Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény papíron...

Családi adókedvezmény papíron közösen vagy egyedül kell nyilatkozni?

Figyelt kérdés

Házasok vagyunk, egy gyermek van, csak a férjem venné igénybe az 1 gyermek után járó összeget, közös nyilatkozatot X-eltem mert a NAV így írja, hogy közösen kell nyilatkozni, egyedül akkor kell, ha pl egyedülálló a szülő.

Férjem munkahelye szerint nem jó, egyedül kell nyilatkoznia.

Szerintetek?


2021. jan. 22. 13:38
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
0%
Persze...saját magunk alkotjuk a törvényeket 😌...kérdező, egy gyerekre nem tudjátok közösen érvényesíteni, azért kell azt bejelölni, hogy egyedül kívánja érvényesíteni 1 gyermek után és neked semmit sem kell kitölteni.
2021. jan. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 A kérdező kommentje:
2021. jan. 22. 14:46
 23/40 A kérdező kommentje:

Tessék, harmadjára is bemásolom..


Ha a házastársak úgy döntenek, hogy a kedvezmény teljes összegét csak egyikük érvényesíti az összevonás alá eső jövedelmére, akkor ez is a családi kedvezmény közös érvényesítését jelenti, hiszen mindketten érvényesíthetnék a kedvezményt, de úgy döntöttek, hogy azt csak egyikük veszi igénybe.


Ebben az esetben a családi kedvezmény évközi érvényesítésére vonatkozó adóelőleg-nyilatkozaton a kedvezményt érvényesítő házastársnak a közös érvényesítést kell bejelölnie.

2021. jan. 22. 14:47
 24/40 A kérdező kommentje:
Akkor mi alapján kéritek az egyedült, ha a NAV OLDALÁN is ezt van?
2021. jan. 22. 14:47
 25/40 A kérdező kommentje:

Na ez a szuper, hogy a munkaügyisek sem tudják mit csinálnak komolyan..

Én is Államigazgatási Főiskolát végeztem, igaz nem vagyok munkaügyes, de tudok 5 magyar mondatot értelmezni, látom aki ezzel foglalkozik annak meg nem megy.

2021. jan. 22. 14:50
 26/40 anonim ***** válasza:
87%

Ez nagyon gáz, kedves munkaügyes, főleg hogy nem is idei módosítás, tavaly is már így kellett leadni.

Közöset kell ikszelni, de csak az egyik fél tölti, ő veszi igénybe, ő adja le a munkahelyén, viszont kötelezően feltüntetve a másik adószámát, munkahelyét.

(egy gyeden lévő könyvelő)

2021. jan. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
87%

Tessék, probléma megoldva:

[link] - így kikerülheted a hülye munkaügyest.

Nem is engedi kitölteni anélkül, hogy ne a közöset jelöld, ha van házastársad.

2021. jan. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
0%
Akkor kedves kérdező, ha te Államigazgatási Főiskolát végeztél értelmezd azt ami a Nav oldalán van és ne itt szapuld azokat akik segíteni szerettek volna neked. Csináljátok úgy ahogy akarjátok.
2021. jan. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

Most megnéztem ezt az online kitöltést, igen, ott is azt írja amit fentebb is másoltam.


Felhívjuk figyelmét, hogy ha a családi adókedvezményre több személy jogosult, mindenképpen közös nyilatkozatot kell tenni, akkor is ha a kedvezményt teljes egészében Ön érvényesíti!

2021. jan. 22. 15:27
 30/40 A kérdező kommentje:
Nem kell ezen megsértődni, csak nem értem, hogy ha valaki ezzel foglalkozik, akkor honnan nem tudja, és miért kötekedik meg dobja vissza a papírt, és még ha konkrétan elküldöm neki a linket még miért magyarázza akkor is, hogy nem úgy van..
2021. jan. 22. 15:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!