Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Születésszabályozás! Mihez...

Születésszabályozás! Mihez kötnéd a gyermekvállalást?

Figyelt kérdés

Az egyik válaszoló gondolkodtatott el, hogy szerinte rossz, hogy 80as IQval is lehet gyereket vállalni!


Gyűjtsük össze ki mit érez hátránynak, mitől “kímélne meg” egy kisbabát, gyereket, embert, hogy át kelljen élnie a szülei “örökségét”!


Elítélem az egész gondolatot, én a gyermekvédelmi rendszerre erősítenék inkább, de biztos többeket zavar, hogy “bezzeg ő is gyereket vállalt, pedig..”


Szóval én első körben kizárnám a pszichés betegek gyermekvállalási szándékát, ne örökítsék és ne keserítsék meg gyermekeik életét, szóval egy hónapos megfigyelésen esne át minden ember.

Továbbá kizárnám a függőket, játék(xbox is!), alkohol, Kávé!, cigi, étel! függőket, bár lehet ezt be lehetne súvasztani a pszichés problémák közé.

Aztán kizárnám az érettsègizetleneket, menjen legalább minden szülő át egy kettessel az általános műveltsèg mérése miatt.

Kizárnám az egészségügyi kockázatosokat, akik valószínű, hogy hamarabb meghalnak, vagy gondozásra szorulnak, mint hogy nagyszülők legyenek. 43 év feletti nők, férfiak 40 felett(ők korábban halnak jó 10 évvel) kizárva. Kövérek, szív, cukorbetegek egyéb súlyos betegek kizárva, egészsèges anyák és apák szülhetnek, hogy a gyerekük teljes értékű életet élhessen.


Bármilyen nagy valószínűséggel genetikai betegséget örökítő betegek csak előzetes elbírálás alapján..


Legyen 1 év munkaviszonya, legyen legalább 19 éves, és tudjon felmutatni egy férfit és egy fix támogató embert vagy félretett pénzt bébiszitterre, hogy ne legyen túlhajszolt, kimerült, ideges.


Végezzen el egy gyerekápolási tanfolyamot mindkét fél!



2021. jan. 29. 06:30
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
67%
Én elsődleges eszköznek az oktatást, felvilágosítást tartom. Nagyon fontos lenne, hogy mélyszegénységbe ne szülessenek gyerekek. Nekem van egy török kolléganőm. 15 évesen kivették az iskolából és férjhez adták egy pasihoz, akit a szülei választottak neki. 30 éves korára 4 gyerekes anyuka lett. És ez nem egyedi eset. Nagyon sok ilyen van a világban. Ez a szabad párválasztás meg születésszabályozás meg a nők saját teste feletti rendelkezése a gazdag nyugati világ kiváltsága.
2021. jan. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
85%
Sőt, szerintem csak szőke, kék szemű emberek párosodhassanak, hogy csak rendes árja gyerekek szülessenek.
2021. jan. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
90%

Jó, azért ha valaki megnéz egy híradót, egy rakat hír van arról, hogy emberek hogy ölték meg, erőszakolták meg a gyerekeiket éveken át, kicsit képmutatásnak érzem, amit most pár kommentelő csinál. Az örökbefogadást is szigorú feltételekhez kötik, épp ezért egy tanfolyam nem ártana a bio szülőknek sem. Igenis van olyan, hogy valaki alkalmatlan szülőnek, aki ezt tagadja, az hazudik.


Nyilván nem kell senkit azért kizárni, mert nem gazdag, mert nem érettségizett le (mi van, ha ő szakmát végzett, amiben viszont a legjobb?), mert épp egyszer egy gyászolás miatt depresszióba esett, stb. Ellenben én pl. nagyon durva, az életem minden területére kiható mentális betegséget örököltem, és köszönöm, ha én választhattam volna, én ebből biztosan nem kérek. Ugyanez a véleményem a nagyon durva genetikai betegségekről is. Nem, nem az apró, jól kezelhető betegségekről beszélek, hanem a ténylegesen durva, erősen öröklődőről, mint pl. a rák. Én ilyen géneket nem szeretnék továbbadni, ha már egyszer sajnos tudtában lennének, hogy az egész családom rákban halt meg. Szerencsére ilyen téren nem vagyok érintett, de van olyan érintett, aki így érez.

2021. jan. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
78%
* lennék
2021. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
48%

Hú de le leszek pontozva, de 110 IQ alatt biztosan nem engedném. Minek? Nívótlan emberből így is van elég.

Semmilyen szenvedélybeteg, mentálisan terheltnek sem.

Rohadt nagy szegénységbe sem, a szeretetből nem lehet jóllakni, tanulni, minőségi életet élni.

2021. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy őszintén kérdezem azokat, akik szerint SEMMILYEN korlátozás nem kellene: mi a véleményetek a pásztói rém(b)anyáról? Tudjátok, aki brutálisan megverte, majd levágta a gyereke fejét, amit aztán egy szerencsétlen srác kutyája talált meg is vitt be a gazdinak... Már a tárgyalásán újra terhes volt a következő szerencsétlen gyerekkel! Szerintetek tényleg való mindenkinek gyerek? Vagy akkor ennek tükrében miért szívóznak az adoptálni szándékozókkal? Mire akkor a kettős mérce?
2021. jan. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
81%

Nem értelek. Azért ne szülhessen valaki, mert megiszik egy nap 2 kávét? És mi a helyzet azokkal az emberekkel, akik 24/7 ebben a kategóriában lógnak, még szoptatás közben is csak a telefonjukat nyomogatják és osztják az észt annak, aki itt fel mer tenni egy kérdést, de ha már itt tartunk, az vajon mennyire normális, hogy vannak nők, akik mindenáron betegnek akarják látni a gyerekeiket és non stop olyan kérdéseik vannak, hogy ADHD-s/autista-e a gyerekem, mert ma eggyel kevesebbet nézett a szemembe, nem ette meg a tökfőzeléket, apuka ágáról van nem diagnosztizált autista? Ők rendben vannak, de én, aki épp kortyolom a reggeli kávémat pedig nem?


Őszintén gondolkodtam és nem nagyon jutott olyan dolog eszembe, ami mindenképpen kizáró tényező. A végzettség, az anyagi helyzet csak egy dolog a sok közül, lásd a fényevő kisfiú szüleit, akik kifejezett jómódban éltek. Nyilván ne a döngölt földre szülessen az a gyerek, de őszintén szólva a kettes érettségi az semennyivel nem több, mint aki le sem érettségizett. Ugyanúgy nagy társadalmi szakadék választja el az ilyet, mondjuk egy felsővezetőtől, de akár egy jobb iskola tanárától is. Tehát önmagában ezt sem tartom mércének.

Egészségügyi kockázat: a magyar terhesgondozással nem tartom olyan kockázatosnak azt, ha valaki 40 évesen szül, eleve ha megnézem, hogy mi miatt tolódott így ki a gyermekvállalás: mire az ember végzettséget szerez, dolgozik egy pár évet legalább, de van egy csomó olyan munka, ahol vagy az elején raksz bele apait anyait és cserébe leszel bőven 30 felett, mire eljutsz addig, hogy pl szüljél, vagy éppen fordítva, inkább az elején vállalj gyereket, hogy utána ne kelljen megszakítani a munkát több év GYEDdel. Tehát elég sok ponton bele tudok kötni abba, amit írtál.


Én személy szerint fontosabbnak tartom, hogy a már megszületett gyermeknek az élete legyen nyomon követve, igenis tűnjön fel valakinek, ha gyerek papucsban megy télen iskolába, vagy nincs tankönyve (mert otthon bedobták a tüzelő közé), ne a gyerekek mennyisége után járjon bármiféle támogatás, hanem a gyerek iskolában nyújtott teljesítménye alapján. Illetve legyenek egyéb feltételek is mondjuk egy családi pótlékhoz, vagy bármihez, például legalább az egyik szülőnek legyen munkája (nyilván itt lenne vmi kiegészítés, ha épp kirúgják és pár hónapig nem talál semmit). Igenis közös érdek legyen minden nyomorban élő integrálása a társadalomba, amire vannak ugyan kezdeményezések, de elég limitált az elérhetősége, ráadásul sok helyen nem is a megfelelő stratégiát választják. Például azzal egyáltalán nem értek egyet, hogy berakjuk az agresszív putris Hózéármándót azok közé, akik tényleg tanulni szeretnének azért, hogy aztán egy egész osztály rettegésben éljen, miközben a pedagógusnak nincsen semmi fegyvere, hogy kicsit is megregulázza a gyereket. Nálunk ugyanakkor középiskolában volt olyan program, ahol direkt az értelmes, de hátrányos helyzetűeket emelték ki és igen, annak árán, hogy a gyerek iskola után nem hazament, hanem a program által fizetett kollégiumba, és a bent maradásnak is feltétele volt adott teljesítmény, nem volt elegendő, ha éppen úgy hívtak, hogy Kalányos Gizi. Én inkább látom ebben a jövőt, minthogy komoly feltételekhez kössük a gyermekvállalást, ami nyilván nem is lehetséges, aki bszik, az teherbe is eshet, és egyelőre vannak bizonyos emberjogok, ami miatt nem lehet senkire sem ráerőszakolni például egy abortuszt. Azt meg ki és hogyan akarja bizonyítani, hogy kávéfüggő vagyok és ezért a gyermekemet a születési pillanatában elveszik tőlem?

2021. jan. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
78%
#15: a probléma a korlátozás koncepciójával az, hogy nem megoldja azokat a kritikus helyzeteket, ahová nem lenne szerencsés egy gyereknek beleszületnie, hanem preventíve és prejudikálva előre megbüntet embereket. Ez nem konform a modern erkölccsel, a modern jogfelfogással, ez a módszer kifejezetten a fasiszta diktatúrákra jellemző. Ez viszont nem jelenti azt, hogy akkor a lovak közé kell dobni a gyeplőt, és mindenki tegyen kárt bátran a gyerekében. Vannak ugyanis más megoldások: szociális háló, felvilágosítás, pszichés betegségek tabusításának leépítése, ingyenes és elérhető orvosi és mentális kezelések, elérhető fogamzásgátlás támogatása, a végtelenségig lehetne sorolni. Például alap lenne egy normális jelzőrendszer működése a pszichés problémákra: ha azt látom, hogy egy kollégám befordult, depressziós, akkor ezt jelzem a főnökömnek vagy az üzemorvosnak. Ha azt látom, hogy a szomszédasszony minden reggel lila karikával a szeme alatt viszi oviba a gyereket, akkor azt jelzem a háziorvosnak, stb. Csak az emberek ilyesmiket látva inkább szeretik elfordítani a fejüket, hogy ez nem az ő problémájuk, nem akarnak belefolyni, de közben elítélik az illetőt, mert minekazilyennekgyerek. Szóval ja. Korlátozás helyett társadalmi felelősségvállalás.
2021. jan. 29. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Valahol igazad van utolsó, bár azért az is igaz, hogy van olyan, aki tanult, felvilágosult, biztos háttérrel rendelkező ember, mégsem való neki gyerek. Gondolok itt az oltásellenesekre, fényevőkre, különböző szektásokra, stb. Gyakran látom, hogy kifejezetten tanult, normál körülmények közt élő, korrekt munkahellyel rendelkező emberek olyan nézeteket vallanak, hogy ihaj, ha nem látnám személyesen el se hinném. A gond az, hogy óriási az a tévhit, hogy csak felvilágosulatlan, tanulatlan, leszakadt emberekkel van gond gyereknevelés terén. Amiket te leírtál az igaz, csak nem fed le minden esetet.
2021. jan. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
82%

Jó gondolat a társadalmi felelősségvállalás, de:

1. manapság senki le se szarja a másikat, nem hogy segyíteni, még jót derül a más baján

2. miért én szakadjak bele energia- és pénzügyileg abba, hogy más hülye és nem való neki a gyerek? Gondolod, az értelmesebbek azért nem szülnek nyakra-főre, mert a lúzereket akarják majd istápolni?

2021. jan. 29. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!