Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy gyerekkel meg lehet élni...

Egy gyerekkel meg lehet élni havi 330-380 ezer forintból?

Figyelt kérdés
Sajnos egyelőre csak 6 órában tudok visszamenni a munkahelyemre február 20-tól gyes mellett, így ha kifizetjük az összes számlánkat és a lakáshitelt, kb 330-380e ft marad, télen fűtési időszakban most a kevesebb, tavasszal nyáron ugye több. Nagyon úgy néz ki, hogy 1.5 évig kb 6 órában fogok tudni csak dolgozni, utána 8-ban, nekem is jobb a 6 mert egyedül kell a bölcsibe hordást megoldanom, illetve a munkahlyemen is a korona miatt most átmenetileg kevesebb a munka, így azt mondták hogy egyelőre ha jó a 6 nekem is, akkor csak annyiban vennének vissza, majd utána ha gondolom hogy jó lesz a 8 is akkor majd visszatérünk rá később. De eredetileg tavaly amúgy a 8 órára készültem, csak most januárban tértünk át erre a 6 órás témára, de most elbizonytalanodtam.
2021. febr. 1. 13:22
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem igen, de félretenni mondjuk nem tudtok olyan nagy összegeket majd. De ha a megélhetés a kérdés, akkor az szerintem menni fog.
2021. febr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mondjuk végülis a 6 órás fizetésem is több lesz mint eddig a gyedem volt, szóval végülis kevesebb nem lesz, csak ahogy mondják kisgyerek kis pénz, nagy gyerek nagy pénz, gondolom egyre nőnek majd a kiadások a gyerek terén.
2021. febr. 1. 13:28
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Mivel a számlák és a lakáshitel levonása után marad ennyi, szerintem simán, csak tudni kell bánni a pénzzel és akár még félre is lehet tenni belőle.
2021. febr. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem simán, sokan ennek a töredékéből élnek, és így, hogy a számlák és a hitel kifizetése után marad ennyi, tökéletes. A lényeg, hogy takarékoskodj a pénzzel, amennyit tudsz/akarsz, tegyél félre arra az esetre, ha szükség lesz egy nagyobb kiadásra.
2021. febr. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
64%
Mivel lehet ilyen sokat keresni 6 órában?
2021. febr. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Ketten keresünk ennyit a férjemmel nyilván, nem egyedül.
2021. febr. 1. 14:17
 7/16 anonim ***** válasza:
19%
Nem úgy tűnt a szövegből, de akkor iszonyú kevés.
2021. febr. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem írtam külön, de a férjem keres 330 ezret, én meg 200 nettót fogok 6 órában meg a gyes családi pótlék 37 ezer, hát ennyi a bevételünk, ez van. Jelen helyzetben örülök, hogy fix munkánk van és engem is visszavár nagyon a munkahelyem, nem válogatok.
2021. febr. 1. 14:25
 9/16 anonim ***** válasza:
94%

7!


Ugyan miért lenne már kevés 330-380ezer csak etelre, ruházatra és napi kiadásokra?

2021. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem igazan értem a kérdést. Hát eddig is megéltetek ennél kevesebből, nem?
2021. febr. 1. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!