keseredve.

Néha nem foglalkozok az elkeseredettséggemmel, próbálom lazábban venni, de aztán előjön.

Valaki segítsen.


2010. aug. 12. 17:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Mostanában mentél vissza dolgozni?

Milyen jellegű a munka? (hátha tudok használható tippet, jöhet privátban is)


Ha csak általánosságban gondolkodom, akkor elég nehéz, ha irodai rendszer, akkor rajzold le, írd le mi mire épül, hova, hogyan teszed, arhiválod, lefűzöd, és amit lehet csináld meg te. Könnyebb újat csinálni, mint a régit kibogozni és más fejével gondolkodni.


Aki összebogozta a dolgokat elérhető? Mert én simán felhívnám és elmondatnám vele mi hol van, stb... Ha meg a cégnél van még, csak más területen, akkor szépen odaül hozzád és kibogozza a saját sz@rát.


Egyébként próbáld különválasztani a munkát és a magánéletet. Én munka közben sokszor a telefonomat sem vettem fel, mert eleve kettő lógott a fülemen (céges vonalas és mobil) a sajátom már nem hiányzott. Egyedül a párom tudott mindig elérni. Ő elég fontos volt ehhez :-)

Otthon meg fújd ki magad, és felejtsd el a munkahelyet, vagy beszélgess róla a pároddal és kérd a tanácsát, sokszor a kívülállók egész jó tippeket adnak.

És ne érezd magad rosszul emiatt, pláne, ha még a munkahelyeden is türelmesek, mert aláásod a maradék önbizalmadat is.

2010. aug. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!