Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hamar vállaltam gyereket vagy...

Hamar vállaltam gyereket vagy mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Nincs türelmem egyszerűen a gyerekemhez. 4 éves de úgy érzem, hogy egyre nehezebben bírom. Folyton rá kell szólni mindenért, állandóan beszél és már nagyon idegesít. Csak csendet akarok és azt csinálni amit akarok meg amikor akarok, nem csak vele kinlódni. Nem bulizni hanem csak csendben tvzni napközben vagy ilyesmi. Ha havonta 1x hétvégén a mamájánál van, azt akarom sose érjen véget az a hétvége.. Szeretem, de nem tudom, hogy mikor lesz vége ennek az időszaknak, hogy idegesít, hogy állandóan beszél meg nem tud békén hagyni 5 percig. Korai volt még a gyerekvállalás vagy mi a baj velem? Az a baj látom, hogy a férjem is így van ezzel..pedig ő már 35 éves, én 28. Még jó, hogy nem lett testvére mert 1-2 éve még gondolkoztunk rajta, akkor sokkal könnyebb volt úgy érzem. Ezaz állandó szövegelése a fő bajom szerintem mert én egy csendes ember vagyok. Légyszi ne írjátok, hogy minek lett akkor mert előre nem tudtam, hogy ilyen lesz majd meg már úgyis mindegy.
2021. jan. 21. 16:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem az a gond, hogy hamar vállaltad. Most már úgysem tehetsz sokat, elviseled, lassan iskolás, nyáron mehet a táborba.
2021. jan. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
33%
Pedig ha lenne testvére, talán elszórakoztatnák egymást. Mondjuk most már kicsit nagy lenne a korkülönbség.
2021. jan. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
A gyerekvállalás hatalmas meglepetéseket tartogat. Plane ha a gyerek totál más karakterű, mint a szülő. Az enyém pl állandóan bujt meg ölelt volna, én pedig nem annyira vagyok ölelgetős típus. Napi 100 ölelés picit sok volt. De elmúlt, a legtöbb ilyen időszak elmúlik.
2021. jan. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nekem nincs idegzetem még egyhez ezaz igazság. Örülök, hogy végre visszamehettem dolgozni, itthon már begolyóztam majdnem. Nagyon eleven gyerek meg az a baj, hogy akaratos meg hisztis. Reggel már eleve felhúzom magam mert 10x szólok rá, hogy kezdjen el öltözni stb. Annyira bele vagyok már fáradva. Nem tudom, hogy lendüljek túl ezen.
2021. jan. 21. 16:38
 5/11 anonim ***** válasza:
87%

Olvastam egy érdekes könyvet a Ranschburg-Vekerdy-Popper triótól.

Ott a Ranschburg írja, hogy minden gyerek egy kis puttonnyal érkezik. Ez az ő kis személyisége. És ha ez a kis puttony nem azt tartalmazza, amit a szülő elképzel, elvár és a saját természetével kompatibilis, akkor jönnek az ilyen érzések és problémák.

Reméljük idővel összecsiszolódtok.

2021. jan. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

"Csak csendet akarok és azt csinálni amit akarok meg amikor akarok, nem csak vele kinlódni. Nem bulizni hanem csak csendben tvzni napközben vagy ilyesmi."


Egy kisgyerek mellett ez teljesen irreális elképzelés.

2021. jan. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
86%
Lehet azért hisztis, beszél ennyit, mert fel akarja hívni a figyelmet magára. Lehet azt érzi, h.nem kap elég őszinte odafigyelést. Játszol vele, de nem vagy ott teljesen, ezt érzi. Próbàlj meg vele kicsit türelmesebb, nyugodtabb lenni. Lehet egy idő után a viselkedése neki is változni fog és összecsiszolódtok.
2021. jan. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%

Nem feltétlen, csak fogalmatok nem volt, hogy mivel jár valójában! egy gyerek (nem arra a rózsaszín nyálra gondolok, amit a képünkbe tolnak "cukimuki", stb. néven, hanem a valóságra).


Látom a szült barátaimon, ismerősökön, hogy mind! nyúzott, fáradt, kialvatlan, ingerült, kb. egy egészségeset sz.rni nincs ideje.


32 vagyok, de eszem ágában nincs szülni.

2021. jan. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Utolsó. Igen nem tudtuk, hogy milyen lesz sajnos. Nem volt akkor még az ismerőseim között senkinek kisgyerek így még csak nem is láttam másokon, hogy milyen fárasztó ez. De mostmár mindegy mert itt van és várom, hogy könnyebb legyen majd vele. Nem mindenki való gyereknevelésre, én is egy idegbeteg lettem kb. De több nem lesz az biztos. Azzal nyugtatom magam, hogy van aki évekig próbálkozik és nem lehet gyereke vagy épp beteg lesz a gyereke, ezek sokkal rosszabbak.
2021. jan. 23. 11:54
 10/11 anonim ***** válasza:
60%

Introvertált, csendes ember vagy, ő viszont talán inkább extrovertált, hangos, élénk, túl sok... Nagyon ismerős helyzet, nálunk is ugyanez van. Inkompatibilisek vagyunk, és nekem sem való az anyaság, túlterhel. Pedig nem illúziókkal tele vágtam bele, nem is vagyok olyan típus.

Idővel remélhetőleg könnyebb lesz, és természetesen az alap, hogy ezek után semmiképp nem vállal még egyet az ember lánya. Próbálj a munkádba "kapaszkodni", ha olyan, abban örömet lelni és kiteljesedni, ez valamennyire fel tud tölteni. Nekem sajnos nincs munkám, esélyem sincs a "logisztika" miatt, napi nettó kb. 3-3,5 órányi szabad mozgásterem van, amibe nyilván semmi nem fér bele. Számomra ez így rettenetes, nincs miből töltekeznem. A házimunka csak lehúz, borzasztóan, a háztartásbeliség nagyon távol áll tőlem. A gyerek is lehúz, mert ő is ilyen, sőt... Társam, partnerem sincs. Teljes kilátástalanság, mély depresszió. Tönkrement az életem. Bárcsak visszaforgathatnám az idő kerekét!

2021. jan. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!