Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A férjem köszöni szépen, de...

A férjem köszöni szépen, de neki elég volt a "családosdiból"? Hogyan javítható ez a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Mikor terhes lettem, még egyetemre jártam Romániába (magyar vagyok amúgy, Budapesten születtem és nőttem fel, ez csak egy kényszerhelyzet miatt alakult így, hogy kint tanultam). Az sajnos nem volt opció, hogy teljesen hazaköltözzek, az sem, hogy a barátom kiköltözzön, de igazából amíg ott tanultam, addig is ingáztam, hétfőtől csütörtökig ott voltam, csütörtök estétől Budapesten.

A babát nagyon szerettük volna megtartani, ezért két opció volt: vagy itthon hagyom arra a 4 napra anyukámékkal, vagy anyukám jön velünk ki minden héten és amíg én tanulok, órán vagyok, ő unokázik. A második variáció lett a befutó és ez a rendszer nagyon jól működött másfél éven át. Közben itthon épült a családi házunk, összeházasodtunk és mikor lediplomáztam, hazaköltöztünk végleg. Azóta már született még egy kislányunk, ő most 8 hónapos.

Viszont a férjem most benyögte, hogy neki sok ez, hogy heti hét nap ez megy itthon, nincs egy nyugodt perce sem és hogy visszasírja sokszor azt az időszakot, amikor a hét felében neki nyugta volt... És hogy ne értsem félre, nagyon szeret minket, de szerinte jót tenne nekünk családilag és neki is, ha mondjuk a hét felét külön töltenénk. Értettem, mire céloz, de kérdeztem, hogy és mit szeretne, a gyerekeket hova tegyem addig? Hát hogy ő visszaköltözne addig a régi lakásába és csütörtöktől vasárnapig jönne haza. Mert hogy rengeteget dolgozik és hiába jön haza, itthon sem tud pihenni.

4 éves a nagy, 8 hónapos a kicsi. Nem lehet mellettük unatkozni, ez tény. De közel sem tragikus a helyzet, nincs állandó sírás/ordítás itthon, az éjszakáink nyugodtak, van stabil napirendünk, tehát egyikőjük sem problémás. De igen, gyerekek és megkövetelik a figyelmet, főleg a saját szüleiktől.


Nem akar válni, se megcsalni, de úgy érzi, hogy teljesen elfáradt már és neki kell a csend, az én idő. Nekem is, én is sokszor vagyok fáradt, mégsem jutott eszembe még az, hogy összecsomagoljak és a hét felét máshol töltsem.


2021. jan. 21. 16:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
96%
Ez nem nagyon lesz javítható. A férjed felelőtlen volt, mikor gyereket vállalt. A gyerek nem olyan mint egy tanfolyam, hogy kilépek, ha mégsem tetszik. Keressetek egy szakembert, hátha lesz használható ötlete.
2021. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
95%
Patthelyzet. Tobb millio ferfi tuleli ezt az idoszakot a gyerekei mellett, aztan konnyebb lesz. En biztos nem egyeznek ebbe bele. Neked kellene segitenie, arra nem gondol h neked azokon a napokon igy meg nehezebb lesz a dolgod? Az nem szamit? Neveltem kettot egyedul, en ugy ereztem h a ferjem atvert es hamisan igerte h mellettem lesz. Ezt nem lehet boldogan elnezni a masiknak, ketten vallaltatok:( sajnalom h nem tudok segiteni de nagyon egyutterzek veled:(
2021. jan. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Ezt se nevezném férfinak. Menjen, vissza se jöjjön. Nekem nem kellene ezek után. Küldheti a gyerektartást.
2021. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%
Hú de gáz.
2021. jan. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Velem is pont ez történt másfél éve. Akkor még csak terhes voltam a másodikkal. Azóta elváltunk.
2021. jan. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy azokra a napokon, amikor ő nincs itthon, jöjjön egész délutánra és estére a bébiszitterünk, így nem lennék egyedül mindennel (most csak heti 2x3 órára szokott besegíteni).

Meg hogy így én is jobban járnék, mert akkor péntekenként egyáltalán nem dolgozna és velünk lehetne egész nap, 3 napot zsinórban.

2021. jan. 21. 16:44
 7/19 anonim ***** válasza:
94%
6-os vagyok. Szerintem a férjed szép lassan adagolja, hogy nem akar családozni. Először csak a hét elején nem vagyok, később már hétvégén sem lesz. Én a helyedben azt mondanám neki, hogy vagy teljes erőbedobással csinálja ő is, vagy ha nem, akkor elválsz, és viheti őket hétvégére így is. A reakciójábol sok minden ki fog derülni.
2021. jan. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos ezen már változtatni nem lehet de az a problémám hogy úgy vállaltatok családok hogy nem éltetek együtt

Tehát neki nem volt olyan hogy igazából hétből hét napot együtt él valakivel

A második gyereket pedig úgy hogy azt sem tudtam mivel jár igazából egy gyerek


És sajnos egyenes út a váláshoz


sajnálom


De talán még jobb most amíg nem haragszotok egymásra és nem mérgesedett el a kapcsolatotok

2021. jan. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
De ha ennyire elege van, minek vállaltatok másodikat? Akkor meg nem volt elege?
2021. jan. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Gyönyörű apuka és társ...

Párok hétfőtől péntekig reggel hattól este 7-8-ig dolgozik mégis ha hazajön fürdés után alig várja hogy velünk lehessen.

2021. jan. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!