Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz anyagilag...

Mennyire nehéz anyagilag kisbabával egy albérletben?

Figyelt kérdés
Nem tervezett baba, most tervezünk albérletbe költözni találtunk is egy 2 szobásat rezsivel együtt 110 ezerért, következő hónapban költöznénk, nyáron születik a babánk. Nekem 160 ezer lesz minden bevételem, páromnak 260 ezer körül szokott lenni a fizetése. Ilyen fizetések és támogatások mellett mennyire nehéz fenntartani az albérletet is? Valaki hasonló cipőben tudna nekem bővebben írni, hogy jönnek ki a hónapban?

2021. márc. 7. 00:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%

Hat en nem tudnám. Csak ennyit mondok. De általában az ilyen kérdéseknél kiderül, hogy burzsoá pazarló életet élek.

Szoval azt mondom attól függ. Nagyon minimalban, autó nélkül sikitva talán. De egy évesen mindenképp bolcsibe adnám és vissza dolgozni.

2021. márc. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%
Ha nincs hiteletek, egyéb kiadásotok, akkor egész jó. A te gyeded teljesen el fog menni a lakásra, szóval abból a 260ból kell megoldani étketést, gyerek dolgait. Nem lehetetlen, de ha vannak pluszkiadások, az nehezíti.
2021. márc. 7. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
67%
Nehéz lesz. Megugorjátok majd, mert ugye sok választásotok nincs, de nem lesz könnyű.
2021. márc. 7. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%

Rengeteg mindentől függ. A teljessèg igénye nélkül néhány dolog:

-Mik a ti igényeitek (pl. kozmetikumok, ruhák, ételek terén);

-mennyire tudtok spórolni;

-mik az àllandó kiadásaitok;

-mennyi bútorotok, berendezési tárgyatok van már, amit nem menet közben kell beszerezni;

-lesz vajon tejed vagy tápszer kell majd - Ha tápszeres lesz, akkor is lehet, hogy valami hiperszuper fajta kell majd, mert érzékeny lesz a simára.

-lehet, hogy orvoshoz kell majd hordani a babát (ellátási díj, gyógyszerek);

-közlekedésre mennyit fizettek (bérlet, benzin?);

-autót kell-e fenntartani;

-családra számíthattok-e, hogy megajándékozzák-e a gyereket, vagy mindent nektek kell beszerezni (azért valljuk be a babaholmik- ruhák, pelenka, jàtékok- rengetegbe kerülnek);

-stbstb.

2021. márc. 7. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
90%

Nekünk hasonló volt, csak nekem volt magasabb fizetésem. Nem volt hitelünk, autó volt de karbantartott volt, nem vitt el sok pénzt, illetve nem voltak nagy igényeink kiadás terén (nem jártunk étterembe stb). Mi megoldottuk, de a GYED ideje volt a legnehezebb.

Nálatok is a magasabb bérre kellene majd kérni a GYEDet.

2021. márc. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%

Hát, nem mindegy, hogy szopik, vagy tápszer kell... Esetleg speciális, drága tápszer!


Vagy ha bármilyen probléma miatt dokihoz kell hordani. Az drága mulatság.


A lányom 2 évig szopott. 1 csepp tápszert/tejitalt/tejpépet nem evett.

Viszont Budapestre, Miskolcra, Debrecenbe kellett vinni dokihoz. Bp-re állandóan vissza kellett járni. Sokszor szállást is fizetnünk kellett (senki sem kérdezte, hogy ki tudjuk-e fizetni. Kell és kész, 1 hetes kivizsgálás.)


Szóval akkor jó ez a pénz, ha minden oké.

2021. márc. 7. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
47%

Tehat 420 e a bevetel. Abbol fixen lejon 110. Tehat marad 310. Ebbol kell megoldani mindent. Ahogy elottem irtak ez a kiadasaitoktol fugg. Pl. mekkora a lakas, mennyi a rezsije? Futeni egesz nap kell, mert otthon vagy a kicsivel, villany, viz szinten jobban fogy plusz kozoskoltseg. Tehat atlagban 50 a rezsire tuti elmegy. Telen meg tobb is. Akkor marad 260 ruhara, kajara, ha kell tapszerre, gyogyszerre, oltasra. Ha van autotok annak a koltsege, benzin, biztositas. A varatlan kiadasokrol meg ne is beszeljunk.

Nem lehetetlen, de karcos nagyon.

2021. márc. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
57%
Hát én nem tudom itt sokan tényleg mire szórják a pénzt, mi 2en élünk a párommal, kb 400at keresünk, kb 120 a havi kiadásunk és még 100at félre is tudunk tenni minden hónapban.
2021. márc. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
7es valaszolo vagyok. Aki lepontozott kerem valaszoljon, h miert tette? Objektiv tenyeket irtam le, nem velemenyt.
2021. márc. 7. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%
8-as ha ketten vagytok gyerek nélkül akkor mit keresel itt, és miért szóltàk hozzá? A családos élet sokkal drágább mint amikor ketten van valaki a párjával.
2021. márc. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!