Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hátrány munka szempontjából,...

Hátrány munka szempontjából, ha szülés előtt vagyok?

Figyelt kérdés

Munkát keresek. Ez ügyben felhívtam nem rég egy munkaadót. A pasas simán megkérdezte telefonban az életkorom és elmondta, hogy olyan nőt keres, aki már családos, lenyugodott és nem fog elmenni 1-2 év múlva. Szerintem egy gyerekes női munkavállalónak is vannak hátrányai, ez a véleményem.

Van itt olyan esetleg, akinek volt hasonló tapasztalata és amiatt nem kapott munkát, mert olyan korban van, hogy lassan szülnie kellene?


2019. okt. 18. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
Én jóban voltam a főnökeimmel, és szerintem ez az őszinteségemnek is betudható. Elmondtam az interjún is, hogy évek óta próbálkozunk és mivel ovi, ha összejön, azonnal táppénz, nem kell nekem a sok baci a sok év után. Az óvodavezető ugrált örömében, amikor bementem hozzá 3 évvel később szólni, hogy hétfőtől nem megyek. Azóta már a 2. is megszületett, pár hetetne beszélünk, érdekli, hogy vagyunk és várnak vissza. 😊
2019. okt. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Persze, hogy hátrány. A munkaadó nem szeretetszolgálat, azért vesz fel, hogy dolgozz, termelj a cég számára.
2019. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%
Amit az első írt ritka eset. Nem az őszintesége miatt állnak így hozzá, hanem mert normális főnököt fogott ki. Ugyanezzel a szöveggel elmegy máshoz, kinyitják az ajtót. Sajnos ez van, sztem is hátrány. Én 6 éves munkaviszony után mentem szülni, engem vártak vissza, nyilván 6 év alatt már bizonyítottam, de azért most se piskóta. Sokat vagyok táppénzen a gyerekkel, sajnos még kicsi, ez van. Normális a főnököm, de ki tudja mikor lesz tele a töke?
2019. okt. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Persze, hogy hátrány! Ki akarna olyan munkaerőt, aki lehet néhány hónapnyi meló után elmegy évekre...? Nekik megbízható, hosszútávú munkaerőre van szükség, nem olyanra aki épp hogy el kezd dolgozni, rögtön megy szülni.

Nálunk minimum 4-5 hónap mire betanul egy újonc a szakmába annyira, hogy egyedül is menjen neki, baromira senki sem lenne elragadtatva, ha időt, energiát és pénzt fektet az új munkaerő megtalálásába és betanításába, aki aztán épp hogy önálló munkára képes, elmegy 3 évre babazni...

2019. okt. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát szülés előtt igazi kiváltság normális munkát találni, ami nem egy gyár pl?
2019. okt. 18. 16:14
 6/7 babyboom567 ***** válasza:
58%

Nem akarlak elkeseríteni, de szülés után is az lesz.

Nekem tavasszal fel kellett mondanom, mert hogy beteg a gyerek,és nem akarnak helyettesíteni blablabla.

2019. okt. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tőlem még soha senki nem kérdezett ilyet. Ezt főleg kis cégek szokták, mert nekik hatalmas szívás, ha kiesik egy ember. Én egy több 100 fős multinál vagyok és senkit sem érdekel, mert úgyis mindig van hely visszamenni, vagy ember kiesése nem érvágás.
2019. okt. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!