Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 3 (4) nyelvu kozegben milyen...

3 (4) nyelvu kozegben milyen gyorsan kezdek el beszelni a gyerekeitek?

Figyelt kérdés
2021. febr. 21. 19:33
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy tudom hogy később kezdenek el beszélni mint azok akik csak 1 vagy 2 nyelvuek.

Nekem egy ismerősöm kisfia 3 évesen kezdett el beszélni, anyuka magyar apuka olasz kint élnek Németországban, és angolul is tanítják. Most 5 éves, szépen beszél minden nyelven.

2021. febr. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Változó


Unokatesóm gyerekei mèg így is extra koràn, az én egynyelvűmnél jóval hamarabb beszéltek/

2021. febr. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nàlunk is 3 nyelv van ès koràn kezdetr beszèlni a lànyom. 1,5 èvesen tőmondatokban jellemzően 1 nyelven, a màsikon szavakat mond csak. A 3.-at pedig csak èrti nagyjàbòl.
2021. febr. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A gyermek nyelvi képességeitől is függ. Aki egy nyelvet nagyon korán és jó hatékonysággal sajátít el, annak a több sem okoz problémát. Aki eleve később, és lassabban indulna (jellemzően fiú gyermek), annál nagyon kitolódhat a beszédtanulás ideje több nyelv esetén. Attól nem kell megijedni, ha egy gyermek korán (1 éves kora körül) mond néhány szót, aztán hosszú hónapokra, akár évre is megáll, és nem bővül a szókincs. Ilyenkor a beszédértése és a mozgása fejlődik intenzíven.

Én most logopédusként egy szuahéli-magyar kisfiúval foglalkozom, aki Magyarországon német nemzetiségi óvódába jár és a szülők közös nyelve az angol. Ő 5 évesen jól beszél magyarul, angolul számol úgy, hogy a 9-et szuahéliül mondja, de ezt a két nyelvet inkább csak érti, apának válaszol velük tőmondatokat használva.

2021. febr. 28. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk az a felállás hogy én angolul, a párom magyarul beszél a gyerekekkel kezdettől fogva, Svájcban élünk tehát az ovi svájci németül van a suli meg rendes németül (bár dialektus hivatalosan a svájci, de kb olyan messze van a némettől mint a portugál a spanyoltól, a németek nem is értik), a szomszéd gyerekek akikkel összejárnak azok meg echte németek, tehát mondhatjuk hogy 3.5 nyelvvel vannak körülvéve (+ kínaiul lightosan hobbiból "tanulunk" mert érdekli őket, de az közel sem akkora kitettség mint a többi 3.5 nyelv, főleg hogy covid óta nem jár már hozzánk a kínai babysitterünk).


Az első 1.5 évesen kezdett beszélni, a második 1 évesen.

Itt teljesen hétköznapi hogy 3-4 nyelvet beszél egy gyerek mire elkezdi az elsőt, a 2 szinte a minimum, csak néhány alacsonyabb végzettségű svájci szülők gyereke szokott 1 nyelvű lenni. Az óvónőknek/tanároknak is teljesen természetes ez a helyzet. Nekem is voltak aggályaim eleinte hogy esetleg később kezdenek beszélni a gyerkőcök, de úgy voltam vele hogy úgy is totál megéri. Azóta körbekérdezgettem más szülőknél és nekem úgy tűnik hogy az hogy mikor kezd egy gyerek beszélni, teljesen független attól hogy hány nyelven tanul meg beszélni. Youtubeon meg láttam egy orosz nőt aki "kísérletezet" a gyerekén úgy hogy a hét minden napján más nyelven beszéltek otthon (az anyuka 3-at tudott, a többit különböző nannykkel oldották meg). Ő is teljesen átlagos időben kezdett beszélni és 6 vagy 7 éves korára mind a 7 nyelven folyékonyan beszélt és olvasott (arab és kínai is köztük volt) majd saját indíttatásból megtanult egy 8.at. A kislány nem zseni, erre minden normális gyerek képes. Nem nagyon lehet nyelvvel túlterhelni az agyat HA természetesen tanulják és nem "tanítják" (ami nekem az értelmetlen iskolarendszerű, tankönyv alapú nyelvórákat jelenti)

2021. márc. 1. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
5ös vagyok, még annyit felejtettem hozzátenni hogy a szomszéd német egynyelvű családban az egyik kislány már 3 éves és még mindig csak pár szót mond néha. A mi másodikunk 2 évesen meg már teljes mondatokban kvázi folyékonyan beszélt 2 nyelven.
2021. márc. 1. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!