Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha lelkiismeret-fu...

Mit tegyek, ha lelkiismeret-furdalásom van amiatt, hogy elájultam szülés után a babám látványától?

Figyelt kérdés

Nem úgy terveztem, de így alakult. Nem zárkóztam el a dolgoktól, hanem nagyon sok mindennek utánanéztem, utánajártam, utánaolvastam. Nem felkészületlenül mentem szülni. Ennek ellenére mégis meglepett, hogy amikor felemelték a babámat, és megláttam, hogy lila, meg véres, akkor undort és félelmet éreztem, elájultam. Emiatt az aranyóra is elmaradt sajnos.

Tényleg nagyon vártam a babámat, sokat küzdöttünk érte, emiatt is bánt, hogy így fogadtam. Bűntudatom van, hogy csodás terhesség, "csodás" szülés ellenére is így fogadtam a babát, hogy amint megláttam, az undortól elájultam.

Nem is vagyok egy undorodós fajta, sose voltam az, az öcsém pelenkáját is sokszor én cseréltem, menstruációtól se undorodok, viszont akkor a véres, lila babámtól undorodtam, pedig tudtam, hogy miért lila.


2021. jan. 7. 13:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem mondtam senkinek, de csúnyának találtam a gyereket, mikor odaadták, véres-trutyis, fura fejű, püffedt szemű, nem tudtam mit csinálni, az jutott eszembe, hogy úgy néz ki szerencsétlen, mint valami kis szörny. Fura fejet vágott éppen, én meg úgy éreztem én vagyok a világ legrohadtabb anyája, de valaki vigye már el lemosni róla ezt a sok dzsuvát.


Emiatt én hetekig úgy éreztem, hogy egy tapló féreg vagyok. De a gyerek azóta természetesen gyönyörű lett, és imádjuk egymást, úgyhogy betudtam annak, hogy nálam véletlenül kimaradt a "vakító hormon", ami miatt az anyák a saját kis véres-dzsuvás gyereküket rögtön szépnek látják. Lehet nálad is csak ennyi történt, meg fáradt voltál. Ne emészd magad.

2021. jan. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ne okold magad. Sok anyuka nem látja rögtön szépnek a babáját és nincs ezzel semmi baj. Az hogy elájultál az szerintem csak véletlen egybeesés, kimerültél. Meglett a baba és a tested tudta hogy most már lehet lazítani. Az hogy épp előtte mutatták meg és nem láttad szépnek az csak véletlen egybeesés.

Én nagyon szépnek láttam a saját fiam, de ennekellenére is biztos vagyok benne hogy teljesen normális az ellenkezőjét érezni. Nem ez a jóanyaság fokmérője.

2021. jan. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
70%

egy jó tanåcs ne dölj be minden divat hobortnak saját lelki bėkėd érdekėben.

nekem már3 gyerekem van legidősebb 18 ėves amikor ő született akkor ép a vízben szülünk stb ment ,ėn is igy akkartam mig felnem villágositott ,egy orvos hogy az ėn alapbetegsėgemel ilyet ne akarjak mennyek egy oktato korhåzba szülni ott minden adott ,jó is volt a tanács ,igazi csúcsfejel született,ės nem is volt velem elvitėk azonal ,måsik fiam meg olyan råncos volt az első 1-2napban mint egy 70 éves őregember tulhordås kővetkeztėben.

ės a lányom mikor ő született ėp az indigo gyerekeket nyomaták,ő már nem oktato korházba született ,ės ahogy megszületett velem maradt egy kicsit aztån elvitėk nővėrek .

2021. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%

1. egy kisbaba ronda! - ez TÉNY, aki mást mond, az szépít :D. Véres, nyákos, lila, ráncos, torz. Nem szép látvány (lepontozhattok, de ez az igazság).

2. az ájulásodnak ehhez semmi köze, kimerített a szülés, leesett a vércukrod, a vérveszteség, a fájdalom.

2021. jan. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy életszerű lenne a történet. Ha igaz is, nem attól ájultál el.
2021. jan. 29. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!