Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha valakinek az első gyermeke...

Ha valakinek az első gyermeke egészséges, a második gyermeke down kóros, miért vállal harmadik gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

Insta maminal láttam a fenti felállást.

Tudom, hogy mi anyák sokfélék vagyunk.

De ilyenkor mi a motiváció?

Én ha úgy érzem, hogy szeretnék is 3. babát ebben a helyzetben, nem tudnék vállalni a bűntudattol. A down korosnak úgy érezném minden erőnket oda kell adnom és a nagy tesónak is, mivel hogy a down miatt több fejlesztés kell a picinek és feltenem a nagyot, hogy elhanyagolom. Szóval megőrulnek a kétfelé szakadastol, nem még egy harmadik. Ráadásul itt nagyon kicsi a korkülönbség.


2021. febr. 13. 14:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
52%
Mivel Áron és Dóri mindig is nagy családot akartak. És nekik jó helyen is vannak a gyerekek. Ne féltsd őket. Személyesen ismerem őket. Én nem tudnám és akarnám azt csinálni, mint ők. De náluk ez így rendben lesz. Egyébként ha praktikusan nézed. Neked hogy lenne könnyebb? Ha egy beteg testvért szüleid halála után neked egyedül kellene gondoznod, vagy ha másik tesoval is meg tudnád osztani az lelki/anyagi terhet?
2021. febr. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Látszik mennyire különbözően tudunk gondolkodni. Én nem ezen az állásponton vagyok. Egyrészt én nem varrnam az egészséges gyerekem nyakába a sérült testvér életét. Azon dolgoznék, hogy ő teljes életet tudjon élni és ne legyen neki se anyagi, se lelki se semmilyen teher. Ezt úgy oldanam meg, hogy nem vallalnek harmadik gyermeket, hanem a harmadik gyermek felnevelesere szánt pénzt rakosgatnam élére és amikor már mi nem leszünk a férjemmel, neki megfelelő intézetbe kerülne.
2021. febr. 13. 19:21
 13/23 anonim ***** válasza:
50%
Te olvastál olyat tőle,hogy azért szüli a 3at hogy majd 2 gyerek nyakába varrja a sérült tesót? Gondolom ők is azon dolgoznak, hogy a downos babának is teljes életet biztosítsanak,uram bocsáss lehet még pénzük is van így is... 3 gyerekre is.Vagy majd 4re...Úgy is,hogy az egyik fogyatékkal él. Ők ezt vállalták,úgy tűnik így boldogok,senkinek nincs joga ezen csámcsogni.Elképesztő,hogy valaki erről fórumot nyit. Empátia 0. Gratulálok!
2021. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
19%
12 nem mondtam, hogy ok ezért vállalták! Egy Szoval sem. Azt írtam, hogy nézd a praktikus oldalat. És akarhatnál te sokmindent. Akinek sérült tesoja van, az tudja, hogy a tundermesekben sincs úgy, hogy a csalad egy keresővel majd mindenkit sínre tesz. Ez van.
2021. febr. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Ne haragudj utolsó de te szítod itt a hangulatot, semmilyen személyeskedő hangvételt én nem vettem. Béke van! Elmondtam ÉN milyen szisztéma szerint gondolom és más is elmondta. Pont. Nem vagyunk egyformák ennyi. Én csak kíváncsi voltam más véleményere, de ugye nem baj hogy a sajátom is elmondjam.
2021. febr. 13. 20:31
 16/23 A kérdező kommentje:
13asnak írtam!
2021. febr. 13. 20:32
 17/23 anonim ***** válasza:
67%

Borzasztóan szomorú lennék ha rólam írnának ki egy ilyen fórumot taglalva vajon helyes vagy helytelen e,hogy adott esetben szülök egy 3.at. Nem a putriba szülik mint látszik.

Ennyi.

Szervusz

2021. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Már ne haragudj de ilyen szinten full nyilvánosan éli az életét és másokban felmerülnek kérdések, az egyrészt tuti nem lepődik meg ezen, másrészt meg merem remélni hogy biztosak ők a dolgokban és nem kamikaze akciókent fogják fel. Én nem tudnám ezt megugrani,ők igen. És teljesen mindegy kiről van szó, mert a szitu a lényeg, semmi más. Nem a szemelyeskedes.
2021. febr. 13. 20:46
 19/23 anonim ***** válasza:
87%
Én ugyan nem ismerem, akiről szó van, de ha az instagramra tolja a magánéletét, akkor ne lepődjön már meg rajta, ha a gyakorin kérdés lesz erről.
2021. febr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
63%

Nem nézek insta anyukákat, viszont gyógypedagógus vagyok, ismerek olyan családot, ahol a harmadik gyermek fogyatékos, és van negyedik tesó.

Azért, mert ők nagy családban szeretnek. Ők úgy látják, nem a fogyatékossága határozza meg a gyereküket, ez csak egy tulajdonsága a sok közül. Boldog, kiegyensúlyozott család, sokat kirándulnak, szeretik egymást. Igen, gördít nehézségeket az élet eléjük ennek kapcsán, de ha őket boldoggá teszi egy negyedik gyerek, miért kétkedünk, jó döntés-e?

(Egyébként én egy gyereket vállalós anyuka vagyok. De mindenkinek más a jó út.)

2021. febr. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!