Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Titeket nem aggaszt a földünk...

Titeket nem aggaszt a földünk állapota a gyermekeitek szempontjából?

Figyelt kérdés
Nem féltek, hogy nekik egyre sokasodó problémával kell majd megküzdeni? Én annyira félek ettől, hogy nem merek szülni. Ha az evolúciós szempontokat, túlnépesedést nézem, nem is alaptalan. Ti, akik vállaltatok gyereket, nem is gondoltatok erre előtte, vagy gondoltatok, de bizakodtok a jövő technikáiban, vagy rendszeresen felmerül az aggodalom?
2021. jan. 11. 17:49
A kérdező szavazást indított:
Eszembe se jutott
Eszembe jutott, de bizakodom
Rendszeresen eszembe jut, és aggaszt
77 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Nem.
2021. jan. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
91%
Aggaszt, de nem hiszem, hogy nem érdemes rettegésben élnem.
2021. jan. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%
Nem élek rettegésben, de aggaszt a dolog. A magam egyszerű módján próbálok mindent megtenni, de egyrészről ez nem mindig egyszerű, másrészről én hiába gyűjtöm szelektíven a szemetet, ha a szomszédok rendszeresen összekeverik őket.
2021. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy aggaszt.
2021. jan. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Eszembe jutott, de bizakodom. Ettől még mernék szülni, csak nem tudok, mert férfi vagyok.


Az én felfogásom szerint azért van gyermekünk, hogy örömünk teljen benne. A Földet pedig igyekszem óvni a magam módján és szintjén.


Pl. igyekszem környezettudatosan élni és a megfelelő pártra adom a szavazatom.

2021. jan. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem aggódom. A gyermekeink (otthon, és általában is), okosak, és bízom bennük.
2021. jan. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Én bízom benne, hogy a jövő generációi értelmesebbek lesznek, mint a jelenlegi döntéshozók. Ki tudja, lehet majd pont az én lányom talál fel valami zseniális találmányt, ami megoldja a túlmelegedést vagy a légszennyezés kérdését. A gyerekekben annyi sok potenciál rejlik, míg én már "kiforrott" vagyok, én tuti nem tudom megváltani a világot, hiába veszek környezetbarát termékeket, vásárolok csomagolásmentes boltokban, hasznosítok újra mindent, amit lehet, komposztálok, amit tudok, stb, stb, stb, szóval én ehhez kevés vagyok és ez már biztos, de a lányom, illetve a majdani testvére(i), kortársai ki tudja, mit vihetnek majd végbe? Szerintem úgy nem lehet élni, hogy folyton az apokalipszist várjuk, csakis pozitívan szabad a jövőbe tekinteni, és képességeinkhez mérten tenni azért, hogy az a pozitív jövő megvalósulhasson.
2021. jan. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ha a felelős emberek gyerekstoppot rendelnek el, akkor ki vezeti ki az embereket egy egészségesebb bolygóhoz?


Néztem anno egy nagyon gagyi filmet, Hülyék paradicsoma a címe. Ott azzal kezdődött a film, hogy

[link]


És akkor elgondolkodtam, hogy én sem fogok örökké élni, és ok, hogy sok mindent megteszek a bolygóért, de ezeket az értékeket ugyanúgy tovább kell vinni. És a gyerekünk erre tökéletesen alkalmas.

2021. jan. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
3%

Szerintem nekünk itt Magyarországon igenis fel kell pörgetni a gyermekáldást. Azért, hogy az egyensúly helyreálljon.


Nem vagyok fideszes, csak mondom. :D

2021. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

Mosom a pelenkát, amit lehet, csomagolás nélkül veszek, szelektíven gyújtöm a szemetet, stb.

Én abban hiszek, hogy nekünk már egy olyan generációt kell kinevelnünk, amelyiknek ez a természetes, ebben nő fel, így ő is így csinálja, és majd ők is ezt adják tovább a sajátjaiknak.

Nem vagyok egy nagy aktivista, nem nyitom ki a számít, de kegyetlenül felhúz a boltban az a rengeteg ingyen zacskó, amit úgy használnak, mintha kötelező lenne, remélem pár év múlva ez teljesen kikopik.

2021. jan. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!