Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit szólnátok ha a gyermekváll...

Nádszálkisasszony kérdése:

Mit szólnátok ha a gyermekvállalást anyagi helyzethez és iskolai tanulmányokhoz valamint egy tanfolyamhoz kötnék?

Figyelt kérdés

Olvastam a miskolci csecsemőhalálokról és egy orvos beszámolója alapján az derült ki, hogy ez egyáltalán nem egyedülálló eset a térségben mert sok rossz anyagi helyzetű anya egyáltalán nem rendelkezik higániás előfeltételekkel és anyagi helyzettől függetlenül sem járnak el kivizsgálásokra, pedig az ingyenes lenne. Így mikor az anya csak(!) magán a szülésen jelenik meg, sok esetben a baba túlélési esélyei x százalékkal csökkennek.


Nyilván a születésszabályozás bevezetése Magyarországon nagy port kavarna, de ettől függetlenül mit szólnátok hozzá, ha a párnak bizonyos feltételeket fel kéne tudnia mutatnia annak fejében, hogy gyermeketvállalhasson.

Például:

-legyen tető a megszületendő gyermek feje felett ahol tiszta fürdőszoba és konyha van

-ne legyenek munkanélküliek a szülők, a bruttó fizetésből tudják fizetni a gyermek egészséges testi-lelki fejlődését (összeget nem írok, mert nem tudom ehhez mennyi pénz szükséges, de nem milliókra gondolok mielőtt valaki azt hinné, hogy ezután csak a pénzesek vállalhatnak gyereket)

-legalább az anya kötelező jelleggel járjon kivizsgálásokra, orvosi konzultációkra (ha nem teszi, büntessék meg)

-kötelező tanfolyam legalább az anyának ahol megtanulja az elsősegélynyújtás alapjait valamint amit nagy átlagban tudni kell egy kisbabáról, gyerekről (etetés, szoptatás) =>a tandfolyam ingyenes lenne


A kérdés fiktív, normális válaszokra érvekre, ellenérvekre vagyok kíváncsi.



2013. aug. 28. 11:08
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
56%
Jó ötlet lenne, de ilyen tuti nem lesz sajnos, mert így is kevés gyerek születik (állítólag). Szóval az elképzelésed nem rossz, én támogatnám!
2013. aug. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
77%

Ez elméletben nagyon jól hangzik, de gyakorlatban lehetetlen. A gyerekek érdekeit nézve teljesen jogos felvetés lenne.

De aki ezeknek a feltételeknek nem felel meg, avval mi történik? Senkit nem kötelezhetnek sem védekezésre, sem abortuszra.

2013. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
59%

Tudtam most is kell vizsgálatokra, terhesgondozásra járni, mert egyébként nem kapsz pénzt.


A kötelező tanfolyammal teljes mértékben egyetértek és ne csak az alapvető dolgok legyenek benne, hanem pszichológia, fejlődéslélektan is. Így talán kivédhető lenne, hogy 'nem veszem fel a két hetes gyereket ha sír, mert csak manipulálni akar'

2013. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
53%
Jó lenne, akkor talán a sok idióta nem potyogtatna ész nélkül 5-6-7 gyereket a semmibe.
2013. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
82%
És aki úgy esne teherbe hogy nem teljesíti ezeket a feltételeket???? Biztosítva lenne az ingyen fogamzásgátlás?
2013. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
83%
Elméletben nem rossz, de ez kivitelezhetetlen, szerintem. Majd pont Kolompárék fognak tanfolyamra járni....
2013. aug. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
82%

Az a baj, hogy ha még nem is "születési szabályozásnak" hívnánk a dolgot, akkor sem lehetne megvalósítani.

Nem a felháborodásoktól (leginkább cigányok) kellene tartani, hanem attól, hogy MO-n a népesség ha tetszik, ha nem fogy.

A Ratkó-korszakban tiltott volt az abortusz és minden, ami a fogantatást/szülést megakadályozta.

Emiatt lett a nagy baby-boom Mo-n, amitől a népesség növekedett.

Igaz, most másképp próbálják ösztönözni a népet, de az államnak nem lenne érdeke az, hogy szabályozza a gyermekvállalási körülményeket.

Emellett meg "tök poén", hogy lassan mindenki nyomorból nyomorba szül (már bocsánat és tisztelet a kivételnek).


Egyébként meg az sem feltétlen igaz, hogy a cigányok nem járnak vizsgálatokra. Olyan helyen dolgozom, ahol a támogatásokat intézik. Elég sok egyszeri anyasági támogatás iránti kérelmet kapok.

Ráadásul több ismerősöm nőgyógyász, védőnő. Ők rendszeresen foglalkoznak velük a terhesség során. Utána pedig már egyszerűen a közelükbe se "mehetnek".


Ami Miskolcon történt, az egy felfoghatatlan tragédia. Ennek a valódi okát/okait sosem fogja a nyilvánosság megtudni.

Elég egy beteg gyermekápoló, aki nem fertőtleníti le a kezét vagy nem figyel oda. Percek alatt átadhatja a fertőzést egy koraszülött gyermeknek...

2013. aug. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
43%
Elméletben is butaságnak tartom....:D
2013. aug. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Mondjuk ha nem is ingyenes de olcsóbb lenne a fogamzásgátlás. Ha pedig valaki nem teljesíti a leírtakat akkor nagyon megbüntetném (akár több százezer forintattal is). Az abortuszról a büntetés után szabadon dönthet, de állami támogatást egyáltalán nem kapna.


Nem is gondoltam, hogy ennyien egyetértetek a fentebb leírtakban.

2013. aug. 28. 11:23
 10/37 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem lehet megvalósítani.

Munkahely meglétéhez biztos nem fogják kötni, hiszen akkor az államnak mindenkinek kellene munkahelyet biztosítania, hiszen gyereket szülni mindenkinek joga van, az állam ezt senkinek nem tilthatja meg. Ha teherbe esne egy munkanélküli, akkor ingyen lenne az abortusz vagy ingyenesek lennének az fogamzásgátló módszerek? Mert ez így lenne fair. Ugyanakkor ez az államnak nem érdeke, mert a gyest könnyebb kifizetni mint munkahelyet teremteni és az a lényeg, hogy minél több gyerek szülessen évente, mindegy, hogy milyen körülmények közé, csak a statisztika nőjön.

Tiszta, gondozott ház, lakás szerintem nagyon fontos, igazából a védőnök, családlátogatásra érkező óvónők és tanárok feladata ennek ellenőrzése most is, kár hogy sok minden felett szemet hunynak.

Szerintem sokan járnak a kötelező vizsgálatokra, hiszen az egyszeri anyasági támogatás feltétele. Bár tény, van aki nem jár el, pedig Magyarországon ingyenes a terhesgondozás, persze TB nem árt hozzá.

Kötelező tanfolyam szintén nagyon jó, de nem tudom mi értelme lenne annak, aki csak 8 általánost végzett vagy annyit sem, erre eljárjon, mert szinte csak biztos, hogy azért menne, mert kötelező, nem azért mert érdekli is a dolog és sok minden felett átsiklana.

Szóval ez csak elméletben valósítható meg.

2013. aug. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!