Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit jelent a semmire szülni...

Mit jelent a semmire szülni kifejezés?

Figyelt kérdés

Az alábbi esetre elmondható, apuka segédmunkás kevés fizetésből a lány a szüleinél lakik, a lányt szó szerint átengedték érettségin, a lány 1 évet dolgozott dohányboltban eladóként, és utána tudatosan babát vállaltak. A lánynak semmi szakmája nincs, nem is tervez szülni, a lány szüleinél lakik, a lány anyukája és a fiú fizetéséből tartják el a gyereket.


Volt osztálytársamról van szó. Igazából nem érdekelne ő mit csinál csak lesz az osztálytalálkozó. A facebookos csoportban mondja milyen jó anyának lenni, világ legjobb érzése, mi akik érettségi után tovább tanultunk szakma vagy diploma, azokat meg fikázz ,hogy minek dolgozzunk úgy is szegények maradunk, meg mi miért nem vállaltunk gyereket. Miért fontos ennyire a karrierünk stb. Én meg se szólnám ezért amit csinált, de én egyetemre járok és engem is piszkált miatta.


2021. febr. 15. 15:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Elírtam nem is tervez végzettséget szerezni.
2021. febr. 15. 15:54
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi a kérdés?
2021. febr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az , hogy mit jelent a semmire szülni kifejezés?
2021. febr. 15. 15:57
 4/14 anonim ***** válasza:
87%

Hát kábé ezt, amit ide leírták.


Úgy gyereket vállalni, hogy a szülőknek nincs még az egzisztenciája se rövid, se hosszútávon a gyerek normális eltartásához. Beleértve ebbe a tanulmányokat, ellátásokat, munkatapasztalatot, ingó vagyont.

2021. febr. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%
Igazából nincs semmi kérdésed, csak azt szeretnéd, hogy fikázzuk ezt a lányt veled együtt. A többi osztálytársad nem volt vevő erre? Majd osztálytalálkozó után jól kibeszélitek.
2021. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Csak azt kérdeztem ,ennél az esetnél fenn áll-e az az állítás ,hogy semmire szülés.
2021. febr. 15. 16:04
 7/14 anonim ***** válasza:
20%
Van hol lakniuk, és van 2 fizetés. Ez azért nem semmi. Feltételezem, hogy a lány kb. 20 éves. 22 évesen bölcsibe adja a gyerekét, elmegy dolgozni, 25 évesen még mindig dönthet úgy, hogy szerez egy végzettséget munka mellett, közben a párja is találhat jobb munkát, és lehet, hogy 30 éves korukra rendben élnek. Nekem van ilyen barátnőm, 20 évesen szült, mikor iskolába ment a gyereke, akkor szerzett végzettséget, szép házat építettek, normális munkája lett. Most 43 éves, a lánya meg végzett az egyetemmel.
2021. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

7-es, az még hagyják, hogy nem saját otthonban laknak, de ne is haragudj, a nagymama fizetésére szülni igenis "semmi"


Ez a pár önállóan nem tudja eltartani a saját gyerekét.

2021. febr. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Semmire szülni azt jelenti, hogy

-nincs önálló lakhatás: a lány szüleinél laknak

-nincs stabil jövedelem: segédmunkás apuka, munkanélküli anyuka

-nincs megfelelő jövőkép: nulla vegzettseg a nő részérol.

2021. febr. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Amit leírtál az pont a semmire szülés esete, igen.
2021. febr. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!