Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes anyukák? Ez...

Kisgyerekes anyukák? Ez valóban annyira sértő dolog volt?

Figyelt kérdés

Üzletembe magam helyett keresnem kell valakit,mert szülési szabadságra megyek. Természetesen sokan telefonáltak, köztük kisgyerekesek is. Az egyiknél rákérdeztem (most szoktatja bölcsibe a picit),hogy van-e segítség, ha netán beteg a baba! Mondta,hogy hát nagyi nincs, férje van, ő dolgozik, de meg tudja oldani. Ezt nem mondta olyan határozottan! Említettem neki,hogy csak azért kérdezem, mert az üzletbenh egyedül lenne, ergo egyszer-kétszer még belefér,hogy nem jön be, ha beteg a gyerek, de minden hónapban nem! Amikor a keresztlányom bölcsis lett egy hónapból átlag egy hetet beteg volt. Erre megsértődött, hogy azért mert ő kisgyerekes már esélytelen. Mondtam, hogy dehogy az, csak nem akarok később ebből bonyodalmat,hogy esetleg ki kell rúgnom,ha sokat beteg a kicsi és nem tudja kire bízni!

Tisztában vagyok vele,hogy nehéz egy kisgyerekesnek elhelyezkedni, de ez egy ilyen üzlet, szombaton is délig nyitva van stb, egyszerre max. 5 nap szabit tudok kiadni, mert minél tovább van zárva annál nagyobb pénzkiesés. Ha valaki úgy érzi,hogy akár gyerek akár más miatt nem tudná ellátni a feladatát, akkor nem szabad elvállalni!


2011. aug. 5. 15:21
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek téged, de neki is nagyon rosszul eshetett. Talán jobb lett volna ha nem mondod el neki, hogy miért nem veszed őt fel! Inkább egyszerűbb lett volna, azt mondani hogy felhívod később,ha sikerült dönteni vagy hasonlót mert nagyon sokan jelentkeznek!

Pár hete történt velem hogy találtam egy négy órás délutáni takarító állást, amit el is tudtam volna végezni egy éves kisfiam mellett, mert délutánonként itthon van a párom! ( hozzáteszem,hogy felsőfokú végzettségem van). Azonban a nő akivel beszéltem telefonon így is elkezdett akadékoskodni a kisgyerek miatt. Szóval tényleg esélytelennek érzem magam én is!

2011. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
74%
majd megtudod milyen ha neked is megszületik.
2011. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Köszi!

Jaj, nem mondtam neki,hogy nem veszem fel. Csak mielőtt megbeszéltük volna a személyes találkozót, erre rákérdeztem!

2011. aug. 5. 15:29
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem volt serto.

Amikor egy allasra jentkezunk ott elmondjak az allasnak a felteteleit es azt, hogy mik az elvarasok. Ezert vannak az interjuk, elbeszelgetesek. Ha ugy gondoljuk, hogy ezeket be tudjuk tartani akkor elvallajuk az allast ha meg nem akkor nem. Teljesen lenyegtelen, hogy mi az oka. Ez nem sertodes kerdese szerintem.

2011. aug. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
Persze, meg tudom. De mi az üzletbe úgy is vágtunk bele, hogy van két nyugdíjas mama, aki tud rá vigyázni,ha minden kötél szakad, meg apát is könnyebben elengedik.
2011. aug. 5. 15:32
 6/37 anonim ***** válasza:
100%
Ezt máskor szerintem próbáld finomabban körvonalazni. Így, nyíltan kevés munkáltató mondja ki ezt, de mindenhol puhatolóznak ez ügyben.
2011. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ha még nem döntöttél, adj neki egy esélyt! Persze ha szimpatikus..., mert kitudja! Van másik oldala is a dolognak, például biztos hogy tisztességesen, száz százalékosan fog a munkában teljesíteni...pont azért mert ott van a kisgyerek és el kell tartania a családját!
2011. aug. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
83%
Arra sincs garancia, ha egy huszonéves gyermektelent veszel fel, nem betegszik e meg, vagy éri baleset.
2011. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a törvény kimondja, hogy nem lehet megkülönböztetni, diszkriminálni a munkavállalókat. Hirdetésben nem lehet megadni, hogy valaki fiatal legyen, vagy nő stb. És a családi állapotára sem szabad elvileg rákérdezni. De ha már megtudtad, és meg is kérdezted, hogy tudja-e valakire bízni (hiszen a saját érdekeidet is nézned kell), akkor a válasz után szerintem sem kellett volna részletezned, hogy miért tetted fel a kérdést. Elég lett volna annyi, hogy a jövőben még telefonálsz. Nehéz elhelyezkedni kisgyerek anyaként, nemsokára te is anya leszel, megérthetnéd. És igazából nem lehet tudni, hogy a leendő munkavállalód gyereke beteges lesz vagy sem. Illetve lehet, hogy felveszel egy egyedülállót, aki állandóan beteg lesz, vagy lóg. A kisgyerekesek megbízható munkaerők, hiszen el kell tartaniuk a családjukat!

Szóval, igen sértő voltál.

2011. aug. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:

Nem kérdeztem volna, ha nem mondja,hogy most szoktatja bölcsibe! Tényleg az jutott eszembe,hogy a keresztlányom mennyit volt beteg. Ott is nagy gond volt megoldani a felvigyázást, csak akkor én be tudtam nekik segíteni, de mama ott sem volt és bizony az anyjának is kilógott a lába a melóhelyről!

Hívott azóta másik kisgyerekes, ő pl. már rutinos lehetett,mert mondta,hogy mind a 4 nagyszülő nyugdíjas, tehát tudnak menni a gyerekért stb.

2011. aug. 5. 15:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!