Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik fiatalon szültek, nektek...

Akik fiatalon szültek, nektek hogy alakult utána az életetek? Megbántátok, hogy fiatalon lettetek szülők? Könnyen ment?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, nagyon várjuk a kisbabánkat, kíváncsi vagyok más fiatal anyukáj tapasztalataira is. :)
2021. jan. 2. 22:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

20 voltam én is, az elsőnél.

Nagyon nehéz volt.Túl fiatal voltam.

Ma már úgy látom, hogy várnék 5 évet.

2021. jan. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
30 éves korukra az összes ilyen ismerősöm elvált. (Kivéve persze nagyanyáinkat, akik a legszarabb kapcsolatban is benne maradtak)
2021. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Szia! Én 20 éves vagyok és 4 hete született a babám! Én nem bántam meg sőt életem egyik legjobb döntése volt, hogy megtartottuk. Ebben biztos vagyok, hogy ezt soha nem fogom megbánni. Gyönyörű terhesség, könnyű szülés, most építkezünk a férjemmel. A vírus miatt idén nyárra kellett tolni a lagzinkat :)

Nagyon jó, nyugodt kis babám van én nagyon élvezem, hogy ANYUKA vagyok. Én egyből rá éreztem erre a dologra. Szoptatni is én segítettem az idősebb szobatársamnak. 🙂

Szervezetem is nagyon jól reagált mind a szüléskor és a szülés felépülése is gyors volt, másnap szinte már rohangáltam. Kicsit a gátsebem fájt de nem volt vészes!

Az anyaság nem korban köthető össze! Az éjszakázást nagyon jól viselem bár előtte is hozzá voltam szokva mert éjszaka is dolgoztam 12 órákat! Ha meg kicsit nyűgi éjszaka, napközben én is ledőlők vele aludni de ez nem jellemző leginkább ilyenkor házimunkát csinálok, vagy kivasalom a kis ruháit :)

Ha elválok 30 éves koromra még akkor is ‘újra’ kezdhetem az életemet mert fiatal leszek! 😉

Tök mindegy mikor szül az ember lánya, bármikor el lehet válni nem csak fiatalon. De idősebb korban már nehezebben megy az ismerkedés az biztos...🙄

Egy szóval nagyon jól döntöttél! Csodálatos érzés alig várom már, hogy legyen kis tesója, de azt már csak az új házunkba! Én bármikor bevállalnám újra! Egyébként a férjem és köztem 5 év van.

2021. jan. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Szia

18 és 20 évesen szültem a gyerekeimet nem bántam meg, de kicsit élhettem volna. 15 évesen jöttem öasze a férjemmel azóta is együtt vagyunk és van egy 20 hónapos fiúnk. A nagyok már 23 és 21 évesek🥰

2021. jan. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
20%

Na ez igen


Szóval a 3as már 4 hete szült és nem bánta meg...


A 4es meg 2 felnőtt gyerek mellé 40+osan szült mégegyet, fene se tudja hogy minek...sosem értettem az ilyet.

2021. jan. 3. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

20 évesen szültem, és nem bántam meg (tervezett volt). Látom, hogy hogyan szenvednek az ovis, alsós gyerekkel most a volt osztálytársak... Nulla türelem, egy csomó válik, mert azt 30 fölött már díjak több olyan rigolyád van, amit azért nehéz másnak megszokni.

Lassan nincs korombeli barátunk, aki még nem vált el, mi idén leszünk 25 éves házasok, a lányunk 24 éves.

2021. jan. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
30 fölött jóval több. Bocs.
2021. jan. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
80%

5-ös...

Nem mintha bárkinek bármi köze lenne ki mikor szült és nem nem bántam meg. Egy gyermeket nem lehet megbánni (persze aki nem szerette volna az lehet) nyilván lesznek nehézségek de hidd el megküzdök velük 😉

De nem értem miért kell ítélkezned mások felett engem pont nem érdekel hogy valaki 30-40 felett vállal e gyereket akkor vállaljon ha úgy érzi... de ha nagyon elhúzzák ezt a gyermekvállalás dolgot akkor ne is csodálkozzanak hogy későn vagy egyáltalán nem is lesz gyermekük.. de ez az én véleményem. Nyilván arra értem amikor minden adott lenne de még sem. Utána kapcsol, mert előjön a kapuzárási pánik ...Én mindig is fiatal anyuka akartam lenni és bejött. Akinek később adatik meg se kevesebb félre értés ne essék.Általában mindig a 30-40körüli nőket érdekli az hogy ki milyen fiatalon szült.. ez se lehet véletlen... állítom neked sincs gyermeked mert akkor nem ezt mondanád😉 ha meg igen és megbántad a gyermekedet hát... sajnálom azt a kis életet...

2021. jan. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%
17 évesen szültem. Varhattam volna vele, de alapvetően nem bántam meg.
2021. jan. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
20 évesen szültem az elsőt (28 évesen a másodikat), 13 év távlatából azt mondható, hogy jól alakult az életem, életünk, minden jó így, ahogy van. Az eleje nagyon nehéz volt, főleg hogy tanultam is mellette, de az is klassz időszak volt, most meg már jóval könnyebb minden.
2021. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!