Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermek születése miért...

Gyermek születése miért tiszteletreméltó?

Figyelt kérdés

Ha egy fehér magyar nő szüli, de ha pl. egy cigány nő szül gyereket arra legtöbb ember véleménye hogy na ez meg minek szüli sorra miközben putriban laknak.


Nyomorba születő gyereknek és anyának nem jár tisztelet?



2020. dec. 31. 19:23
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
18%
10 azért mert a felnőttekre van bízva, különben meghal - azért kell 'tisztelni' egy megszületett gyermeket. Jó így?
2020. dec. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
91%
11 a tisztel, meg a tiszteletreméltó nem ugyanaz. Mindent embert, sőt élőlényt tisztelek, magyarul nem bántom őket, akár segítek is egy tál étellel, vagy pénzzel, de a tiszteletreméltó szót inkább arra használjuk ha valaki kiemelkedőt tud alkotni, vagy emberileg, erkölcsileg kiváló.
2020. dec. 31. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
65%
igen 12, azért tettem idézőjelbe - tisztelésre méltó, más szóval megtisztelem az odaadó figyelmemmel - különben meghal Jó?
2020. dec. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
69%
Az éjjel amikor szültem, már jöttek a toló fájások, amikor a sürgősségivel behoznak egy "hölgyet"... 8 hónapos terhes es beindult a szülés. Alig tudott járni mert a baba feje már majdnem hogy kint volt. Na őt fel az asztalra, engem meg illedelmesen megkérnek hogy várjak egy percet (mintha az olyan könnyű lenne) Szülésznő csak egy volt az osztályon és az én orvosom még nem ért oda. Pár perc múlva megszült. Közben kiderült hogy már 2 napja voltak fájásai de nem jött be a kórházba hogy megállításák a szülést...lessz ami lessz alapon otthon maradt. Ez volt Vasárnap éjjel. Kedd reggel haza ment és ott hagyta koraszülött babáját, arra hivatkozva hogy neki még van 3 otthol. Közben Hétfőn meg erkezik a másik "anyuka" aki 7.ik gyermekét szülte otthol, és közben a gyermeket meg nyomoritották. Na ezért nem jár nekik tisztelet. Persze biztosan vannak kivételek is de sajnos a legtöbbje ilyen felelőtlen.
2020. dec. 31. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
60%
A feher magyar nonek se jar tisztelet, ha munkanélküliként, kozmunkas élettársával az anyjához vagy az anyósához szüli a gyereket.
2021. jan. 1. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Alapvető tisztelet jár minden embernek (nem csak anyáknak/apáknak/gyereknek/szépnek/öregnek, hanem mindenkinek!), de csak addig míg ő maga nem tesz azért, hogy ne érdemelje meg.
2021. jan. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

"ha pl. egy cigány nő szül gyereket arra legtöbb ember véleménye hogy na ez meg minek szüli sorra miközben putriban laknak.


Nyomorba születő gyereknek és anyának nem jár tisztelet?"


A gyereknek semmi köze az egészhez, s tiszteletem a nőnek a szülés miatt, de ilyen körülmények között úgy gondolom, nem kellett volna.

2021. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem az számít hogy fehér hanem hogy megfelelőek e a körülmények.Ha rendezett életbe születik a cigány gyerek születése is tiszteletre méltó. És az alkesz fehér család szülésének sem jár tisztelet. A gyakorlat sajnos az hogy a cigányoknál gyakran nem fektetnek energiát és pénzt a gyereke és így csak rontják a társadalmat (később gyerek bűnöző, ingyenélő lesz)
2021. jan. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!