Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesgondozás » Ha lemondom a védőnői szolgált...

Ha lemondom a védőnői szolgáltatást, valóban várható zaklatás a gyerekvédelem részéről?

Figyelt kérdés
Férjemnek ez a lövése, hogy ha lemondom, akkor ránk száll a gyerekvédelem. Úgy tudom, hogy hivatalból kijön egy szociális munkás, de ha minden rendben van, nem zargatnak tovább. Melyikünk tudja jól?
2013. okt. 21. 17:42
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
70%
Mi a bajod a védőnővel?
2013. okt. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
82%
Fokozott figyelemmel fognak követni.
2013. okt. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
27%
Nem lehet lemondani a védőnői ellenőrzést,szerintem. De nem is értem,miért akarja valaki lemondani,hacsak nincs valami hátsó szándéka. Ne vedd magadra,de sok gyerek halt már meg azért,mert nem ellenőrizte a védőnő kellően a családot és pl éhenhalt a gyerek! A legrosszabb fajta védőnőt is el lehet viselni x havonta pár percre...
2013. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
95%
én is gondolkozom ezen.5 hónapos,de elég kellemetlen,hogy konkrétan elvára a védőnő hogy hozzá igazodjak.amiket kell pedig meg tudom kérdezni anyukámtól is,hisz én is felnőttem..
2013. okt. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

4-es: miben kell hozzá igazodni?


Barátnőm lemondta, párszor (talán 4?) voltak náluk előre be nem jelentett időpontban. Bp, 17. kerület.

2013. okt. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem hacsak a látogatásokat mondod le, és megbeszéled vele, hogy beviszed a tanácsadóba a státuszvizsgálatokra (esetleg havonta súlymérésre), és a védőoltásait is rendben, időben megkapja, akkor talán nem is jelenti az egészet a gyerekjólétinek. És így közös megegyezéssel, ezek után a tanácsadóban találkoztok, és ő is látja a gyereket.

Ha teljesen meg akarod vele szakítani a kapcsolatot, akkor a gyerekjólétis szerintem havonta azért ki fog járni, hogy minden rendben van-e, és ha az oltásokkal is gond van, akkor meg pláne, akkor a vezető védőnőnek is jelenti, és hivatalos behívókat is kapsz, aztán pénzbüntetést is.

Igazából minden attól függ hogy milyen okból szeretnéd lemondani.

Ha csak a védőnő személyével van gond, és városban laktok, ahol több körzet is van, vagyis több védőnő, akkor talán meg lehetne beszélni azt is hogy egy másik védőnőt szeretnél, aki szimpibb. Ha normálisak, akkor ezt szépen elintézik egymás közt egy "átköltöztetéssel", vagy esetleg a vezető védőnő kijelöl egy másik védőnőt neked.

2013. okt. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:

4es vagyok

korán reggel felhív hogy jön.ezzel még semmi bajom nem lenne,de ha mondom hogy dolgunk van nem leszünk otthon,akkor már hápog hogy ő igen is jönni akar.és ez már elég idegesítő hogy van hogy éjjel semmit nem alszunk és reggel korán már zaklat(apukám miatt nem merem kikapcsolni a telefont)

2013. okt. 21. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
Utolsó! Ha párszol nem vagytok otthon,amikor megy,nem hiszem el,hogy nem jön rá magától,hogy legalább előző nap szóljon. Az ő baja,ha nem talál otthon és hiába megy ki. Ez még nem indok szerintem arra,hogy megszakitod a védőnői ellátást.
2013. okt. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Le lehet mondani, nyilatkozni kell róla.

Nem fog zaklatni a gyermekvédelem, főleg ha rendszeresen viszed a gyerekorvoshoz, minden oltását megkapja időben és minden rendben van.


Mondjuk megértelek, az én védőnőm aranyos volt és jól kijöttem vele, de néha helyettesítette egy kolléganője, ha az az elmebeteg gyerekgyűlölő idegbajos lett volna a védőnőm, akkor én is lemondtam volna mint a szél.

Az a baj, hogy nem lehet védőnőt választani mint pl. a gyerekorvost és elég lutri, hogy kit kapsz.

2013. okt. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:

Nem a védőnő személyével van bajom, hanem a rendszerrel. Hat hetente kötelező találkozó terhesség alatt. Most vagyok a 11. hétben, tehát bőven az elején. Keresztbe vágja a munkaidőmet, korábban kelek - mindezt azért, hogy megmérje a súlyomat (ruhában!) és vérnyomást mérjen.

A férjem egészségügyben dolgozik, tele vagyunk orvos és mindenféle baráttal, bármilyen kérdéssel hatszáz helyre tudok fordulni.


Meg fogja kapni az oltásokat, nem akarom fénnyel etetni, se máshogy ártani a gyereknek. De úgy érzem, hogy a terhességemhez elég segítség a nőgyógyász és a szonográfus, a védőnői mizéria nekem csak nyűg, a hasznot nem látom benne.


A rendszer, a berendezés régi, látszik, hogy se pénz, se innováció nincs benne. Agyonfénymásolt papírcetliket adtak az ellátásokról, stb, amit Google barátom már rég kiderített nekem.

Van gyerekorvos ismerősünk, ha kell, betegszállítót is tudunk hívni baráti alapon. A fél családom orvos, gyógytornász, és társai.

A férjem gyerekekkel dolgozott régebben, tehát ezerszer gyakorlottabb nálam.


Ezek után azon kívül, hogy vesztegeti az időmet a védőnői rendszer, nincs értelme. A védőnői rendszer nagyon hasznos Borsod zsákfaluiban, nekem nyűg.

2013. okt. 21. 19:57
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!