Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van 3 szép gyerek, átlagos...

Van 3 szép gyerek, átlagos körülmények között élő család. Anya 39, megszüli a 4-diket, súlyos betegen születik, terhesség alatt minden rendben van. Környezete reakciója: minek kellett már nekik mégegy, miért nem volt elég 3. Ti hogy látjátok?

Figyelt kérdés
Terhesség alatt semmi gond nem volt, minden vizsgálat megvolt, végig azt mondták egészséges. Soha senkitől nem kért a család, szépen élnek, a gyerekek is jól tanulnak, sportolnak, fegyelmezettek. Vágyott a család még egyre. A sors így rendezte. Ez a kicsi is megkap mindent, jelenleg külföldre hordja a család gyógykezelni. Te természetesen ezzel borult mindent, kevesebb figyelem jut a másik 3-ra. És még jön erre a környezet támadása.
2017. márc. 21. 12:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Apuka nem vágja esetleg pofán, aki ilyet bekérdez? Az én férjem tuti ezt tenné.

Ehhez azért jó nagy parasztnak kell lenni, hogy egy ilyen helyzetben lévő családnak ezt benyögje. Egyébként is, mi az, hogy minek kellett még egy? Nyilván azért, amiért az első is "kellett", mert vágytak rá, nyilván nem tudhatták, hogy beteg lesz. Fúj, de gusztustalan emberek vannak.

2017. márc. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdemes foglalkozni ilyen primitív, bunkó barmokkal.
2017. márc. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Igen, egészen döbbenetes, hogy hányan veszik a bátorságot... Mi is szeretnénk negyediket (már a harmadiknál is beszóltak), így amikor elvetéltem, jöttek a naugyék. Újra megpróbáltam, újra elvetéltem. Gondolhatod. A szitu is dettó, szépen, stabíl körülmények közott élünk ( ha van ilyen), nagyszívű, kitünő tanuló, fantasztikus gyerekink vannak.

De a beszólok, soha nem atoktól jöttek, akik igazán ismernek minket.

2017. márc. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

ha tehresség alatt minden rendben volt, akkor egészséges gyereket vártak, de mégsem lett az.

erről max az orvos tehet, hogy nem vette észre.

környezetnek meg mi köze hozzá?! elsőre is születhetett volna

2017. márc. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
1. véleményét osztom, tuti repülne egy tasli, hát mit képzelnek már magukról az emberek???
2017. márc. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%

a környezet kussoljon semmi köze hozzá, de ha fogyatékos lett akkor:

miért kell a másik 3 gyereknek kevesebb figyelmet kapnia ilyenkor? Minden ismerősömnél ahol az egyik gyerek defektes akkor az egészséges gyerek szinte megy a kukába. Miért nem csak az egyik szülő rohangál a beteg gyerekkel(vagy felváltva mennek a szülők) és közben ugyanúgy próbálnak figyelni a másik 3-ra?Most még értem sajnálják a picit mert cuki,de van ismerősöm akinek a kamasz fogyatékos gyereke, már veszélyezteti a másik gyereket, mert megakarja verni vagy erőszakolni(mert ugye a hormonok) viszont ilyen későn már nem adhatják be mondjuk a Pető Intézetbe

Szóval babaként még értem hogy pátyolgatják,de figyelembe kell venni hogy mi lesz ha már nagy melák lesz a gyerekből.

2017. márc. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon kemény!

3 gyermekünk van, a 3. terhességnél folytan ezen agyaltam. van 2 szép, egészséges gyerek, kell-e egyáltalán a 3.? Igen, ahogy az előző válaszolók is írták, mi is vágytunk rá, adott volt minden hozzá. Nekünk szerencsénk volt, van akinek meg nem.

nagyon mostohán hangzik és látom jól lehúzták az előttem válaszolót, de nagy igazságokat írt le, ezeket sajnos, az emberek többsége nem meri kimondani.

A plussz gyerektől (pláne míg csecsemő) mindig kicsit elhanyagolodik a többi, de ez így nagyon nehéz.

Kérdező! Ezt mindeki így gondolja, ("minek kellett már nekik mégegy, miért nem volt elég 3.") csak egyesekben van annyi tapintat, h egy ilyen helyzetben nem dörgöli a szülők orra alá.

2017. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%

Kíváncsi lennék, akkor a 6-os most milyen megoldást javasol.

Kirakni a Taigetoszra?

2017. márc. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

Még nem tudjuk, mi baja. Lehet, hogy fáradságos melóval meggyógyul vagy élhető lesz...

Hátha!!

2017. márc. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Amit a 6-os ír az már egy másik sztori szerintem. Bárkinek, bármelyik gyereke lehet beteg és ezel aztán kezdenek vmit. De amikor negyedjére érkezik, akkor a minek kellett szimpla károgás, aminek semmi hasznát nem veszik. De egyébként sem ismerem a receptet. Mindenki szüljön 1-et és örüljön, hogy szerencséje volt? Ez a titok? Gyereket nevelni a leghasznosabb dolog, amit el tudunk követni. Nagy mel9, minden tisztrletem a vállalásuké akár jól sült el, akár nem.
2017. márc. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!