Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha autista a fiu testvérem...

Ha autista a fiu testvérem lehet a gyermekem is az?

Figyelt kérdés
Van egy autista fiu testverem es most varom az elso babamat.Van esely arra hogy a baba is autista lesz? Ki lehet ezt valahogy szűrni?

2021. jan. 5. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyobb a valószínűsége, mint másnál, de nem biztos. Kiszűrni nem lehet.
2021. jan. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet és lehet, hogy nem. Igazából nem tudják, mitől lesz (valószínűleg hajlam és/vagy környezeti ártalom, és többféle maga az állapot/betegség is), ezért nem lehet szűrni se.
2021. jan. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

Unokahugomnak is autista a kisfia. A családban nem tudunk róla, hogy lenne. A férje családjában van autista,mindkét unokatestvére.

Elvileg nem genetikai rendellenesség ezért terhesség alatt nem derül ki és nem is öröklődhetne. Legalább is a dokim azt mondta, hogy idegrendszeri problémákból adódik.

Nálunk Down-szindróma van,az egyik testvéremnél. Én is megcsináltattam a kombinált tesztet. Az genetikai betegség az biztos. Bár ez sem volt még a családban csak nála. Ennek a betegségnek vannak szemmel látható jelei, az autizmust csak később tudják biztosan kiszűrni.

2021. jan. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Autista a féltesóm, a gyerekem(lány) is autista lett.


Nem lehet kiszűrni, de sokkal, sokkal nagyobb az esélye, mint ott, ahol nincs érintett.

2021. jan. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Én Aspergeres vagyok (diagnosztizált), rajtam kívül a családból, a 2 első unokatestvérem közül egy biztosan autista. Apai ágról van mindkettő, és a család azon fele eléggé úgy viselkedik, mint akik a spektrumon vannak, főleg apám és nagyapám.

Ugyanakkor apának rajtam kívül van 2 másik gyereke és mindkettő teljesen normális, úgyhogy azt mondom, hogy, ha még van is bizonyítottan autista, vagy gyanús ember a családban, akkor is nagyobb eséllyel lesz egészséges a gyerek.

2021. jan. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Komoly tényező a genetika, gyakran van több autista egy családon, rokonságot belül. Ettől függetlenül azért még mindig nagyobb esély van rá, hogy a te gyermeked nem lesz az, szóval ne stresszeld túl a dolgot. De azért ha bármi jelét látod később, vedd komolyan, hogy szükség esetén hamar eljussatok fejlesztésre.
2021. jan. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!