Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Családi adókedvezményről...

Családi adókedvezményről nekem vagy a cégemnek nyilatkozni az OEP felé?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett terhesen táppénzen vagyok. Már év elején nyilatkoztam a családi adókedvezményről. E hótól fogok táppénzt kapni. A cégem azt kéri,töltsek ki újra egy nyilatkozatot és küldjem el az OEP-nek. Szerintem pedig nekik kell a foglalkoztatói nyilatkozaton közölni ezt is az OEP-pel. Jól tudom? Nem valami segítőkészek sajnos, meg vannak sértődve, hogy teherbe mertem esni...Hozzáértő válaszát várom.
2012. ápr. 18. 11:12
 1/3 sumergo ***** válasza:
Ki folyósítja neked a táppénzt? Ha a céged TB kifizetőhely, akkor tuti nem kell újra nyilatkoznod, mert nekem sem kellett. Ha a TB fogja utalni, akkor nem tudok segíteni.
2012. ápr. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elvileg nekik kellene, de egyszerűbb, ha te újra nyilatkozol az OEP-nek, mert amíg tart a huzavona a cégeddel, addig az oep nem érvényesíti az adókedvezményt. Egyszerűbb ha te intézed:(
2012. ápr. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem hiszem el, hogy ennyire aljasak legyenek a cégnél. Na mindegy, nem kívánok rosszat senkinek, csak csodálkozom néha az embereken. Szomorú. Miért nem lehet segíteni egymást, és nem hátráltatni, pláne kismamákat. Intézem én magamnak...
2012. ápr. 18. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!