Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A minap volt egy olyan kérdés,...

A minap volt egy olyan kérdés, hogy a szoptatós anyukák miért nézik le a tápszereseket!? ⬇️

Figyelt kérdés

Aki kiírta, érthető okokból nem tudott szoptatni, és ezzel szerintem nincs is semmi gond.

Viszont! Nagyon sok kérdésnél olyan válaszokat olvasok, hogy "ne kínlódj a szoptatással, már x hónapig kapott anyatejet, semmi baja nem lesz a tápszertől" és ez ezer féleképpen megfogalmazva, de a lényege ez. És egyébként ez így is van, semmi baja nem lenne a tápszertől sem. De ha valaki segítséget kér itt a szoptatáshoz, miért nem lehet megérteni, hogy ő szoptatni akar? Miért kell elkezdeni lebeszélni róla? Miért ekkora gond ez valakinek, ha valaki szoptatni akarja a gyerekét!?



2021. márc. 7. 14:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
68%

Néha az az igazi segítség, ha támogatnak abban, hogy elvalaszd a babát. Főleg bizonyos kor felett.

Mert ugye azért kuzkodik az ember a buntudattal.

Nekem legalábbis kellett a férjem támogatása, hogy elvalasszam a babamat és utólag hormonoktol kitisztultan látom hogy ez volt a jó döntés számunkra (6 hónapos volt a babám).

2021. márc. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ezt mindenki meg szokta érteni, itt is, máshol is. Nem mindegy, hogy egy anyuka a 3 évest akarja továbbra is szoptatni, pedig már nem megy, vagy a 3 hónapost. A 3 évesnél, én is azt írnám hagyja a fenébe, bár ha nem írna ki kérdést róla, nyilván nem szólnék bele, felőlem 8 évest is szoptathat.

Én nem beszélek le senkit, de ha egy olyan kérdésbe futsz bele, hogy ezer gondja van a szoptatással és nyűglődés az egész, akkor jöhet olyan javaslat, hogy inkább legyen tápszer. Nekem az orvosok is azt javasolták ne szoptassak, mivel beteg voltam, ágyban fekve tudtam szoptatni, de a fejéshez már ülni kellett és az nehezen ment, ilyen esetben már nem javasolja senki, hogy szoptass.

2021. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem azért, mert nagyon sokszor tényleg már csak kínlódnak és a társadalmi nyomás miatt akarják inkább szoptatni nem személyes preferenciából. Velem épp a minap esett meg egy valamelyest hasonló eset. Nekem épp apad a tejem, és ismerősnek panaszkodtam a telefonban, hogy a mellbimbóm is tökre fáj, így most azt sem tudom csinálni, amit máskor szoktam, hogy jobban erőltetem, meg többet fejem (ez már néhányszor segített emelni a mennyiséget), mert már kivagyok a fájdalomtól. Az illető csak annyit válaszolt, hogy "hát ja, így akkor most nem tudod ezt csinálni". El nem tudom mondani, hogy mennyire megkönnyebbültem. Valahogy arra válaszra számítottam, amit neten is rengeteg helyen olvasni, hogy erőltetni kell, csakazértis, más is hónapokon keresztül nyúzza a kisebesedett mellét, stb. Ehelyett úgy éreztem, hogy kvázi engedélyt kapok arra, hogy abbahagyjam a kínlódást. Teljesen felszabadultam, mert eddig észre sem vettem, hogy legbelül én már nem akarom ezt a szenvedést folytatni, csak valamiért teljesen az volt bennem, hogy akkor vagyok jó anya, ha mindennel azon vagyok hogy szoptassak. Hát ezért jó, hogy néha van olyan válasz, amiben megjelenik, hogy van másik út is.
2021. márc. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
42%
És akkor arról említést se tegyünk, hogy ha valaki 1 éves kor felett még szoptat az mit kap néha.
2021. márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Mert a gyereknek a legjobb az anyatej. De az anyának gyakran nem a legjobb a szoptatás. Ez egy nagyon komoly konfliktus, amit lehetetlen feloldani, úgyhogy idegesek és bunkók lesznek tőle az emberek, akármit is döntenek. Aki szoptat, de szenved, az mérges arra, aki tápszerezik, aki tápszerezik, az mérges arra, aki szoptat, mert mind azt hiszik, hogy a másiknak jobb.
2021. márc. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen egyetértek a #3mal.

Sokszor végső elkeseredésben írnak ki ide kérdést, titkon "engedélyre" ill megerősítésre várva h hagyja abba a kínlódást.

Ha tényleg dolgozni akarna még a problémán, nem a gykn kérdezósködne. Olvasna, ill szakértőt (szoptatási tanácsadót) hívna.

Ha ez megvolt (én a lányomnál már végigzongoráztam) és nem javul a dolog, akkor valóban nem kell erőltetni. Annak a mama és a baba látja a kárát ha mégis

2021. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
89%

#3 #6 veletek értek egyet.

Én is olyan bűntudattal küszködtem, mert szoptatni szerettem volna, de egyéb okokból nem jutottam el oda (nem volt velem a baba) és mindig is undorodtam a fejéstől. Kínlódtam vele egy darabig, sebes lett, fájt, undorodtam a géptől, és végig sírtam az egészet, mert nem volt velem a fiam. Úgyhogy úgy döntöttem elapasztom azt a kevés tejet amit produkáltam 10 ml/30 perc.

Ekkor jöttek a segítők akik a szoptatást nyomatták. Nagyon érzékenyen érintett az egész. Jobb lett volna ha inkább mindenki "engedélyt" adott volna hogy így döntsek, ahelyett hogy erőltetik, hogy csakazértis anyatej.

2021. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
67%

Ha en ilyen választ adok, azért, mert ott látszik, hogy már gyakorlatilag mindent megtett és kizárólag megfelelési kényszerből akar tovább szoptatni amúgy a toke ki van az egésszel. Na ilyenkor nem szabad folytatni.

Az a baj hogy most a szoptatás lobbi már gusztustalan méreteket oltott. Te is úgy fogalmazol, hogy “érthető okokból nem szoptat”. Minden ok érthető. Az is ha nem akar. Magán ügy. Senki nem lesz rosszabb anya ha nem szoptat és jobb se ha igen. Ezt a gondolatot kene belsővé tenni mindenkinek. Egyszerűen NINCSEN hozza közünk, ki mit tesz a saját testével. Mi az hogy érthető okokból? Ne vicceljünk.

2021. márc. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%

Sokan, akik tápszert adtak a babának, mert pl nem tudtak szoptatni, irigységből beszélnék le a kérdezőt.

Vagy anyagi érdekből (tápszer eladásából pénzt kap).

2021. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
86%
9 egy jobb elektromos mellszívó és néhány kamu tejcsinalo homeopátiás vacak árából egy éves korig megvan a tapszer ha feliratod.
2021. márc. 7. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!