Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek több gyerekük van:...

Akiknek több gyerekük van: lehet két (vagy több) embert ugyanúgy szeretni, ezért az egyik gyereket jobban szereti mindig a többi(ek)nél?

Figyelt kérdés
Most jönnek majd a "Mindegyiket egyformán szeretem, csak másképpen." kommentek, de őszintén: hogy lehet 2 embert ugyanúgy szeretni? A ti szüleiteknél hogy volt? Nálatok hogy van?
2021. febr. 3. 14:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Elcsúszott.

Kérdés: Akiknek több gyerekük van: lehet két (vagy több) embert ugyanúgy szeretni? Mert két embert nem tud az ember ugyanúgy szeretni, még a gyerekei között sem, ezért az egyik gyereket jobban szereti mindig a többieknél?

2021. febr. 3. 14:22
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
Sehogy. Csak áltatják magukat.
2021. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Miért ne lehetne 2 ember ugyan úgy szeretni? Mind két tesómat ugyan úgy szeretem (igaz a 3.at nem annyira)

De a 2 barátnőmet is ugyan úgy szeretem.

A gyerekeimmel is így van ez

2021. febr. 3. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Azért nem lehet ugyanúgy szeretni, mert a szeretet is kölcsönhatás és nincs két egyforma ember. Én az egyik gyerekemmel jobban megtalálom a hangot. Ez azt jelenti, hogy jobban szeretem? Azt hiszem nem. Csak a szeretet kimutatása, vagy másik oldalon a szeretet érzékelése különböző.
2021. febr. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Négy gyerekem van és mindegyiket szeretem. Mindegyiket máshogy, de nincs olyan, hogy az egyiket jobban.

Mi ketten vagyunk a tesommal, a szüleinknél sohasem éreztem, hogy kivételeznének valamelyikünkkel. Az egyik nagyapám viszont a tesomat nem szerette annyira, de igyekezett ezt titkolni.

2021. febr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Mégis milyen kérdés az, amelyben felteszel egy eldöntendő kérdést: lehet-e? Majd megválaszolod, hogy azért kérdezed, mert nem lehet...

Szóval Te most kérdezni akarsz a többgyerekes szülőktől, vagy informálni őket??

2021. febr. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem ugyanúgy nem. Max ugyanannyira. De sokszor még ezt sem. Nagyon függ a szülő és a gyerek személyiségétől. Én a legtöbb kolléganőmön látom, melyik gyereke a kedvenc. Ettől még természetesen a többit is imádják. Szoval ez nem olyan mesebeli mostohagyerekes dráma, hogy valamelyiknek mindent a másiknak semmit. Csak mondjuk az egyiket 100-as sakálan 100-asra szereti a másikat meg 110-re.
2021. febr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
91%
Annyira más személyiségek mind a négyen, hogy lehetetlen lenne ugyanúgy szeretni őket. Ettől a szeretet mértéke ugyanolyan, csak egészen máshogy fejezem ki. A nagy az a tipikus jó kislány. Iszonyatosan érdeklődő és okos, rá már egy évesen is számítani lehetett, amikor megszületett a második és segíteni kellett. Őt ezért szeretem, kicsit el is kényeztetem, mert tudom, hogy ő nem fog vele visszaélni. A második a szöges ellentéte. Akkora zsivány, amekkorát még nem hordott a hátán a föld, de a sok huncutság mellett egy baromi jó lelkű gyerek. A harmadik nagyon érzékeny, sír, ha kell, ha nem. Ő a legbújósabb és iszonyú empatikus, mintha a kis anyukatársam lenne. A negyedik még nagyon pici, de azt hiszem, a másodikhoz hasonló személyiség lesz ő is. 😊
2021. febr. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Próbáld úgy elképzelni, mintha zenék lennének. Biztos sok dalt szeretsz a nagyon és mindig váltakozik, melyik passzol épp a hangulatodhoz, akkor az az aktuális kedvenc, de egyébként tudod, hogy egy óra múlva épp mást akarsz nagyon meghallgatni, és akkor meg az a kedvenc.


Így képzeld el a mindegyiket szeretem, de máshogyot. Nem tudsz összehasonlítani egy szomorú dalt egy energikussal, nincs olyan, hogy jobb, max olyan van, hogy most ez épp közelebb áll hozzád, de aztán történik valami szomorú és a másikkal tudsz jobban azonosulni. Gyerekekkel is ilyen.

2021. febr. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező, hiába forgatod a szemed a szokásos "ugyanannyira, csak máshogy" válaszon, de ezt akkor is így érzi a legtöbb ember. Ami persze nem azt jelenti, hogy így is van, hiszen a külső objektív szemlélő számára gyakran egyértelmű, hogy egy szülő jobban szereti az egyik gyerekét. De ezt a szülő maga nem látja. Még csak nem is arról van szó, hogy hazudnánk önmagunknak, hanem belülről tényleg nehéz a gyerekeiddel való komplex kapcsolatodat egy mérőszámra redukálni, ami kisebb vagy nagyobb mint a másik szám.

Felesleges nagy önvizsgálatot meg kitárulkozásokat várnod a válaszolóktól: a legtöbb szülő szubjektíven ugyanannyira szereti a gyerekeit, objektíven pedig nem tudja megítélni.

2021. febr. 3. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!