Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Két (vagy több) kisgyerekkel,s...

Két (vagy több) kisgyerekkel,segítség nélkül a logisztikai része?

Figyelt kérdés

Azt mindenki tudja,hogy segítség nélkül nehez egy gyerekkel is. Arra a részére vagyok kíváncsi,ami pusztán gyakorlatias. Például: anyuka hat hetes nőgyógyászati kontrollja, kisbabat oltasokra vinni,nagyobb gyerek beteg lesz, őt orvoshoz...stb stb

Olyanok válasza érdekel,akiknek tényleg semmi segítség,maximum babysittert tudnak hívni. Mondjuk a hat hetes kontroll pont olyan,amit lehet olyan időpontban is kérni,mikor a férj otthon van,vagy babysitter...így ne a felsorolt példákat vegyétek alapul,hanem az olyan helyzeteket,amikor ott a két kicsi gyerek, és nincs akire rabizd a nagyot,vagy a kicsit,vagy épp mind a kettőt,szituációtól függően

Ti hogyan oldottátok meg ezeket?


(Én azért írtam a fenti példákat,mert tőlünk a gyerekorvos is fél óra autóval,így nekünk az is kihívás lesz. Most várjuk a másodikat,két év lesz közöttük)


ápr. 30. 10:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

3 gyerekem van. Én rángattam magammal a kicsit. Nem tudtam mit csinálni. Ráadásul még jogsim sincs (illetve most van folyamatban, mert meguntam ezt az állapotot).

Mikor epegörccsel bevittek az ügyeletre, akkor is a babakocsis gyerekkel együtt, mert nem volt kire bízni.

Ez van. Már nem úgy van mint régen, hogy szomszéd stb

Mindenki magának való, a szomszédaimat nem is ismerem, akit meg igen, olyan idős, hogy csak járókerettel tud járni... Más meg nem vállalja. Nem lehet senkire rákényszeríteni, hogy vigyázzon a gyerekemre, ezt nem értik meg sokan.

Bébiszitter meg piszok drága, nekem erre pénzem soha nem volt. Most már a legkisebb bölcsis, igyekszem a bölcsis időben intézni amit kell,némileg könnyebb.

Pokoli nehéz, hatalmas erőt és kitartást kívánok hozzá!

ápr. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 babyboom567 ***** válasza:
100%
Majd belejössz.Ami muszáj, azt muszáj.Baromi nehéz szerintem.
ápr. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
84%

Nekem még csak 1 gyerekem van, de segítségem 0. Egyelőre úgy oldom meg, hogy viszem mindenhová a gyereket. Legutóbb pl.fogorvoshoz kellett mennem, és aznap nem tudott szabit kivenni a férjem.

Már nem nagyon babakocsizunk, de ebben a helyzetben muszáj volt beleültetnem a 2,5 évesemet, mert különben ott rohangált volna. Kb. 40 percig tartott a kezelés, addig ott volt bent ő is. Ilyen esetekre tartogatom a kütyüt, máskor nem kapja meg. De most odaadtam a kezébe a telefonom, beraktam rajta mesét. Egyszer volt csak nyűglődés, akkor az asszisztens odament hozzá megnyugtatni, hogy "anya mindjárt kész". Én ugye megszólalni sem tudtam közben, mivel matattak épp a számban. :D


Egyszer amúgy a védőnőt kérdeztem, amikor feljött a téma, hogy tervezünk-e még babát, hogy akiknél nincs segítség, azok hogy oldják meg a vizsgálatokat. Azt mondta, van aki beviszi mind az 5 gyerekét, ha annyi van, akit nem tud épp hova tenni. :) Ez engem meg is nyugtatott.

Igazából ezek szerint csak az ottalvós részéhez kell vmi segítség pl.ha befektetnek a kórházba, szülés, stb.

ápr. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#1. Köszönöm szépen a részletes választ! Valószínűleg nekunk is az lesz,hogy mind a ketten jönnek velem, mindenhová is.

Még egy kérdés,ha gondolod írj privatban,hogy ne vigye félre a kérdést..de itt is megirhatod. Te kire biztad a nagyobb(aka)t,mikor a kisebb(ek) született(tek)? Feltéve,hogy apás szülést akartatok. Nekünk apás szülés van tervben másodszorra is,és eddig úgy van,hogy kerítek valakit, ami valószínűleg piszok drága lesz,mert ugye nem lehet tudni előre,pontosan mikor szül az ember. Nálatok ez hogy volt?

ápr. 30. 11:13
 5/16 A kérdező kommentje:
Közben köszönöm a többieknek is,mindenkinek megy a zöld!
ápr. 30. 11:14
 6/16 A kérdező kommentje:
Ez megnyugtat,hogy mas is viszi akár oltasokra is mind a kettőt. :)
ápr. 30. 11:15
 7/16 babyboom567 ***** válasza:
39%
Nekem 1 sérült gyerekem, és kb senkim.Teljesen kiszámíthatatlan,mikor hova tudnék elmenni a gyerekkel,pedig már 7,5 éves,szóval kb bárhova el lehetne.De nem lehet,tegnap az aldiba rögtön a bejáratnál kapott dührohamot egy nyalóka miatt(Rettenetesen dühös vagyok különben azokra a marketingesekre illetve erre az üzletpolitikára,akik nem nézik a szülőket,meg a sérült beteg gyerekeket-mert nyilván nem csak nekem van beteg gyerekem,illetve rengeteg szülő örül ha ételt vesz-és mégis nyomatják bele a gyerek szeme elé a termékeket) .A gyerekem jó esetben 3 órát van oviban,én is igyekszem akkor intézkedni.Fogalmam sincs mit csinálnék 2 vagy több kicsi gyerekekkel.
ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak végszükség esetére van segítségem, úgyhogy a férjemmel oldunk meg mindent. Úgy kérek mindenre időpontot, hogy otthon legyen (műszakol, így hétköznap is van minimum 2 napja itthon). Ha nem tudok az időponttal variálni, akkor viszem mind a 2t magammal. Oltásokra, gyerek orvoshoz, védőnőhöz főleg, ott hozzászoktak már, soha nem problémáztak ilyenen, és nagyon sokan így csinálják.
ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%

A férjem home office-t kér, amikor mindket gyerek itthon van és valamelyiket vinni kell valahova. Szülni egyedül mentem, fontolgattuk a riasztható szittert, de végül így döntöttem, mert tartottam attól, hogy bestresszelek azon, hogy a gyerek "idegennel" van ki tudja meddig, és ettől leállnak a fájások. De ez gyerekfüggő is, a mienk pl tök nehezen altatható volt akkor 2 és fél évesen.

Mi direkt központi lakohelyet választottunk, hogy minden a közelben legyen. Pont mert nulla segítség van.

ápr. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy 2,5 évesünk és egy 3 hónapos gyerekünk van, mindketten itthon.

Nagyon nagyon nehéznek érzem jelenleg. Egy gyerekkel is nehéz volt pl. amikor nekem laborba kellett mennem reggel, a lányom viszonylag sokáig alszik, a férjem meg az utolsó pillanatban közli, hogy nem tud reggel mégsem itthon maradni a munkája miatt. Persze megértem, de közben baromi dühítő is, mert ezekben a helyzetekben magamra hagyva érzem magam, kb. oldjam meg, ahogy akarom, szervezzem àt én a dolgainkat, stb. Pedig jó a házasságunk, de akkor is becsúsznak ilyen szituk, érzések.

Van egy pótnagyink, de neki is van élete és több "gyereke" is, nem lehet bármikor leakasztani azért a szögről, viszont tény, hogy hatalmas könnyebbség az, hogy őt megtaláltuk. Nem kell mindig a férjem szabijait pazarolni, ha lenne egy 1-2 órás dolgom egyedül napközben, vagy éppen egy gyerekkel, óriási szabadság érzet, mégha pénzbe is kerül. Már a várandósgondozás alatt is nagyon sokat segített, szülni éjszaka mentünk, ő jött át, amíg a szüleim felértek vidékről (3-4 órát vigyázott az alvó lányunkra). És utána is, ha csak aludtam volna egyet, vagy mostmár ha a nagyobbal programoznék valamit kettesben (1-2 órára), vagy a kicsit oltásra kell vinni és nincs kedvem mindkettőt cipelni, stb., akkor beugrik. Nem mindig tud, de szerintem akinek van helyben segítsége az nem is tudja felmérni mennyire brutálisan nehéz ketten megoldani mindent a férjünkkel. Én is azóta látom igazán mennyire nehéz volt/lenne, amióta van a pótnagyink. Ha nem tud senki segíteni, akkor megyek két gyerekkel, vagy átszervezünk...

ápr. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!