Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tejfakasztó járvány idejèn?

Tejfakasztó járvány idejèn?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövő héten születik a kislányunk,a férjem pedig szeretne megint olyan tejfakasztó bulit tartani mint az előző babánk születèsekor. Ilyenkor meghívja a barátait, összegyűlnek 10-15-en és koccintanak (sokszor). Ez amúgy sose zavart, berúgnak aztán ennyi... De így a covid közben szerintetek mennyire okés egy ilyen buli mielőtt újszülött érkezik haza?

Amúgy nem nálunk lenne a buli, nyaralóban,de részegen nem hiszem hogy odafigyel az ember hogy tartsa a tavolságot stb


2021. febr. 5. 13:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Gondolom jár a férjed dolgozni.... a kórházi dolgozók is dolgoznak,van családjuk,gyerek stb,gondolom boltba is mentek.... ezek után én nem venném el a férjem örömét,mert teljesen felesleges.
2021. febr. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
Igazából egyetértek az elsővel. Viszont figyeljenek oda h ne legyenek sokan, meg ne büntessék őket 😉
2021. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
64%
Felesleges aggódni, olyanokkal találkozik, akikkel amúgy is szokott gondolom.
2021. febr. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
38%
Menjen utana ket napig maradjon egyedul a nyaraloban 3. Nap csinaltasson egy pcr tesztet, ha negativ johet haza. Tudod ko a f..m kockaztatna egy ilyet. Raadasul tel van az is göthös, aki nem covidos, en megkernem vagy halassza el ket honappal ezt a bulit vagy viccen kivul a buli utan 3 napig kuksoljon meg valahol egyedul es ha nincsenek tu etei nem lazasosik be, akkor jojjon haza. Egy nagy berugas utan ugyis jol esik egy kis regeneralodas.
2021. febr. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
78%

A férjem egy ilyen osszejonnek a haverok inni bulin kapta el a covidot októberben.

Régen ilyen pár havonta volt. Idén alig. Októberben leszartaák már,és találkoztak. Én sem hittem, hogy baj lehet belőle, csak pár óra volt, fél éjszaka. Következő hét végére 3an betegek lettek. Amúgy nem talákoznak együtt. Egyértelműen ott szedték össze, pedig akkor, ott mindenki egészségesnek tűnt.

Ebben pont az a rizikó, hogy olyanokkal is találkozik, akik szintén egy másik, hatalmas körből hozhatnak betegséget. Nyilván a munkahely is ilyen. Szóval nehéz eldönteni mennyire veszélyes ez.

Mivel egy ujszulottrol van szó, én nem kockáztatnék. De lehet azért mondom, mert láttam milyen ezen átmenni. Érdekes én nem kaptam el vagy nem volt tunetem

2021. febr. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
28%
Nem gondolod, hogy elég hímsoviniszta ez a tejfakasztó?
2021. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem csak annyira, mint egy leány- vagy legénybúcsú.

Hogy a kérdéshez is: én sem kockáztatnék. Nálunk a férj majd bezárkózik az itallal a számítógépéhez, és online tolnak közösen játékokat, közben söröznek és beszélgetnek, én meg nem "zavarom" őket. Így is elég jó szokott lenni a hangulat :)

2021. febr. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%
7es! Nalunk is ez a terv, max online koccintas. Annyiszor ihatnak még arra a gyerekre a kovetkezo evekben. Es az a szep, hogy ezt nem en eroltetem ra, o magatol gondolta ki igy :)
2021. febr. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
85%

"Áh úgysem lesz baj" - és ha mégis?

Nem a betegségtől kell leginkább tartani most, hanem a szövődményektől, a lefolyástól, hogy az embernek lehet fizetetlen szabadságra kell mennie miatta vagy a teljes családot karanténba zárják és rendőrök kopogtatnak naponta (ha épp olyan körzetbe tartozol, ahol ellenőriznek is..), stb.

Egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ennyire bátrak lennének az emberek? Értem én, hogy nincs olyan nagy fertőzés veszély, mint egy pestis alatt, de basszus egy újszülöttről van szó, aki épp a világra jön és életében először találkozik majd a szervezete vírussal ha épp véletlenül apa haza viszi a buli után. Legyen az Covid vagy influenza, bármi. Tudom, hogy a boltból is haza lehet vinni, de egy társasági buliban nagyobb az esély az átadásra.

Miért nem tartják meg mondjuk a baba 2-3 hónapos korában, amikor amúgy is alacsonyabban lesz a görbéje a mostani (elcseszett....) helyzetnek? Addig a baba is erősödik..

2021. febr. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%
Ott alszanak a nyaralóban tehát? Én sem örülnék. Jó volna, ha most kibírná ottalvós beb.szás nélkül. Majd bepótolják.
2021. febr. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!