Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Valahogyan lehet módosíttatni...

Valahogyan lehet módosíttatni a gyermekelhelyezési per eredményét ?

Figyelt kérdés

5 éves gyerekem akarta az apja elperelni tőlem, teljes felügyeleti jogot kért,de ezt nem kapta meg,mivel nincs semmilyen indok arra,hogy nincs nálam jó helyen a gyerek.


A bíróság azt az ítéletet hozta,hogy egyik héten 2 délután elviheti a gyereket, másik héten pedig péntektől vasárnapig nála van, ott is alszik.


Sajnos nagyon rosszul jön ez ki a gyereken, ha hazajön az ottalvásokból bepisil este, többször felriad,sír.


Azt is mondta a gyermek,hogy az apuka haverjai ha ott alszanak, vele egy szinten, egy másik szobában szállnak meg, és akkor is fél. (Kislányom van)


Elmondta nekem,hogy egyedül hagyják őt este az emeleten, berácsozva a lépcsőket, este fél, nem tud lemenni az apához,(és a barátnőjéhez). Gyermekem elmondta azt is,hogy már ott is bepisilt egyszer,de nem tudott szólni senkinek, és a sötétben átvette a ruháját ...


Az apának próbáltam jelezni a problémát, a telefont nem veszi fel nekem, egyszer sikerült elérni, akkor undorító, alpári hangnemben beszélt velem, elhordott mindennek, lerakta a telefont. SMS-re nem válaszol, személyesen nem lehet vele beszélni, átadja a gyereket és megy is, nem hallgat meg.


Mit lehet tenni az ügyben?????:(

Gyámügyre gondoltam,de ők csak akkor segítenek,ha már megtörtént a baj, ilyen problémákkal hiába próbálkozom..


2021. febr. 28. 20:05
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
83%
Jelentheted a gyamhivatalban, de kb semmit nem fognak vele foglalkozni. Mitől fél a gyerek?
2021. febr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 anonim ***** válasza:
69%
Mi lenne, ha nem gondolnál előre, hanem megpróbálnád a gyámügyet?
2021. febr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
96%
A gyámhatóságnál bejelented, illetve kéred, hogy egy pszcihológus vizsgálja meg a gyereket és ennek eredménye alapján kérheted a kizárólagos felügyeleti jogot, ha ez tényleg félelmet okoz a gyerekben
2021. febr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
94%
Utolsó ötletét támogatom én is
2021. febr. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:

Nálam van a kizárólagos felügyeleti jog.

Én csak nem akarom,hogy ott kelljen aludnia a gyerekemnek,mert bele fog betegedni!!!!

2021. febr. 28. 21:03
 6/52 anonim ***** válasza:
58%

Ha kizárólagos felügyeleti jogod lenne, akkor az apának nem járna láthatás! Az, hogy nálad van elhelyezve a gyerek, nem ugyanaz, mint a kizárólagos felügyeleti jog!


Éppen azért írtam a gyámhatóság-pszichológust, mert ezek alapján az apa nem viheti el többé a gyereket!

2021. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem szoktatnod kellene és bátorítani.


Lefektetik külön szobája van ez tök oké, az is, hogy mikor apuka szexel a barátnőjével, bezárkózik/elzárja a gyereket, hogy ne nyithasson rájuk.


Az nem oké szerintem, hogy a haverjai ott alszanak, ha a gyerek is ott van és fél, de biztos nem mindig ez van, nem? Hanem gondolom egyszer előfordult.. ezért írj neki pár sort levélben, valódi levélben, hogy a gyereke nem szeret idegenekkel(haverok), egy házban aludni, ezért fél, bepisilt és nem mert szólni!

2021. febr. 28. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 anonim ***** válasza:
41%
6-os! 2014 óta nem így van! Most már nem gyermekelhelyezés van, hanem felügyeleti jog. Azé a kizárólagos felügyeleti jog, akinél elhelyezik a gyermeket. Lehet közös is, ha megállapodnak. De ennek semmi köze a láthatáshoz. Novemberben váltam. Enyém a mizaz felügyeleti jog és a bíróság tudtával és beleegyezésével, akkor találkozik a volt férjem a gyerekekkel, amikor akar.
2021. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
32%
Mizaz helyett, kizárólagos...
2021. febr. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:
75%
A férjem fia 7 éves volt, mikor elváltak. Később, mikor mi összejöttünk, és hozzánk jött láthatásra, többször bepisilt. Pedig jó, biztonságos környezetben volt, foglalkoztunk, játszottunk vele. Egyszerűen megviselte a válás, az új helyzet, az új hely, és a szülők közötti konfliktus. Keressetek egy mediátort, akinek a segítségével tudtok egymással beszélni. Nekem úgy tűnik, hogy te sem a probléma megoldását keresed, hanem egyből el akarod szakítani a gyereket az apától. Azért biztos van annak előzménye, hogy apuka nem áll veled szóba, vagy alpári hangon ordítozik veled. Ne a gyereket áldozzátok be a köztetek lévő harc miatt. Az, hogy elszakítod az apjától, az hosszútávon még több félelmet és frusztrációt fog neki okozni. Elhiszem, hogy a gyerek fél egy új környezetben és helyzetben, de a te apa iránti gyűlöletedet is megérzi, és ez ugyanúgy szorongást okoz neki.
2021. febr. 28. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!