Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2,5 hónapos baba nem szeret...

2,5 hónapos baba nem szeret hason lenni, a fejét sem nagyon emelgeti. Hogyan lehetne megszerettetni vele a hasalást? A játékok még nem érdeklik, csak a körforgó a kiságy felett.

Figyelt kérdés

2021. jan. 6. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyik gyerekem sem volt oda a hasalásért, a fiam kifejezetten utálta, mindig ordított. A kislányom (ő most 4 hónapos) sem szerette de ő azért nem ordított annyira. kb. 2 hónapos korában kezdte el megtartani hason a fejét, azóta már elvan hason is. Most már nézelődik, nyúl hason is a játékokért, de azért háton jobban szeret. Én már pár hetesen is játszószőnyegre tettem a kicsit (idáig járókba tettem a játszószőnyeget, most fog majd lemenni a földre), kint van velünk a nappaliban mikor ébren van, így oda szoktam ülni mellé és beszélek hozzá, mutogatom a játékokat, újabban figyeli a kutyát. Sok baba nem szeret hason, mindig próbálgatni kell, mindig egy picit tovább úgy hagyni és idővel jobban fogja szeretni. Muszáj hasra tenni, mert így fejlődik a nyakizma.
2021. jan. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tükör elè rakd le, hàtha a sajàt arca èrdeklj.
2021. jan. 6. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Derjaderja ***** válasza:
100%

Próbáld a saját felsőtestedre hasaltatni szembe, fèlülő később vízszintesebb helyzetben.

Hordozás, ölben tartás is erősíti a fontos izmokat. Emellett hanyatt kell ébren főleg lennie kemény felületen, mellette pár játék (nem felette).

Ülj le melle, mondókázzatok, puszilgasd, mozgasd játékosan a végtagjait, aztán hagyd hogy szabadon mozogjon.

2021. jan. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Derjaderja ***** válasza:
100%
Mármint Te legyél felülő helyzetben, ő hasaljon rád.
2021. jan. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom sem szeretett hason lenni. De 3 hónapos kora körül letettük a játszószőnyegre mindennap egy kis időre. Egy idő után megszerette, csak türelem kell hozzá.
2021. jan. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, a kisfiam se rajongott a hason fekvésért, sőt, alig maradt egy - két percet úgy, aztán elkezdett sírni. Akkor nem erőltettem. Most 13 hetes és azt csinálom hogy a hasát az én hasamra fektetem. Így az arcomat látja. Beszélek neki, grimaszolok, éneklek. Így már érdekesebb neki és tovább marad. A fejét is jól tartja, forgatja. Nem minden baba egyforma,van aki hamarabb, van aki lassabban fejlődik. Ha látod hogy nem fáj semmije, eszik és szépen gyarapszik, adj neki egy kis időt. Lassan lassan belejön ebbe is. Arra figyelj viszont hogy ha háton is fekszik,vagy az öledben tartod, a kis fejét forgassa mindkét irányba.
2021. jan. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az is beválhat, hogyha őt magasabb helyre fekteted, például ágyra, te pedig elé ülsz. Vagy különböző babageometria mintákat mutatsz neki hason fekvés közben. Először csak 10 mp-ig hagyd hason, aztán fokozatosan növeld az időt.
2021. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem konkrétan sikított eleinte. Még nem töltötte be a két hónapot és kezdtem őt az ágyon hasrafektetni.

A védőnő tanácsára úgy csináltam, hogy vettem egy szivacs puzzle szőnyeget és arra fektettem. Én előtte voltam és beszéltem hozzá folyamatosan, hogy emelje a fejét. Napi 4x5 percet volt hason. Most 4 hónapos lesz és nagyon ügyes. Szélen emeli a fejét és próbál forogni is, igaz még nem megy neki. A játszószőnyeget nem szerette, mondjuk most is csak 10 percet van alatta és megunja. Az ilyenek miatt ne aggődj. Nekünk 2 hónaposan mondta a védőnő, hogy jó lenne ha a tárgyak után nyúlna a gyerek megba kezeit se nézi csak eszi őket. Most egy hete kezdett a tárgyakért nyúlni ha hanyatt fekszik. Hason fekve még nem próbálj nyúlni értük, egyenlőre próbálja megtartani az egyensúlyát. Majd a saját tempójában fog fejlődni. Van akinek 4 hónaposan ül a gyerek lehet az enyém csak 8 hónaposan fog. Ne aggódj ilyenek miatt. Ha gáz lesz úgyis mondják majd státuszon.

2021. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!