Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Születésszabályozás! Mihez...

Születésszabályozás! Mihez kötnéd a gyermekvállalást?

Figyelt kérdés

Az egyik válaszoló gondolkodtatott el, hogy szerinte rossz, hogy 80as IQval is lehet gyereket vállalni!


Gyűjtsük össze ki mit érez hátránynak, mitől “kímélne meg” egy kisbabát, gyereket, embert, hogy át kelljen élnie a szülei “örökségét”!


Elítélem az egész gondolatot, én a gyermekvédelmi rendszerre erősítenék inkább, de biztos többeket zavar, hogy “bezzeg ő is gyereket vállalt, pedig..”


Szóval én első körben kizárnám a pszichés betegek gyermekvállalási szándékát, ne örökítsék és ne keserítsék meg gyermekeik életét, szóval egy hónapos megfigyelésen esne át minden ember.

Továbbá kizárnám a függőket, játék(xbox is!), alkohol, Kávé!, cigi, étel! függőket, bár lehet ezt be lehetne súvasztani a pszichés problémák közé.

Aztán kizárnám az érettsègizetleneket, menjen legalább minden szülő át egy kettessel az általános műveltsèg mérése miatt.

Kizárnám az egészségügyi kockázatosokat, akik valószínű, hogy hamarabb meghalnak, vagy gondozásra szorulnak, mint hogy nagyszülők legyenek. 43 év feletti nők, férfiak 40 felett(ők korábban halnak jó 10 évvel) kizárva. Kövérek, szív, cukorbetegek egyéb súlyos betegek kizárva, egészsèges anyák és apák szülhetnek, hogy a gyerekük teljes értékű életet élhessen.


Bármilyen nagy valószínűséggel genetikai betegséget örökítő betegek csak előzetes elbírálás alapján..


Legyen 1 év munkaviszonya, legyen legalább 19 éves, és tudjon felmutatni egy férfit és egy fix támogató embert vagy félretett pénzt bébiszitterre, hogy ne legyen túlhajszolt, kimerült, ideges.


Végezzen el egy gyerekápolási tanfolyamot mindkét fél!



2021. jan. 29. 06:30
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondod 20-as, na meg sokan kifejezetten letépnék a segítő fejét, mondván nekiaztánneugassonbelesenki. Akarata ellenére segíteni nem lehet senkin, de a gyereket igenis mentsék ki onnan, ahol a szülő semmit nem akar változni!
2021. jan. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
97%

#19: így van, kiegészíthettem volna a listát pl. az önismereti munka fontosságával, az oktatás fontosságával, az áltudományok leküzdésének fontosságával, stb. minden, amivel fel lehetne számolni azokat a problémákat, amiket te is írtál.


#20: normális emberek azért segítik - ha nem is közvetlenül, de mondjuk a szociális ellátórendszer, oktatás fenntartásán keresztül - a "lúzereket", mert alkalomadtán bárki találhatja magát olyan helyzetben, hogy neki is segítségre van szüksége. És akkor milyen jól jön már, hogy korábban a "lúzerek" miatt már felépült egy működő társadalom, ahol nem ember embernek farkasa.


Ja, tudom, hogy idealista vagyok. De legalább nem szarom le a többi embert, és látom azt is, hogy nekem ebből hol van/lesz hasznom, mikor úgy fordul az életem.

2021. jan. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
100%

Függetlenül mindentől, születésszabályozási rendszert mégis hogy lehet ellenőrizni és fenntartani?

Én sem vagyok boldog, hogy Lákátos Dzsennifer 18 évesen már kétgyerekes anyuka, 26 éves korára meg 6 gyerekes lesz, de mégis mivel lehet megakadályozni, hogy Sányiká otthon ne vágja hanyatt folyton?

2021. jan. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
72%
Felőlem akkor vágnak hagyatt bárkit, mikor kedvük tartja. De 3 gyerek után elköttetném, aztán ha további gyerekeket akar, majd lehet menni tanfolyamra meg felülvizsgálatra, mint aki örökbe szeretne fogadni.
2021. jan. 29. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
71%

23-mas!

Ez jó kérdés, talán az lenne picit demotiváló, amit a 17-es válaszomban is írtam, ne járjon alanyi jogon x gyerek után semmi sem, talán még a GYES intézményét is meg lehetne szűntetni. Aki nem tud róla gondoskodni, onnan kiemelni a gyereket, sokan várnak örökbefogadásra. Valamiféle minimumfeltételhez kötni minden egyes fillért: ez lehet akár valamennyi munkaviszony/végzettség (pl lehet nem dolgozott 5 évet, de cserébe kijárt mondjuk egy vegyészmérnöki kart, azzal később fog a társadalom számára igen csak hasznos és termelő munkát találni), egyik félnek állandó munkahely, később a gyerek iskolában nyújtott teljesítménye (nem arra gondolok, hogy csak az kapja a CSP-t, ahol Pistike szín 5-ös, de ahol 16 évesen valaki még általánosba jár, ott azért vannak bajok a tanulással). Ilyesmik jutnak eszembe, de nem vagyok semmilyen szinten szakember, biztos sok ponton bukó lenne az elméletem, meg nyilván nem lenne ennyire fekete-fehér, mint ahogy most leírtam, de kezdésnek az is valami lenne, ha tudná Orsós Maris, hogy potyogtathat akármennyit a világra, egy nagy büdös lófingot fog érte kapni.

2021. jan. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%

22-es én se szarom le, nagyon sokáig voltam én is idealista, csak aztán megláttam a valóságot.


Diplomás emberek hajlonganak mindenféle áltudományok, szekták, veszélyes tévtanok előtt. Megtéríted őket? Ők fognak nekedesni, hogy szabad választásuk, hogy miben hisznek, a gyerek pedig az övék, úgy nevelik, ahogy ők akarják (fúj de utálom, amikor valaki így tárgyiasítva hivatkozik a gyerekére). Temérdek valláskárosult fiatalt ismerek, egyik sem szegény, szociálisan leszakadt családból származik, hanem teljesen középosztálybeli szülőktől. A felnőtt gyerekek élete sosem lesz olyan, mint az átlegemberé, tönkrementek a szülők szabad vallásgyakorlásának az oltárán. A szülő persze higgyen amiben akar, de mi az, hogy neki joga van a gyerekére is ezt ráerőltetni? Pusztán azon az alapon, hogy az az ő gyereke, úgy neveli, ahogy akarja. Az kit érdekel, ha a gyerek esetleg nem kérne ebből a nevelésből?


Vagy ott van annak a Bátor Nyilas nevezetű gyereknek is a kálváriája. Na ott szerencsére azonnal elvették a szülőktől, mert olyan dolgokat hittek, hogy az ember feje belefájdul. Tök aranyos, kedves emberek, látod rajtuk, hogy szeretik azt a gyereket, de ilyen felfogással szerintetek való nekik a gyerek?

2021. jan. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
87%

Halkan megjegyeznem, hogy ket egeszseges embernek is szulethet beteg gyereke...


Egyebkent en azokat "kottetnem el" akik a tobbedik gyereket szulik es adjak allami gondozasba.

2021. jan. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Na, köszönöm a normális válaszokat:)


Csak egy kicsi képzeletbeli kalandozást gondoltam, hogy működhetne/nem működhetne egy ilyen rendszer és milyen alapokon menne.


Szerintem a mostani egyébként nem teljesen jó, sőt, ha az emberek jobban "figyelnének" egymásra, jól ki is akadnánk, mert a jobban figyeléshez is kell egy kis ész, pl Marika nem azért fáradt fésületlen és kimerült, mert depressziós, hanem mert átszexelte az ájszakát, vagy sorozatmaratont tartott a párjával, vagy ilyesmi, Judit gyerekének meg nem azért kék zöld az arca, mert verik, hanem mert a gyereknek 4 évesen sincs sok veszélyérzete és a játszón futás közben vagy mászókázásnál hatalmasakat esik. Ezek bizonygatásával nagyon sok idő, eneriga menne, plusz az "okosak" ügyesen bántalmaznak, ne ott legyen nyoma, ahol látszik, szóval nem lehet egyszerűen kiszűrni a mostani rendszerrel sem.


Egyébként pénzbüntetéssel(egy előfordulásnál még megtarthatod), továbbá heti szintű 15 perces ellenőrzéssel nevelheted te és rossz esetben a gyerek elvételével lehetne rendben tartani szerintem, hisz pont azért van az egész szabályozás, mert "veszélyes vagy" a gyerekre.


Utolsónak, mindenkinek van 1 százalék esélye a halálra ma, de ha 30% lenne, alig lenne ember, aki nem aggódna, sokan ki se mennének maguktól.. Igenis fontosak a rizikófaktorok.


Nem emlékszem minden válaszra, volt a napi 2 kávés, autista és adhds gyereket kérdezők köre.. Nos, sokak kapnak valóban diagnózist kb 200ezer nehezebb eset van, majdnem minden 4.gyerekkel van "valami", persze lehet, hogy csak a szeme rossz, és ezért frusztrált, vagy a mozgása más és senkinek nem tűnik fel, vagy mondjuk cukorbeteg és hamarabb kimerül, vagy bármire érzékeny és ezért nyűgösebb.. Egy osztály harmadának van valamilyen eltérése a fejlődése során, de kicsi korban nehéz belőni és sokan a "legrosszabtól" tartanak.. aki felismeri, hogy valami rohadt nehéz és nem kellene ennyire nehéznek és furcsának lennie, az teljesen rendben van, plusz sokszor évekbe kerül, első-második osztályos lesz a gyerek, mire kiderül a gond, akkor meg nem érdekel senkit, hogy tényleg igaza volt..


Na mindegy, szóval szerintem mindenfajta függőség, a sorozatfüggőségnél is van az a szint, amit igenis függőségnek kell hívni, a kvnál/erős fekete teánál/energiaitalnál meg pláne, de képesek emberek függni az erőspaprikától is. Nyilván kisebb a súlya az ilyesminek, mintha valaki drogfüggő, de ugyanúgy kellene kezelni.


Hány kávémentes nap után érzed rosszul magad?

2021. jan. 30. 07:55
 29/31 anonim ***** válasza:
93%

Emelem a tétedet, kérdező:

- Csak az értelmiségiek vállalhassanak. Nem, a szociológus meg egyéb túrórudi diplomától senki nem lesz éretelmiség. Orvos, csillagász, matematikus, űrkutató, fizikus, kémikus stb.

- Csak a szép emberek vállalhassanak. Baromi sok a ronda ember. Aranymetszés szerinti baba arc, dús haj, nem túl magas, nem túl alacsony, nagy keblek, kerek popó stb.

2021. jan. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
93%
Azrán 2 nemzedék múlva úsznak a sz@rban mert mindenki orvos stb lett. Csőszerelő meg nincs 😅
2021. jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!