Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Teherbeesés után mindig...

Teherbeesés után mindig növelik a pajzsmirigy gyógyszer adagját? Még nincs beállítva a TSH értékem, ami 3,25 volt. A doki 25 mg L-thyroxin-t írt fel.

Figyelt kérdés
Még nincs beállítva a TSH értékem, ami 3,25 volt. Sajnos mást nem is néztek. A doki 25 mg L-thyroxin-t írt fel. Csak 3 hét múlva kell újra mennem hozzá, de közben pozitív lett a teszt. Növeljem az adagot 50 mg-ra, vagy elég addig a 25 mg is?

2016. febr. 4. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Bár nekem túlműködik de én is szedek rá gyógyszert, s az első trimeszterben megemelték, pedig jól működött de megviselt hogy hirtelen abba hagyatták velem a pulzuscsökkentőt, s nem tudták hogy attól vagyok szarul vagy elkezd rosszul működni, így megemelték átmenetileg, most a 2. trimeszterben vissza tértem az eredeti adagomra.

Gondolom majd többször nézik neked is. Növelés előtt beszélj inkább a dokiddal

2016. febr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem 25 mg-t kellett szednem terhesség előtt és alatta is, nem emeltek rajta, mert nem változott az érték. Nekem 2-3 között van mindig gyógyszer mellett a tsh-m.
2016. febr. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne emelj magadtól rajta. Ha 3,25-ös TSH-val teherbe tudtál esni, akkor felesleges megduplázni a L-thyroxin adagot, tekintve, hogy nemrég állíthatták be a 25 mg-t is.

Nekem sokkal többet kell szedni pajzsmirigybetegség miatt, és tény, hogy meg kell emelni az első trimeszterben, de a dokim szerint max 50%-al. Mi 30%-al emeltük meg, de már azt sem bírtam, mellkasi fájdalmam volt, szívdobogásérzésem, és szarul voltam, (tipikus túlműködési tünetek), és anélkül, hogy tudtuk volna ellenőrizni (Az OEP csak havonta egyszer támogatja a TSH megnézését), levettük 15%-ös emelésre, így lett 0,8-as a TSH-m, ami tökéletes volt így terhességben. Jah, és én is 3 körüli TSH-val vágtam neki a terhességnek, arra nem emlékszem már pontosan.

Szóval többet árthatsz, mint használhatsz az egésznek, ha most így hirtelen megduplázod az adagodat. Szedd a 25 mg-t tovább, esetleg hívd fel közben az orvosod, hogy van egy pozitív teszted, de az előző TSH ennyi meg ennyi, gondol-e valamit.

2016. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem 25-ös Letroxot kellett szednem terhesség előtt, heti 3Xfelet, de annyira levitte az értéket, hogy először heti 2Xfélre váltott a dokim. Majd a 2. trimeszterben teljesen elhagytam a gyógyszert, mert nem lett normális az értékem. Vicces módon gyógyszer nélkül azóta is 3 körüli az érték, ami a 3. trimeszterben tökéletes. Furcsa az emberi szervezet.


Doki tanácsa nélkül ne emelj gyógyszeradagot, és ne is csökkents!Hívd fel!


34hkm

2016. febr. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!