Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Léteznek olyan szülők akik...

Léteznek olyan szülők akik ruhákat vesznek a gyereknek Karácsonyra? Pl zoknit vagy kötött pulcsit.. Mi a véleményetek róluk? Be kellene avatkozni a gyerekvédelemnek?

Figyelt kérdés
Nos a gyerekvédelem elsőre kicsit túlzásnak hangzik de azért az is hogy egy szülő ilyen szinten nem törődik a gyerekével. Mert sokszor hallani ilyet hogy milyen rossz ajándék pl egy zokni egy gyereknek de nem hiszem hogy tényleg van ilyen. Egy gyerek számára kifejezetten fontosak az ünnepek nyaralások meg minden ilyesmi. A gyerek egészséges fejlődése érdekében fontosak az olyan különleges alkalmak mint az ünnepek nyaralások meg minden olyan alkalom amit várhat mert jobb mint az átlag napjai. Az ha egy szülő az egyik (ha nem a legfontosabb) legfontosabb ünnepet/különleges alkalmat tönkre teszi a gyereke számára az hatalmas trauma mind 8 mind 18 évesen. Az hogy kifejezetten nagy ajándékot kap karácsonyra egy gyereknek a karácsony lényegét adja és ha nem kapja meg az trauma kisebb és nagyobb gyerekek számára is. Itt most azért nem arról van szó hogy nem vesznek a gyereknek arany helikoptert de egy rendes karácsonyi ajándékot kisebbek esetében játékot nagyobbak esetében telefon vagy valami más alap lenne nem? Egyesek miért gondolják hogy egy gyerek úgy működik mint egy felnőtt és túl teszi magát azon ha tönkre teszik az ünnepét?

2020. dec. 25. 22:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/98 anonim ***** válasza:
92%

Te sem voltál még éhes életedben...

Értékeld, amid van, szeresd, akid (még) van és szégyelld magad az ilyen szövegek miatt!


Ezt tanítanám meg annak a gyereknek, aki nem értékeli a még élő szüleitől kapott kötött pulóvert.

A lényeg veszik el az ilyen üres értékrendű gondolkodás miatt, mint amit idehánytál.

2020. dec. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/98 anonim ***** válasza:
81%
Ha a gyerekemnek az ajándék a karácsony lényege, akkor megbuktam anyaként és emberként is.
2020. dec. 25. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/98 anonim ***** válasza:
95%

Figyelj mi mindig is csórók voltunk/vagyunk most is

Én pl.kiskorom óta növény/kaktusz mániás vagyok így elég sokszor kaptam kis cserepes kaktuszokat de pl zoknit is kaptam már és még mindig élek

Persze most mondhatnám hogy jobban örültem volna 10 évesen valami nagyobb dolognak de ha egyszer nem futja rá akkor nem futja rá

2020. dec. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/98 anonim ***** válasza:
93%
Hú, mennyire örültem volna ruháknak karácsonyra, mint mindenféle más kacatnak.
2020. dec. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/98 anonim ***** válasza:
91%
Nincs ebben semmi, a ruha is ajándék. Ki mit szeretne.
2020. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/98 anonim ***** válasza:
92%

Imádtam gyerekkènt, hogy új ruhákat kaptam.

A gyerekek kicsik.. még nem kapnak olyat ajándkba..

De pl öcsém edzőruhát kapott idén tőlünk..

2020. dec. 25. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/98 anonim ***** válasza:
90%

Ma a bátyám 5 éves fia cukin odavitte a nővérem 5 éves fiának a rajzot, amit rajzolt neki karácsonyra.. ő meg kezébe vette és elhajitotta a sarokba, hogy ez neki nem kell.. ő sokkal szuperebb ajándékra számított (amúgy a gyerekek rengeteg klassz dolgot kaptak, ez csak kedvesség volt az egyik fiútól a másiknak) Nos szerinted ez az eset kinek volt trauma?


A Karácsony nem a drága ajándékokról szól. Úgy látszik a te szüleid is megbuktak gyereknevelésről, akárcsak a nővérem.

2020. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/98 anonim ***** válasza:
74%
Jézus ereje
2020. dec. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/98 anonim ***** válasza:
81%
7# ez nagyon szomorú ,sajnálom
2020. dec. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/98 anonim ***** válasza:
89%
Komolyan kérdező én fogom a fejem hogy te mit írtal🙈Nagyon sajnállak.Legszívesebben egy regényt írnek neked de amin te lehetsz felesleges.Neveld úgy a gyerekedet ahog te akarod,de aztán ne csodálkozz..Kérlek néz utana miről szol a karácsony...
2020. dec. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!