Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz anyagilag...

Mennyire nehéz anyagilag kisbabával egy albérletben?

Figyelt kérdés
Nem tervezett baba, most tervezünk albérletbe költözni találtunk is egy 2 szobásat rezsivel együtt 110 ezerért, következő hónapban költöznénk, nyáron születik a babánk. Nekem 160 ezer lesz minden bevételem, páromnak 260 ezer körül szokott lenni a fizetése. Ilyen fizetések és támogatások mellett mennyire nehéz fenntartani az albérletet is? Valaki hasonló cipőben tudna nekem bővebben írni, hogy jönnek ki a hónapban?

2021. márc. 7. 00:26
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk 550 is simán elmegy egy hónapban, 140-es albérlet mellett, rezsi 50. 2 kocsi van, kaja 150 minimum, gyerek bölcsije havi 35, de amúgy ő nincs "sokba". Hobbikra is "szórjuk" a pénzt, nagyon simán elmegy, pedig amúgy minden költést megbeszélünk.
2021. márc. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%

8 pl kajára 150 megy el nekünk harmunkra (beleértve pelenka, torlokendo, tisztítószerek, wc papír stb). Oké ebben benne van a kutyák nasija is. A telefonszamla nagyon magas, mert van benne most törlesztő. 28. Nyugdíj előtakarékosságokat, gyereknek megtakarítás, oltások, most ugye államiba lehetetlen bejutni orvoshoz kb, uh idén kb 100-ban már benne vannak az éves és felmerülő kivizsgalasaink (rákszűrés, mell uh, proktologus, neurológus és hasonló nyalánkságok. Férjemnek egy veseje van uh ő is mehet maganba most a kontrollra). Az egyik kutya epilepsziás. Idén már elment rá 30. Viszem meg vissza kivizsgálásra. Állandó gyógyszer kell neki. Az is kts. Foresto 6 hónapra a kettőnek 20 ezer. Advocate cseppek kéthavonta 8000. Megyünk az éves oltasokra 30 ezer. Gyerek oltasai idén már 30-ban vannak de meg jön a kullancs. En beadatom a HPV-t az 90 ezer lesz. Plusz rezsi, lakás és életbiztosítások, két kocsi adója, benzin és biztosítása. Benzin 20-40 ezer egy hónapra. Biztositas 80 ezer egy évére. Ado kb 20-30 ezer egy évre. Netflix plusz spoty kb 5000 havonta. (Tv nincs)

Persze lehet élni meg gyereket nevelni minimalban. Engem azért megnyugtat, hogy olyan biztositasaink vannak, ha pl en meghalok a ferjem kap 13 milliót összesen. Abból már elég jól tudja nevelni a gyereket. Ha ő meghal meg nem az igazi a biztosítási háló uh meg kötni kell valahol rá is pluszban.

És akkor most nincsenek ilyen úri huncutsagok, hogy állatkertbe, vidamparkba stb menjünk ami egy csaladnak egyszeri alkalommal simán 20-30 ezret elvisz.

Na hat így.

2021. márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez az, hát simán elmegy, ahogy az utolsó is írja. És ez még nem is luxus élet, csak drága minden, főleg az élelmiszer és gyógyszer, azon meg maximum a minőség rovására tudsz spórolni.
2021. márc. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%
13 igen. A havi patika költséget meg nem is írtam. Simán elmegy egy 10-es havi átlagban. És nem írtam sokat. Tegnap vettem egy neo citrant egy algoflexet plusz echinacea cseppeket. 9400 Ft pápá. És akkor most a gyereknek épp nem kellett semmi. Ha az ő cuccait is veszem. C, d vitamin cseppek, sinupret, fogzasra gél, amikor kicsi volt a pockajara a cseppek horror áron, ilyen kenőcs, olyan kenőcs. Legyen csak egy szemgyulladás vagy fulgyulladas. Gatyadat otthagyod. Nekem a rekordom 60 ezer volt patikában. Jó abból a bexsero oltas volt 30, de akkor is elképesztően durva.
2021. márc. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a bexsero-rol ne is beszéljünk, az utolsó adag vakcina árát már hónapokkal ezelőtt félretettem egy borítékba, hogy ne fájjon annyira 🤣 férjemnek pl ekcémája van, havi szinten arra is elmegy minimum 5000 ft, meg emiatt próbál nem inni tehentejet, így a rizstej is drága, pedig minden alkalommal akciósan vesszük. aztán kontaktlencse 3 havonta 11 ezer, csak ha éppen abban a hónapban adod ki, akkor feltűnő. Az előző hónapban azt hittem simán félreteszünk egy 100-ast, de az egyik kocsi "bedöglött", ami munkaeszköz,60-ból sikerült megcsináltatni, ami kb a mai vilagban aprópénz egy autóra. Aztán majd kell vinni muszakiztatni, az is egy 20as lesz, meg jön nemsokára az adó. Férjem júliusban okj vizsgazik, az is laza 55 ezer, tankönyvet ebben a hónapban vettünk, az 7 ezer. Gyereknek egy random cipő 5 ezer, random kabát 3 ezer, nekem kabát 10 ezer, étrend kiegészítő, vitaminok most pl 20 ezer volt, mert nekem kellett egy drága cucc 8 ezerért betegségre. El lehet ezt szórni, na 😄
2021. márc. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
74%
15, Visionnál (de lehet máshol is) van kontaktlencse előfizetés, nekem évek óta az van, így nem kell X havonta egyben nagy összeget kiadni. Pont most vitték le az árát egy hónapja, 2900 körül van havonta (előtte 3400 volt). Nézz utána esetleg, ha gondolod, havonta kisebb kiadás, mint egyben.
2021. márc. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Köszönöm, megnézzük, hogy így olcsóbban jövünk-e ki :)
2021. márc. 7. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%

Hát én csak pislogok, ki mennyiből él és így sem telik mindenre.

Mi kevesebből élünk mint a kérdező, igaz saját lakás kis rezsivel, de 2 gyerek, 2 autó stb.

Azért a magánban elvégzett orvosi vizsgálatokat, meg a nem kötelező védőoltásokat illetve az egyéb nem létfontosságú dolgokat ne soroljuk fel mert nyilván akkor megugrik az összeg.

Kérdező bevételeiből simán ki lehet jönni 1 gyerekkel. Alap dolgokkal, de nem nélkülözve.

A 110-be a rezsi is benne van, így marad 1 hónapra 310.000Ft azért az elég szép 3 embernek.

Mi négyen kevesebből élünk :)

2021. márc. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
18 akinek nem telik egy olyan oltasra, ami egy olyan betegség ellen van, aminek a kimenetele 99%-ban vagy halal vagy maradandó sérülés, kérdem en, mit csinál ha a gyerek pl devenyre stb szorul? Akinek nem telik magán orvosra, mit csinál a mai eüben, ahol igazoltan rákos ismerősünk egy hónapra kapott sürgősségi!!!! CT időpontot? Egyébként értek en mindent. Ezért írtam már elsőre is, hogy kevésből is lehet tengődni. Csak mondjuk en ezt nem tanacsolnam egy gyerekkel megfejelni. Egyébként meg en arra a kérdésre válaszoltam, amit egy másik válaszoló tett fel, hogy mire költünk. Hat mi ezekre. Nem gondolom hogy luxus lenne nem 6 hónapokat várni egy orvosi vizsgálatra. Főleg ha a gyerekemrol van szó. En nem nezegetnem, hogy szenved, mert en csóró vagyok.
2021. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nálunk is biztosan lesznek nem létfontosságú de fontos kiadások mint pl egy védőoltás, viszont magunknak mindenből a minimumot biztosítjuk ami pont elég is, a babára többet költenénk természetesen. 1,5 évesen szeretném bölcsibe adni és visszamenni dolgozni. Akkor szerencsére jóval több bevételünk lesz, félre is tudunk rakni.
2021. márc. 9. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!