Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sodortátok már veszélybe...

Sodortátok már veszélybe véletlenül/meggondolatlanul a gyermeketeket?

Figyelt kérdés

Még csak 10 hónapos, de már 3-szor volt ilyen... Szerencsére egyikből se lett baj, de a mai megint kiverte nálam a biztosítékot, tök szarul érzem magamat... Hogy mi lett volna, ha... 🤦‍♀️ Veletek volt ilyen? Hogy bírjátok?

Ilyenekre gondolok, hogy majdnem leesett, vagy pl nálam felborult a babakocsi, mert nem volt jól rögzítve a kar (be volt kötve a baba)...


2020. dec. 28. 17:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
8 hónapos volt a fiam, amikor a francia ágyon neki láttunk a fürdetési előkészületeknek. Én kimentem vizet készíteni, azt hittem a férjem ott marad az ágynál, de ő meg máshova indult el, mert ő sem figyelt rám. Azt láttam az ajtóból, hogy a fiam homlokkal előre esik le a földre. Azt hittem ott törik ki a nyaka..... Nyilván jött a vita, hogy ki a hibás, de az ember ilyenkor úgy megijed, hogy mindent és mindenkit hibáztat, magát is. Sajnos sokszor hasonló butaságokon csúszik el a dolog és nem is hinnénk mennyire sokszor előfordul ilyen. Persze, mert nem vagyunk robotok.. :/ Akármikor történhet valami - véletlenül is. Nem kell ahhoz felelőtlennek lenni.
2020. dec. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy megosztottad. Sajnos nagyon kell vigyázni, mert tényleg pillanatokon múlik minden. De gondolom nem lett baja.
2020. dec. 28. 18:52
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Arról meg nem is beszélve, hogy milyen mérges voltam, amikor megláttam, hogy a férjem a 2 órás nagy útra (véletlenül) rosszul kötötte be a gyerekülést és konkrétan ha bármikor egy nagyot fékezett volna, az ülés repült volna előre, mert úgy volt bekötve, hogy lényegében csak az alját fogta az öv... Ő sem direkt csinálta és nagy baj lehetett volna belőle, de hála istennek aznap észrevettük és nem történt baj. Most is kiráz a hideg...
2020. dec. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett baja, szerencsére befordult és a hátán feküdt az esés végére. Nem sírt sokat és agyrázkódása sem lett. :(
2020. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Huh na igen, a hármas az durva lehetett... Na ilyenekre gondoltam. De amúgy felelőtlenség alatt azt értettem, hogy 'jaj úgy sem lesz baj...' aztán mégis az lesz.

Én azt nem bírom elviselni, amikor a férjem úgy pelenkáz, hogy ott áll a pelenkázó végében halál nyugodtan, miközben a gyerek már rég átfordult és két lépéssel le tud mászni, de 'itt vagyok nem esik le...' 🤦‍♀️🤦‍♀️

2020. dec. 28. 19:04
 6/18 anonim ***** válasza:
95%
5 hónaposan leesett az ágyról mellőlem. Én még ébredeztem, át tudott már fordulni, ezért a hosszú szoptatós párnát odatettem, de valahogy mégis. Fél órát ordított, semmivel nem bírtuk megnyugtatni. Utána azonnal bevittük a kórházba, de hál istennek semmi baja nem lett. Egy éjszakára bent tartottak, de csak protokollból. Engem viszont még hetekig kísértet a látvány, ahogy az ágy mellett fekszik arccal lefelé.
2020. dec. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőket vittem haza és velünk utazott a kislányom is. Már az utcába kanyarodtam fel, mikor láttam hogy a gyerekülés elfordul. A frász kerülgetett,gyorsan félre álltam és láttam hogy a bizt.öv csatja nem volt bekapcsolva. Gondolom mikor a hátsó utas kiszállt, nem figyelte,hogy tévedésből a gyerekülést kapcsolta ki. Azóta mindig megvizsgálom az ülést ha hátul utaznak.
2020. dec. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Köztünk aludt épp, és elég forgolódós, úgyhogy egészen az ágy végéig küzdötte magát, és leesett. Mi annyira ki voltunk merülve, hogy csak akkor vettük észre amikor koppant és felsírt. Aznap este elfelejtettünk barikádot építeni az ágy végébe, ráadásul elég magas ágyunk van.. 6 hónapos volt, hálisten semmi baja nem lett. Borzasztó volt..
2020. dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Elso gyerek 15 hosan gyalogolt la a kanaperol, figgolegesen erkezett fejre, azt hittem kitort a nyaka. Masfel evesen kb egy ut melletti jatszoterrol kiszokott az utcara, ami szerencsere nem forgalmas. A kicsit a nagy ellokte a babakocsival icipici koraban es felborult, mult heten ugy feltenyelt, azt hittem megfullad. Stb🤦‍♀️
2020. dec. 28. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos volt a kisfiam, 1 hetet voltunk kórházban aztán hazaengedtek minket.Sajnos nagyon ki voltam merülve, segitségem nem volt.A pelenkázón volt a kicsi, szívni kellett az orrát, a porszívóért csak le kellett hajoljak, ez volt a szerencse, hogy nem kellett odébb mennem, mert legurult a kisfiam a pelenkázóról, de mivel ott voltam a lábammal oda tudtam szorítani a pelenkázó oldalához így nem esett le, de nagyon megijedtem.Még most is van hogy ezzel álmodok,hogy mi lett volna ha nem kapom el akkor, pedig már 5 éves.
2020. dec. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!