Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Melyik vonal a jó?Minél...

Melyik vonal a jó?Minél korábban gyereket vállalni (20-25 éves kor körül)? Vagy kitolni ameddig lehet?

Figyelt kérdés
2020. dec. 27. 17:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
90%

Az arany középút a nyerő itt is, mint mindenben, szerintem :) Én fiatal anyuka szerettem volna lenni, az élet úgy hozta, hogy 27 évesen született az első babám, ez mondjuk egész ideálisnak érződik nekem, de nyilván vannak, akinek ez túl későn van, másnak meg túl korai. Igazából olyan rettenetesen sokkal hamarabb nem jöhetett volna nálunk a baba, max 1-2 évvel korábban, mert egyetem, munka, lakásvásárlás miatt kb 25-26 éves koromra értük el azt a stabil hátteret, amiben már mertünk nekivágni a dolognak. Mert jól mondják a többiek, azért nem csak a kortól függ, hogy mikor érdemes babát vállalni, a kapcsolat, az anyagi háttér és nem mellesleg a lelki felkészültség is rengeteget számít.


Amúgy szerintem olyan rettentően sokáig kitolni nem érdemes, egyrészt minél idősebbek vagytok, annál nehezebben jön össze a baba (statisztikailag) és annál nagyobb a betegségek és komplikációk esélye (statisztikailag), plusz nem mellesleg az embernek már 35+ nem biztos, hogy van ereje, kedve, türelme ahhoz, amivel egy kisgyerek jár. Fiatalon is megterhelő babával lenni, de abban a korban, amikor nem probléma három átalvatlan éjszaka után reggel 8-ra bemenni vizsgázni és egy rövid szunyókálás után este még hajnalig bulizni, akkor valamivel jobban bírja az ember a sorozatos éjszakázásokat a picivel. Plusz amúgy a test könnyebben regenerálódik, és jobban bírja a terhességgel/szüléssel járó megterhelést (ismét: statisztikailag).

2020. dec. 27. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 20tol 35ig van az idealis de embere valogatja kinek mi. En 26 voltam ami olyan szenpontbol jo h fiatal leszek meg mire o felnőtt másrészt meg lehet még kicsit eltem volna. Egy tuti 40 korul nekem mar nem menne egy kisbabaval / totyogossal.
2020. dec. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
28-33 az ideális szerintem.
2020. dec. 29. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 amigdala42 válasza:
100%
Én is a lányom is 24 évesen vállaltuk az első gyereket , most is ezt tartom ideálisnak , még fiatal vagy mikor a gyerek felnő ...és még mindent megvalósíthatsz felnőtt érett fejjel ...
2021. jan. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%
Csak akkor, mikor TENYLEG akarod. Nagy felelosseg es rohadt sok aldozat.
2021. jan. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
40 evesen mar eleg nehez. Es mire 20 eves lesz mi mar 60! Es baromira faraszto! Pedig jo gyerek. De igy sikerult. Es imadjuk. De testver igy mar szoba sem jon. Pedig szerettunk volna tobbet. De az ido az rohan.
2021. jan. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
47%
30- felett. Addigra megtalálod a párod férjhez mégy.Előtte jò kis fesztiválok, buli munka. Persze aki karrierista magának alakìtja ki mikor is a jò. Nagyszülők nyakàra semmiképp csak ha van anyagi biztonság.
2021. jan. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
És aki 19 évesen talál párt? Vagy 21? Az hogy 35 évesen ismersz meg valakit nem jelenti azt, hogy az örökre marad. Ismerek olyat akik 14 éves koruk óta, 20 éve együtt vannak, és olyat is akik 40 felett jöttek össze és szétmentek.. A párkapcsolatnak semmi köze a korhoz.. Én már 21 évesen férjhez mentem, azóta is tart.. 15-19ig végigbuliztam az életem 4 éven át, nem mindnekinek szólnak a 20as évei a fesztiválozásról, 19 évesen már rosszul voltam ha menni kellett buliba, már untam. Meg gyerek mellett is el lehet menni fesztiválozni ha valaki akar, attól mert gyerek van nem kell örökké otthon ülni. A karrieristaság is meg azért hülyeség, mert ha valaki 30 felett áll neki szülni pont a legrosszabbkor esik ki a karrierből, én 24 éves kor elején szültem, 2 évet voltam otthon, most 1.5 éve dolgozok újra, úgy néz ki idén meg is lesz az előléptetésem is például, és én nem is akarok több gyereket, innen már nem fenyeget a veszély, hogy majd "öregségemre" megyek szülni és túr ki valami fiatal majd.. Aztán 40 évesen meg majd belevetem magam újra a bulikba, akár a gyerekemmel együtt :D Úgyhogy aki karriert akar meg bulizni, az pont hogy korán szüljön szerintem.
2021. jan. 4. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
52%
Én 66 éves vagyok,de bármikor képes lennék gyermeket nemzeni.Ha jönne egy bevallalos nő hozzám.Meg a szüzességét elvetelet is vállalnám.18 centis kőkemény peniszem már nagyon ki van éhezve.
2022. dec. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!