Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogi kérdés? Gyermekelhelyezés...

Jogi kérdés? Gyermekelhelyezési per? Kinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés
A kisfiam 8 hónapos. Ugy alakult, hogy az apjával kulon koltoztunk. Haza pakoltam 500 km re tőle. Ivott szitkozodott fenyegetozott, a saját gyerekere kivanta hogy legyen beteg es hasonlok. Le sem tudom irni miket. :-( . Nem birtam tovabb.Ennyi roviden. Kérdésem, hogy ezek utan ha beadom a birosagra a papirt , amiben kérek gyerektartast, ő elviheti haza? nagyon nem akarom hogy 500 km re cipelje a gyerekemet ezek utan! Felek!Hogyan láthatja? Vagy ez a birotol fugg?
2016. júl. 28. 16:14
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Szívem szerint azt sem akarnam hogy lassa, de azt nem tehetem meg. :-(
2016. júl. 28. 16:15
 2/17 A kérdező kommentje:
Ja! Az osszes sms meg van amit o kuldott szoval meg tudom mutatni miket irogatott nekem :-(
2016. júl. 28. 16:16
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Láthatási joga lesz, hacsak nem tudod bizonyítani hogy bántalmazta a gyereket. Orvosi látlelet, rendőrségi feljelentés?


3 éves korig a láthatás általában a gyerek lakhelyén történik vagy a gyámügynél.

2016. júl. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%

Agyereket annál helyezik el elsősorban akinek lakása van.A bejelentett lakcímről elvinni nem lehet mert vissza viszik a rendőrök.Láthatását nem korlátozhatod ezt csakis a bíróság szabályozhatja.Aki benyújtaja először a keresetet az lesz a felperes ha jót akarsz ne ő legyen az első mert máris veszítettél 80%.A gyerektartást is a perben állapítják majd meg.Az elhelyezés nagyon hamar megszületik oda fogják el helyezni ahová be van jelentve .Aztán elkezdődik majd a

meghalgatásotok külön külön.Majd tanúk beidézése és bizonyítási eljárás.kb 2-3 havonta lesz egyetlen tárgyalás és eltarthat átlag 2 év de van néhány eset amikor előbb.Aki veszít a végén fizeti a perköltséget ami nem kevés hisz csak az igazságügyi szakértői vélemény amit a bíróság el fog rendelni 300 ezer forint.Valójában ez a döntő hogy ki alkalmas.Ennyi a lényege és igyekezz mert ha ő adja be ő lesz a felperes és ez nem jó.

2016. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem bántalmazta, csak csúnyán beszélt róla. Legyen beteg, átkozott stb.... Ezek azért rosszul esnek...
2016. júl. 28. 16:24
 6/17 anonim ***** válasza:
előző vagyok egyébként az ilyenektől nem annyira kell félni mert egyrészt pici még a gyerek ,másrészt hiába pattognak és hazudoznak az apukák ilyenkor nem tudnak róluk gondoskodni,így saját önszántukból mondanak le szülői jogaikról.
2016. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
előnyomre válhat hogy messze van?
2016. júl. 28. 16:36
 8/17 anonim ***** válasza:
Mondjuk igen mert akkor nem olyan sűrün zaklat majd.
2016. júl. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Igen... Félek ettől az egésztől...Én a szüleimnél lakom és ide is vagyunk bejelentve. Nem akarja magához venni, csak látni időközönként. Ami oké, de így viselkedni.... :-( És nekem az a fontos, hogy ne vihesse magával! Itt láthassa itthon!
2016. júl. 28. 16:50
 10/17 anonim ***** válasza:
Akkor nyert ügyed van ,annyi a dolgod hogy írsz egy levelet az illetékes bíróságra a gyerektartás megállapításáért.El nem viheti csak a te jelenlétedben látogathatja legalább 3 éves koráig.
2016. júl. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!