Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg élő fog venni a...

Tényleg élő fog venni a gyerekvédelem csak azért, mert egyedül maradtam 4 kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
2015. nov. 5. 07:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%

Hát csak remélni lehet, hogy utánanéznek, hogy a gyerekek megfelelö körülmények közt élnek-e, elvégre ök a fontosak, nem pedig a te érzéseid.


De ha van normális lakóhelyetek, megfelelö jövedelmed, a gyerekek tiszták, rendesen kapnak enni és foglalkozol is velük, akkor nincs mitöl félned.

2015. nov. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
Ez lenne a normális reakció, igen. Te nem így gondolod?
2015. nov. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
49%
Ha eljut hozzájuk a dolog, akkor valószínű, hogy rátok néznek, de ez a dolguk. Ne zaklatásként fogd fel, azért vannak, hogy segítsenek. Ha együttműködő vagy, ők is azok lesznek. Másrészt meg, ha azt látják, hogy nem szorultok segítségre, akkor nem is fognak a nyakatokra járni.
2015. nov. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Értem már. Pont az ilyen jóindulatú emberek fogják majd eljuttatni hozzájuk, ha egyszer véletlenül nem vasalt ruha lesz rajtuk. A segítség az szerintem tényleg nem az, hogy ellenőrizgetik az embert. Igazából nincs félnivalóm, mert van normális lakás, dolgoztam én is, nem kell éhezni minőségileg sem. Hivatalból is fel kell keresniük vagy tényleg csak akkor ha vki bejelentést tesz?
2015. nov. 5. 08:05
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ, hogy eddig milyen körülmények között laktatok! Egyébként őket a védőnő értesíti ki nem? Eddig jártak hozzátok? A védőnő, mondott valamit?

Szerintem a vasalatlan ruha miatt nem hiszem, hogy gond lenne....

2015. nov. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

"Értem már. Pont az ilyen jóindulatú emberek fogják majd eljuttatni hozzájuk, ha egyszer véletlenül nem vasalt ruha lesz rajtuk. A segítség az szerintem tényleg nem az, hogy ellenőrizgetik az embert. Igazából nincs félnivalóm, mert van normális lakás, dolgoztam én is, nem kell éhezni minőségileg sem. Hivatalból is fel kell keresniük vagy tényleg csak akkor ha vki bejelentést tesz?"


Ez hivatalból is kötelességük, de ha valaki bejelentést tesz, akkor is ki kell menni utánanézni a helyzetnek. (Godnolj bele, ha valahol - nem nálad - a gyerekek nem megfelelöen vannak gondozva, akkor azért jobb, ha ellenörzik, mintha a gyerekeknek bajuk lenne amitt, hogy elhanyagolják öket)


Amit néznek, az nem az, hogy a gyereken vasalt ruha van-e (mellesleg nem kell feltétlen vasalni a gyerekruhákat, ha nem teszed, az nem lehanyagolás), vagy minden tökéltesen össze van-e takarítva, minden egyes tányér elmosogatva, hanem hogy a lakás milyen általános állapotban van.

Te is meg tudod állapítani, ha valakihez elmégy, hogy a gyerekek éppen felfordították a lakást és ezért van mindenhol valami szanaszét, vagy hetek óta nem volt takarítva és koszos az egész.

Azt egyetlen gyerekvédelmist sem várja el, hogy napi 24 órában ragyogó rend legyen, söt ha mindig minden tökelétesen rendben van, az annak a jele, hogy a gyerekek nem "élhetnek", hanem igen erösen el vannak nyomva!


Szóval ha kimennek hozzád, nem kell megijedni, ha rendesen ellátod a gyerekeidet, akkor nincs semmi félnivalód. Még akkor sem, ha valaki rosszindulatból bejelentést tesz - egy-két alkalom, és egyrészt tudják, hogy a bejelentést nem kell túl komolyan venni (de ellenörizniük minden esetben kell), viszont veled jó kapcsolatuk lesz és ha valami miatt szükséged lenne a segítségükre, akkor mellédállnak, mert tudják, hogy csak átmeneti problémáról van szó!

2015. nov. 5. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha kérdezel, miért bántod a normálisan válaszolókat? Itt senki nem akar neked rosszat!

Nálam váláskor voltak kint, nem tudtam, hogy jönnek, kupi volt (csak olyan életszerűen kétgyerekes, egyedülnevelős, dolgozóanyás :D), a kisebbik behisztizett, a nagyobbik tiltásom ellenére kicsent egy túrórudit a hűtőből, nem volt meg az oltási könyvük a költözés miatt... A gyerekvédelmis közölte, hogy a gyerekek tüneményesek és életrevalóak, látszik, hogy mindenük megvan, szóljak ha szükségünk van valamire...majd elment. Azóta sem láttuk őket. ;)


Vasalatlan ruha? Ne viccelj! Ők csak annyit látnak majd, hogy egy anyuka+4 gyerek. Ellenőrizni kell, hogy nincsenek-e veszélyeztetve, nem alultápláltak-e... Nem gyűrődést keresnek a ruhán, vagy pókhálót a sarokban. Azt nézik, nem vagy-e alkoholista, láthatóan elmebeteg vagy prostituált, a gyerekek nem (kezeletlen) betegek vagy csontsoványak-e...


Szóval ne izgulj, nem lesz gond, akkor sem ha jönnek!

2015. nov. 5. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értettem, hogy papíron csak annyit látnak majd... Egy névből nem tudhatják, hogy mi a helyzet. ;)
2015. nov. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Gyereket a tévhittel ellentétben nagyon ritkán emelnek ki családból, elsődleges szempont a családban tartás. Az a pont, hogy kiemeljék őket, általában az alábbi "határvonalnál" szokott eljönni:

- közművek hiányossága (nincs vezetékes víz, áram, fűtés)

- lakhatásra alkalmatlan körülmények (penészes fal, omladozó épület, kitört ablak, normális belső hőmérséklet megvalósíthatatlansága az épület szerkezeti hiányosságai miatt)

- bántalmazás, elhanyagolás (éheznek, a ruházatuk időjárásnak, méretnek nem megfelelő - ez alatt a durva eltérést értem, tehát 3-4 mérettel nagyobb ruha vagy olyan kicsi, hogy a hosszúnadrág térdig ér csak télen, vagy extrém koszos ruházat, ápolatlanság)


Tehát a gyűrött ruha vagy a két kajafolt nem indok, ilyennel nem foglalkoznak. Ha a ruha esztétikája nem megfelelő (rossz színpárosítás, csúnya anyag), azzal sem, mert hivatalból ez nem szempont. A ruházatnak az ő szempontjukból elsősorban melegítési funkciót kell ellátniuk, illetve a komfortérzetet biztosítani. Tehát júliusban a szőrös nagykabát is gond, de ott már inkább a szülő pszichés állapota merül fel kérdésként.


Összegezve: nem, a leírtak alapján nem veszik el őket. Egy hivatalból tett látogatás előfordulhat, de ha minden úgy van, ahogy elmondod, akkor egy rövid, kedélyes beszélgetésen kívül más nem történik, aztán távoznak.


Hozzánk a védőnő lemondása miatt jöttek ki hivatalból. Felületesen körbenéztek, konstatálták, hogy normális körülmények között élünk, a gyerek tiszta és vidám. 15 perc csevegés után elköszöntek, nem sok vizet zavartak. A durva elhanyagolás azért szembetűnő, ahhoz nem feltétlenül kell vizsgálódniuk.

2015. nov. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a vasalt ruha a lényeg. Ezt te is tudod. Elhiszem, hogy ideges és feszült vagy, de nem téged védenek, hanem őket. Ha valaki egyedül marad 4 gyerekkel és nem jut nekik étel rendesen, akkor azzal foglalkozni kell. Ha nálatok nincs ilyen gond, akkor miért vagy feszült? Megnéznek, aztán ennyi. Neveled őket tovább. Én úgy gondolom, hogy ez nektek is jó, ha bármi segítségre van szükségetek, abban is tudnak segíteni. Nem úgy működik, hogy bemennek, poros a polc, elviszik a gyerekeket! Ezt te sem gondolod komolyan! Apróságok nem számítanak! De a fontos dolgokat jó, ha meg tudjátok beszélni!
2015. nov. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!