Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha 'nőietlen' nőként lányom...

Ha 'nőietlen' nőként lányom születik, akkor helyt tudok állni, mint anya?

Figyelt kérdés
2021. jan. 23. 13:23
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%
Persze, majd időközben adja magát minden. Nem muszáj rózsaszín hercegnősen nevelned, attól még lehet kislány a kislány :)
2021. jan. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Én is férfias nő vagyok, egy csepp nőiesség nem szorult belém. Mint anya, úgy gondolom helyt tudtam állni, de sok mindenben nem tudtam neki példát mutatni. Sose tudtam hajat fonni, nem tudtam divatosan öltözetni, nem tudtam megtanítani sminkelni, nem tudtam megtanítani magassarkúban járni. Emiatt hátrányban van azokkal a lányokkal szemben, akiknek az anyukájuk nőies.
2021. jan. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
29%
Anyaként lehet, de nőként nem biztos. Semmit nem fog tudni elsajátítani, ha te férfias vagy. Ha nőies akar lenni, akkor se tud majd az lenni, mert az csak egy betanult szerencsétlenkedés lesz, amitől nem lesz nőies, max nevetséges (Pl.: Rubint Réka - Lara).
2021. jan. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
98%
Persze. Az én anyám, amikor megszülettem nem sminkelt (később elkezdett), nem szeretett öltözködni, 3 éves koromban könyörögtem ki az első csillámos körömlakkomat, pedig anyu sose lakkozta a körmét, az ilyesmi utat tör magának, nem kell aggódni.
2021. jan. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
98%

Persze, de csak ha el tudod viselni, ha a lányod nőies lesz. Tehát megveszed neki a rózsaszín csillámfaszapónis felsőt, ha kéri. Ha sminkelni akar, akkor veszel neki készletet, esetleg együtt próbálkoztok, vagy esetleg beíratod sminktanácsadásra, és nem azt mondod neki, hogy minek neked szempillaspirál 14 évesen.


De egy gyereket felnevelni a legnőietlenebb nő és a legférfiatlanabb férfi is tud, nem ezen múlik.

2021. jan. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%

Azert ne temessuk mar a kerdezo gyereket ennyire :D

Anyukamat sosem lattam sminkelni, rovid haja volt, o sem tudott fonni, meg semmi ilyesmi, nem oltozkodott a legujabb trendnek megfeleloen (nem is lett volna mibol), de azert apolt volt, atlagos ruhakkal, de inkabb farmert hordott, szoknyat vagy egyberuhat soha.

En megis nokent szeretek sminkelni, megtanultam youtube-rol, hosszu hajam van, szeretek csajosan is kinezni, szeretem a taskakat, cipoket. Egyedul magassarkut nem hordok, azt nem szeretem.

Mivel en is magam korul rengeteg noi peldat lattam, rokonok, baratok, baratok szulei, stb, ezert egy ido utan le tudtam szurni, hogy mi az, ami nekem oltozkodesben, stilusban megfelelo.

A szuloi pelda meghatarozo, ez teny, de nalam peldaul ebben semmit nem befolyasolt.

2021. jan. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%

#4

De attól, mert valaki sminkel, nem lesz nőies.


#5

Nem fogja tudni sehogy se kezelni, ha a lánya nőies szeretne lenni, mert attól, hogy megvesz neki egy ruhát vagy beiratja sminktanfolyamra, sem a lánya, sem pedig ő nem lesz soha nőies.


Nyilván fel tudja nevelni, csak sok dologba nem fog példát mutatni, amiben kellene, és ezáltal valós igénye a nőiességre nem lesz. Ha azt látja, hogy anyu kinyúlt melegítőbe járkál, a szépítkezés fogalma meg kimerül nála annyiban, hogy mindennap fürdik meg hajat mos egy héten 2x, akkor a lánya is ezt fogja látni, és mivel ezt látja, ezért ő is ezt fogja csinálni. Nézhet yt videókat, járkálhat tanfolyamokra, sőt még nőiességből diplomát is szerezhet, de nem lesz nőies, mert ezt csak tanulja, ő maga nem lesz olyan.

2021. jan. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
98%

Persze. Engem 11 éves koromtól apám nevelt. Mondanom sem kell, hogy belé sem szorult semmi nőiesség, nem értett ő semmi ilyesmihez, én viszont mégis nőies lettem. Tudok sminkelni, nőiesen öltözködök, hosszú hajam van, műkörmöm is volt. Megtanultam főzni, sütni.

Amit a 7es ír, az inkább igénytelenség. Azért attól még, hogy valaki nem nőies, attól még nem kinyúlt melegítőbe jár, meg nem heti 2x fürdik... Attól, hogy valaki nem nőies, még adhat magára, lehet ápolt.

2021. jan. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
87%
Mindenkinek másféle az anyukája, és így másféle dolgokat tanul meg tőle. Ha én nem vagyok sportos, akkor a lányom se lehetne, vagy ha másnak az anyukája természettudós, de én nem, ezért nem tudom megtanítani a tudományos gondolkodásra, akkor hátrányt szenved a gyerekem ahhoz képest, akinek az anyukája meg biológus vagy fizikus. Kérdés persze, hogy kinek mi a fontos. Ha te nem tudsz/szeretsz nőies dolgokat (amúgy én sem), akkor a lányod majd megtanulja mástól vagy máshonnan. Csomó nő lesz még a környezetében.
2021. jan. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%
De miért abból indul itt ki mindenki, hogy a nő az öltözködéstől meg a sminktől lesz nő?? 😶
2021. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!