Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Eladtam egy terméket, majd...

Eladtam egy terméket, majd megvádoltak hogy csaló vagyok, mit kellene tennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretnék tanácsot kérni tőletek. Hétfőn eladtam egy Avent márkájú cumisüveg melegítőt, egy nagymamának aki az unokájának vette meg. Ide jött kocsival, én kimentem, a kezembe nyomta a pénzt, ki sem bontotta a dobozt, és már ment is. Erre ma délben felhívott a lánya, hogy az édesanyja tegnap vette (hétfőn) tőlem ezt 8000 forintért, és kapott egy nem működő valamit, és ez nem korrekt tőlem, hogy átverem. Elmondtam neki hogy én úgy hírdettem a terméket hogy fotóval igazoltam hogy működik a termék és ki is próbáltam természetesen, majd ezt lefotóztam. Majd ezután átadta a férjének a telefont aki mindenféle csalónak elmondott, számomra felháborító hangnemben, káromkodva megfenyegetett hogy kirakja a nevemet mindenhova, mert én nem biztosítottam hogy ki lehessen próbálni, így próbálok lehúzni mindenkit, ne nézzem már hülyének, stb (a hölgy egyáltalán nem kért ilyet, természetesen megengedtem volna, ahogy szoktam is. Nem kevés eladáson vagyok túl, tévétől, laptoptól elkezdve sok mindent eladtam már és soha senkivel nem volt gond), és amúgy is 72 órán belül vissza kell vegyem, stb. Végül rám tette azzal a telefont hogy majd akkor az anyósa keresni fog engem mikor hozhatja vissza a terméket. Ti mit tennétek? Rohadtul bánt hogy ilyen hangnemben beszélt velem, és igazából nem tartom korrektnek hogy én egy működő terméket adtam el neki, majd vissza akarja adni mert valószínűleg történt vele valami... (Vagy egyébként csak rosszul próbálják bekapcsolni, de esélyem se volt elmondani mert egyből jött a vádaskodás).

A nagymama egyébként kérte hogy ha eladnék babaruhákat akkor legyek szíves neki szólni, mert megvenné. Megadtam neki a címem, telefonszámom, nem értem hogy lehetnék csaló?!



2021. jan. 27. 16:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
11%
Ha kereskedő vagy, nyilván ismered az érvényben lévő jogszabályokat az ilyen esetekre. Ha nem, keress fel egy ügyvédet!
2021. jan. 27. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kereskedő, magán ember vagyok, a kisfiamé volt, de már nem használjuk ezért adtam el.
2021. jan. 27. 16:36
 3/14 anonim ***** válasza:
81%
Hát... Én ha eladok valamit, akkor a vevő előtt kipróbálom, hogy mukodik, akkor nincs reklamáció. Vedd vissza a cuccot, jobban jarsz
2021. jan. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen, nálam is ez a bevett, csodálkoztam is hogy ki sem bontotta meg semmi. De én ezzel nem tudok mit kezdeni, ha pl ők tették tönkre akkor megkárosítottak. Mint írtam én úgy hírdettem hogy működik, fotót is csatoltam.
2021. jan. 27. 16:50
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Akkor fordítsd meg a dolgot. Bizonyítsák be ők hogy nem működött amikor megvették...
2021. jan. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell velük foglalkozni.

Nem tudja bebizonyítani, hogy nem ők tették tönkre. Azért azt megírhatod neki, hogyha közzé teszik az adataidat, megy a feljelentés.

2021. jan. 27. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagy köteles 72 órán belül visszavenni, nem tudom honnan szeded ezt. Ez még a kereskedőkre se áll, csak vállalhatják.
2021. jan. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Magánszemélyként neked nincs szavatossági jogod, főleg hogy adás-vételit sem írtatok!


Én nem venném vissza.

2021. jan. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy pereljen. 8ezer forintért nem fognak.
2021. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
93%
Pénztártól való távozás után... ők jártak így. Ha kétségük volt, ott meg kellett volna kérniük, hogy próbáld ki előttük. Ez nem a te sarad, nem is kell mitől félned, mivel nem bizonyítható, hogy az eladás pillanatában rossz volt. Plusz, ha kirakják a neved, még te jelentheted fel őket becsületsértésért. Már csak ezen a ponton is őszintén azt gondolom, hogy proli tudatlan emberek, akik esetleg nem tudják kezelni a készüléket, amit adtál nekik, esetleg a nagymama b*sztatta addig, amíg el nem rontotta, tudjuk, hogy az 50 pluszos korosztály milyen technikai analfabéta.
2021. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!