Hülyeség a félelmem?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 18 éves vagyok, néha így szóba kerül a páromnál meg másoknál hogy akarok e majd gyereket stb.

De a nagyapám, és az apám is rákban halt meg, úgyhogy eléggé félek hogy ez öröklödni fog, mert vagy engem hagy ki vagy a gyerekemet, de azt a szenvedést amin láttam hogy apám átmegy és hogy épül le teljesen azt senkinek se kívánom, főleg nem a saját gyerekemnek. És igaz még korai, változhat a véleményem, de mikor ezt másoknak mondom sokan nem is értik meg, persze nem tudják milyen végignézni egy ilyet, de akkor is. Nem véletlenül írják rá a kórházi jelentésekre is, hogy volt rákos beteg, apáméra is ráírták.


Hülyeség lenne a félelmem? Mit gondoltok?



2021. jan. 9. 01:20
A kérdező szavazást indított:
Hülyeség
Igazad lehet
36 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem hülyeség. Mindenképpen meghal, vagy betegségben, vagy balesetben.
2021. jan. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát figyelj, mindkét nagyapám rákban halt meg, sőt dédik közül akiről tudok kettő szintén, egy dédi agyvérzésben, nagymamám 40 éves korától súlyos beteg volt (sokízületi gyulladás), volt harom infarktusa emellett. Az egyik nagypapámat és nagymamámat is láttam leépülni teljesen, ott voltam a halálos ágyuk mellett is. Anyukám magasvérnyomásos volt már negyven éves kora előtt, most súlyos csontrikulasa van. Engem 17 évesen endometriózissal diagnosztizáltak. Ennek ellenére bennem nem merült fel, hogy a felmenők miatt nem vállalok gyereket. Olyan is van, hogy egy családban senkinek nincs semmi komoly baja, a gyereknek mégis lesz elsőként. Illetve olyan is van, hogy valakinek felnőttként/idősebb korában minden baja van, aztán mégsem azért hal meg, hanem mert pl balesete lesz. Meg olyan is van, hogy valaki huszonévesen egy nyaraláson vízbefullad. De olyan is van, hogy egy családban mindenkinek van betegsége (mutass egy családot ahol mindenki full egészséges) és a gyereknek megsincs semmi baja. Számos opció létezik, hogy hogyan érhet véget egy ember élete, ezt senki nem tudja előre. Nyilván az ember reméli, hogy a gyerekeinek hosszú és egészséges, boldog élete lesz, de ezt előre nem lehet tudni. Ha azért nem vállalnának az emberek gyereket, mert ki tudja miben fog meghalni már kihalt volna az emberiség.
2021. jan. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!